Jump to content

Fish Only


George Machlis

Recommended Posts

Καλημέρα σε ολους τους συνχομπιστες. Έχω ενα ενυδρείο 200λ και θέλω να το κάνω fish only. Τον εξοπλισμό τον έχω είδη. Τι προτηνετε για κατοικους(άγρια ψάρια)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και σ'εσενα :jig:

 

Δυστυχως τα λιτρα δεν ειναι καταλληλα για πολλα απο αυτα τα ψαρακια που ειναι ιερο δισκοποτηρο για ενα fish only :blush:

 

Εχεις καποια στο μυαλο σου συγκεκριμενα?

Εμενα π.χ σε αυτα τα λιτρα θα μου αρεσε ενα lionfish Αλλα οχι για πολυ καιρο γιατι μεγαλωνει πολυ!

Και πολλα αγγελοψαρα θα ηταν ομορφα αλλα και αυτα μεγαλωνουν αρκετα εκτος και αν πας στα νανακια που ειναι και αυτα ιδιαιτερα.

 

Βασικα,τι εννοεις με το αγρια?

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ενοώ από αυτά που δεν κάνουν με Κοραλία. Βασικά αφού δημοσίευσα το άρθρο είδα κάποιες φωτογραφίες από άγγελοψαρα και καποιες πεταλούδες και σκέφτηκα να το κάνω με τετοια ψαρια

Link to comment
Share on other sites

Αν πας γι'αγγελάκια μόνο dwarfs τότε....γιατί όλα τα υπόλοιπα μεγαλώνουν πολύ

Link to comment
Share on other sites

Απογοητευτηκα .Τελικα μάλλον θα κάνω αναβαθμηση στο ρεεφ που έχω είδη

Link to comment
Share on other sites

Απογοητευτηκα .Τελικα μάλλον θα κάνω αναβαθμηση στο ρεεφ που έχω είδη

 

Αναγκάστηκα λόγο λίτρων μπορείς να κοιτάξεις σε dwarf angel οπως είπε και η Χριστίνα όπως επίσης κάποια toby puffer  και dwarf Lionfish...

Υπάρχουν επιλογές αλλα σαφώς τα 200 λίτρα βάζουν πολλούς  περιορισμούς..

 

Link to comment
Share on other sites

Απογοητευτηκα .Τελικα μάλλον θα κάνω αναβαθμηση στο ρεεφ που έχω είδη

 

 

Μην απογοητεύεσαι δεν υπάρχει λόγος...σκέψου το λίγο ακόμα....τα dwarf είδη ψαριών είναι πολύ όμορφα κ στα λίτρα σου θα δείχνουν ακόμα πιο όμορφα....εκτός κ αν είχες στο μυαλό σου είδη κάποια ψαράκια που μεγαλώνουν αρκετά οπότε εκεί δεν μπορείς να κάνεις πολλά....Πάντως σκέψου το.

Link to comment
Share on other sites

Εγω είδα τα τριγγερ έτσι μου ήρθε η ιδέα του fish only

Link to comment
Share on other sites

Εγω είδα τα τριγγερ έτσι μου ήρθε η ιδέα του fish only

 

Τα trigger επειδή με τον άντρα μου είχαμε trigger only τανκ είναι εύκολα μεν στο να τα έχεις αλλά θέλουν λίτρα κ δίνουν πολύ ξύλο στο καθάρισμα...κάποια στιγμή λογικά θα σε κουράσει η όλη διαδικασία εκτός κ αν έχεις κόλλημα με αυτά οπότε πας για πιο πολλά λίτρα.

Γι'αγγελάκια υπάρχει η λύση κ γενικά ότι υπάρχει σε dwarf θα σε βολέψει ψάξε το λίγο ακόμα μην απογοητεύεσαι αμέσως :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Για να βλεπω φωτο πως πανε τα αγγελοψαρα?

Έγινε επεξεργασία - niknik
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...