Jump to content

κατι σιδα στην επιφανεια του νερου.τι ειναι;


Recommended Posts

η επιφανεια απο το 60 λιτρο ενυδρειο που εχω 4 φυτα απο τοτε που εβγαλα την αεραντλια επιασε κατι σαν κιλιδα.τι ειναι;τι να κανω για να φυγει;

Link to comment
Share on other sites

η επιφανεια απο το 60 λιτρο ενυδρειο που εχω 4 φυτα απο τοτε που εβγαλα την αεραντλια επιασε κατι σαν κιλιδα.τι ειναι;τι να κανω για να φυγει;

προφανως ταιζεις πολυ.......ονομαζεται φιλμ και βγαινει συνηθως απο πληθωρα οργανικων....

μπορεις να το απομακρυνεις με χαρτι κουζινας αν το απλωσεις στην επιφανεια,και κανε και συχνες αλλαγες νερου για να μη το ξαναδεις....

Link to comment
Share on other sites

η επιφανεια απο το 60 λιτρο ενυδρειο που εχω 4 φυτα απο τοτε που εβγαλα την αεραντλια επιασε κατι σαν κιλιδα.τι ειναι;τι να κανω για να φυγει;

Μην σε ανησυχει είναι σαν ταινια και δημιουργειτε επειδή δεν αναταράσετε η επιφανεια,αφου δεν έχεις την αεραντλία,και νομίζω και λόγο χαμηλης ροής του φιλτρου.Αν έχεις φυτά να την χαλας οταν εμφανίζεται (π.χ με την αποχη) γιατι νομίζω οτι δεν επιτρέπει να μπει αρκετό φώς στο ενυδρείο.Οταν χαλάς την ταινία πρόσεχε να μην αναταράσεις πολύ το νερό,γιατί θα αρχήσει να φευγεί το CO2.

Link to comment
Share on other sites

Μην σε ανησυχει είναι σαν ταινια και δημιουργειτε επειδή δεν αναταράσετε η επιφανεια,αφου δεν έχεις την αεραντλία,και νομίζω και λόγο χαμηλης ροής του φιλτρου.Αν έχεις φυτά να την χαλας οταν εμφανίζεται (π.χ με την αποχη) γιατι νομίζω οτι δεν επιτρέπει να μπει αρκετό φώς στο ενυδρείο.Οταν χαλάς την ταινία πρόσεχε να μην αναταράσεις πολύ το νερό,γιατί θα αρχήσει να φευγεί το CO2.

ας προσεχουμε λιγο τι γραφουμε σε παρακαλω.....απο αυτα που γραφεις μονο η τελευταια προταση εχει λογικη...για τα υπολοιπα ουτε καν τα σχολιαζω.......!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη να μην ταιζω πολυ και για να το εξαφανισω με συχνες αλλαγες και χαρτι κουζινας.

Link to comment
Share on other sites

ναι.για αρχη μειωσε αρκετα το φαγητο που ριχνεις,και μαζεψε οσο φιλμ βλεπεις στην επιφανεια με λιγο χαρτι κουζινας....

στην πορεια και μεσα σε λιγες μερες μαζι με τις αλλαγες νερου που θα κανεις θα εξαφανιστει....

Link to comment
Share on other sites

ας προσεχουμε λιγο τι γραφουμε σε παρακαλω.....απο αυτα που γραφεις μονο η τελευταια προταση εχει λογικη...για τα υπολοιπα ουτε καν τα σχολιαζω.......!!!!!!!!!!!!

Φίλε κlaz όλες τις προτάσεις που είπα πρίν μου τις έχουν πεί απο pet shop (τοσο για το φίλμ όσο και για το φωτισμό) δεν τα έβγαλα απο το μυαλό μου....Την τελέυταία πρόταση ομολόγω οτι την έμαθα απο το aquazone...

Μal sorry αν σε μπερδεψα άκου τους πιό έμπειρους...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε κlaz όλες τις προτάσεις που είπα πρίν μου τις έχουν πεί απο pet shop (τοσο για το φίλμ όσο και για το φωτισμό) δεν τα έβγαλα απο το μυαλό μου....Την τελέυταία πρόταση ομολόγω οτι την έμαθα απο το aquazone...

Μal sorry αν σε μπερδεψα άκου τους πιό έμπειρους...

δεν εχω προθεση να σε προσβαλλω ,προς θεου.....απλα αναρωτιεμαι μιας που ζουμε στην ιδια πολη,ποιοι ασχετοι σου ειπανε ολα αυτα τα κουφα...τελος παντων,μπορεις οποτε θελεις να ερθεις να πιουμε καφεδακι απο το μαγαζι να γνωριστουμε κιολας..!!!(και εννοειται πως ΔΕΝ χρειαζεται να αγορασεις ΤΙΠΟΤΑ..... :thumbup::D )

καλη συνεχεια... ;):bowdown:

Έγινε επεξεργασία - klaz
Link to comment
Share on other sites

δεν εχω προθεση να σε προσβαλλω ,προς θεου.....απλα αναρωτιεμαι μιας που ζουμε στην ιδια πολη,ποιοι ασχετοι σου ειπανε ολα αυτα τα κουφα...τελος παντων,μπορεις οποτε θελεις να ερθεις να πιουμε καφεδακι απο το μαγαζι να γνωριστουμε κιολας..!!!(και εννοειται πως ΔΕΝ χρειαζεται να αγορασεις ΤΙΠΟΤΑ..... :thumbup::D )

καλη συνεχεια... :blink::bowdown:

Ναι φίλε θα περάσω!θα σου προτείνω και κάτι καινούργιες κατασκευές που έχω σκεφτει... ;););)

;):blink:

Και όταν αρχήσω τους δίσκους ξέρω σε ποιόν θα απευθυνθώ...

φιλικά

Αλέξανδρος

Link to comment
Share on other sites

εβαλα το χαρτι κουζινας και εφηγε το φιλμ.

Link to comment
Share on other sites

εε,ενταξει δεν εφυγε τελειως και τοσο γρηγορα.αυριο θα ξαναεχεις.....

..ειπαμε αν κανεις αυτα που πρεπει θα φυγει ΕΝΤΕΛΩΣ σε λιγες μερες....

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε klaz θα τα κανω ολα οπως τα ειπες.αν γινεται μπορεις να μου στιλεις εναν τιμοκαταλογο του καταστηματος σου με Π.Μ;

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε klaz θα τα κανω ολα οπως τα ειπες.αν γινεται μπορεις να μου στιλεις εναν τιμοκαταλογο του καταστηματος σου με Π.Μ;

οχι φιλε μου.αφου ξερεις οτι σε ολα η πολη μας βασιζεται στην προσωπικη επαφη...ελα να γνωριστουμε να πιουμε και κανα καφεδακι,και τα λεμε τα υπολοιπα απο κοντα...... :bowdown::thumbup:
Link to comment
Share on other sites

οταν μπορεσω θα ερθω.τι να σου πω για να καταλαβεις ποιος ειμαι;πως θα σε γνωρισω;

Link to comment
Share on other sites

απο την φωτο στο αβαταρ μου.....ευκολο δεν ειναι..?χεχεχε....

Link to comment
Share on other sites

ειναι αλλα εσυ πως θα ξερεις οτι ειμαι ο mal τι να σου πω;

Link to comment
Share on other sites

οταν μπορεσω θα ερθω.τι να σου πω για να καταλαβεις ποιος ειμαι;πως θα σε γνωρισω;

Οπως θα μπεις το μαγαζι θα δεις ενα ωραιο ανδρα,αυτος ειναι δεν προκειται να μπερδευτεις.

Link to comment
Share on other sites

αυτος ομως δεν με ξερει πως ειμαι τι να του πω για να με γνωρισει;

Link to comment
Share on other sites

και να αναταρασεις λιγο την επιφανεια φευγει σιγα σιγα γιατι τι σπαει

εγω αυτο κανω μερικες φορες οταν εμφανιζεται

Link to comment
Share on other sites

Οπως θα μπεις το μαγαζι θα δεις ενα ωραιο ανδρα,αυτος ειναι δεν προκειται να μπερδευτεις.

:bowdown::thumbup::D;)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...