Jump to content

Αμερικάνικες Κιχλίδες παρουσίαση


Μήτσος

Recommended Posts

Ναι ρε Θοδωρή με τις ασβεστολιθικές 7,8 - 8 μου έβγαζε με υγρά tropic marine

Πάρτε κ 2 φωτό πριν κλείσουν τα φώτα

91757a2f879bdf81fdaf648d9db7430a.jpgcad7e4fbe9cc90492126fec53a8bbb3d.jpg

Sent from my iPad using Tapatalk

Κατι παει να γινει απο θεμα στησιματος...

Ασε την αεραντλια ανοικτη για καλο και για κακο μητσαρα και για να "καθαρισει" το νερο πιο γρηγορα απο την κιτρινιλα και για να ειναι τα ψαρια πιο ασφαλη..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Κατι παει να γινει απο θεμα στησιματος...

Ασε την αεραντλια ανοικτη για καλο και για κακο μητσαρα και για να "καθαρισει" το νερο πιο γρηγορα απο την κιτρινιλα και για να ειναι τα ψαρια πιο ασφαλη..

Θα το βρούμε που θα πάει ....

Link to comment
Share on other sites

Μητσο, το στησιμο δεν μου αρεσει φιλε. Ειναι οντως σαν αφρικανικο! 

Εγω λεω μην επεμβεις αν δεν δεις ραγαδαια μειωση ph! Απλα παρακολουθα το!

Έγινε επεξεργασία - Sturm
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mήτσο μπράβο!

 

Πέτυχες και ωραίο στήσιμο και έδωσες πλέον και πολλές κρυψώνες για να βγάλουν χαρακτήρα τα ψάρια!

 

Καλή απόλαυση!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μητσο, το στησιμο δεν μου αρεσει φιλε. Ειναι οντως σαν αφρικανικο!

Εγω λεω μην επεμβεις αν δεν δεις ραγαδαια μειωση ph! Απλα παρακολουθα το!

Το ξέρω ρε συ Θοδωρή αλλα δυστυχώς δεν γίνετε αλλιώς με αυτά τα ψάρια .... Με κλαδιά δουλεια δεν γίνετε ... Το πρωί βρήκα την Texas πάνω στη γωνία σακατεμένη άπτον Terror ....Πάντως αδικείτε στις φωτό το τελευταίο στήσιμο , θα το ψάξω κ´αλλο ....

Link to comment
Share on other sites

Mήτσο μπράβο!

Πέτυχες και ωραίο στήσιμο και έδωσες πλέον και πολλές κρυψώνες για να βγάλουν χαρακτήρα τα ψάρια!

Καλή απόλαυση!

Να είσαι καλά πιστεύω θα το κάνω πολυ καλύτερο , θα προσθέσω κ κανενα πράσινο κ βλέπουμε ...

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ρε συ Θοδωρή αλλα δυστυχώς δεν γίνετε αλλιώς με αυτά τα ψάρια .... Με κλαδιά δουλεια δεν γίνετε ... Το πρωί βρήκα την Texas πάνω στη γωνία σακατεμένη άπτον Terror ....Πάντως αδικείτε στις φωτό το τελευταίο στήσιμο , θα το ψάξω κ´αλλο ....

Εμ ετσι ειναι αυτα. Και που σαι ακομη.Το ξυλο δεν το γλιτωνεις και αυτα δεν ειναι ψαρια που ριχνουν μια φαπα και με τα το ξεχνανε. Το τραβανε μεχρι το τελος. Αλλα και αυτο το στησιμο δεν ειναι πρακτικο. Θα πρεπει να οριοθετηθουν περιοχες με ελευθερα σημεια για κολυμπι! Οι κορμοι και τα κλαδια νομιζω ειναι μονοδρομος ακομη και ψηλα στο ενυδρειο. 

Link to comment
Share on other sites

Εμ ετσι ειναι αυτα. Και που σαι ακομη.Το ξυλο δεν το γλιτωνεις και αυτα δεν ειναι ψαρια που ριχνουν μια φαπα και με τα το ξεχνανε. Το τραβανε μεχρι το τελος. Αλλα και αυτο το στησιμο δεν ειναι πρακτικο. Θα πρεπει να οριοθετηθουν περιοχες με ελευθερα σημεια για κολυμπι! Οι κορμοι και τα κλαδια νομιζω ειναι μονοδρομος ακομη και ψηλα στο ενυδρειο.

Εχω παρομοια αποψη...

Οντως και ηλικιακα να το παρεις και απο θεμα μεγεθους τα ψαρια ειναι μικρα ακομα!!!

Φαντασου τι θα γινεται οταν φτασουν καμμια 25 αρια+ ποντους..

Βεβαια ισως αμα βγει το green teror το συστημα να ηρεμησει υπερβολικα αλλα απο την αλλη θα χαθει το νουμερο ενα του ενυδρειου...

Δεν ξερω αν μπορεσει να το κανει αυτο με τα υπαρχοντα ξυλα και μερικα "σκληρα φυτα" για καμουφλαζ...

θυμαμαι(το ελεγα στον μητσο)σε ψαροσυνθεσεις που ειχαν"τσαμουκαδες" μεσα που εβαζα χερι και τους ξυλοφορτωνα εγω ή τους εκανα "βασανηστηρια" με αποχες...

Ενοειται χωρις αποτελεσμα αφου μολις ξεστρεσαριζονταν ξεκιναγαν παλι τα ιδια..

Ποσο ανιδεος ημουν!!!

Σε μερικα ψαρια ο χαρακτηρας ειναι καθαρα θεμα ειδους!!!

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μήτσο, εγώ θα σου πω μόνο για το στησιμο. Μου αρέσει έτσι. Ίσως επειδή πέρασα και από αφρικανικό και μου θυμίζει λίγο νταμάρι.

Link to comment
Share on other sites

Μήτσο μήπως να δοκίμαζες να σηκώσεις όρθια τη κεντρική μεγάλη ρίζα, και προς το πίσω μέρος της γυάλας;

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά το νερό έχει κιτρινίσει παρά πολυ κ βλέπω τα ψάρια κάπως αδιάθετα (φάγανε μερικά με τα χίλια ζόρια ενώ παλιά σκοτώνονταν ) αμωνία δεν έχω κ ph όσο ήταν εχτές ... Ελπίζω να ειναι το στρες απ´την αλλαγή περιβάλλοντος .... Πάρτε μερικές φωτό απτό αφροαμερικανικο ... Μέχρι να στρώσουν τα ψαράκια χέρι δεν βάζω μέσα ....

Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα λίγο Μήτσο και τα επίπεδα των νο2 και οξυγόνου στο νερό.

 

Αυτή η υποτονικότητα κάπου δεν μου κολάει που περιγράφεις.

 

Οι τανίνες στο νερό εντάξει δεν είναι θέμα θα καθαρίζει με το καιρό.

Link to comment
Share on other sites

Για κοίτα λίγο Μήτσο και τα επίπεδα των νο2 και οξυγόνου στο νερό.

Αυτή η υποτονικότητα κάπου δεν μου κολάει που περιγράφεις.

Οι τανίνες στο νερό εντάξει δεν είναι θέμα θα καθαρίζει με το καιρό.

Και μένα δεν μου κολλάει ρε γαμωτο ... Δουλεύει αεροαντλια απο χτες , νο2 θα μετρήσω τώρα ...με προβληματίζει που σαν να βλέπω τα πτερύγια τους μαζεμένα ....

Έγινε επεξεργασία - Μήτσος
Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω οτι ειναι ιδεα σου.

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγή έκανα εχτές το βραδυ δεν έκανα μετρήσεις πριν την κάνω .... Να σημειώσω ότι βάζω melafix από εχτές λόγω της σακατεμένης Texas ... Οι μετρήσεις ειναι αυτες...

Δημοσιευμένη  εικόναΔημοσιευμένη  εικόνα

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω λεω οτι ειναι ιδεα σου.

Send from the heart of the Amazonas

Ρε Θοδωρή γιατί να μην τρώνε ; Τόσο στρες ;;; Τα αφήνω όπως είναι κ έχω το νου μου... Έγινε επεξεργασία - Μήτσος
Link to comment
Share on other sites

Αστα ησυχα. Το μονο που θα μπορουσε να με ανησυχησει ειναι το ph down αλλα δεν ειναι και τρομερα τα πραγματα. Απο την αλλη το να ξανανεβασεις το ph μονο κακο θα εκανε. Αστα και θα συνηθησουν. Απλα μετρα το ph. Αν δεις και οτι δεν τρωνε και πολυ μην ταιζεις.

Μια τελευταια ερωτηση γιατι βλεπω μπαρες στον γεωφαγο, το τερορ τρωει;

Send from the heart of the Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Το τερρορ το πρωί δεν έφαγε τώρα τους ξανά έριξα λιγο κ φάγανε ολα ,,, Για τον γεωφαγο δεν έχω ιδέα γιαυτο που μου λες ... Πάντως τρωει σαν τρελός είναι κινητικός κ γενικά πιστεύω ειναι σε πολύ καλή κατάσταση κ κάνει κ μαγκιές ... Τι παίζει να είναι παλι τούτο (μπάρες) ;;;

Link to comment
Share on other sites

Οι καθετες μπαρες στο κορμι του ηταν εντονες και ειναι σημαδι στρες καμια φορα. Αυτο που σκεφτομουν ηταν μηπως τα τραμπουκιζει ολα ο τερορ. Ενταξει αφου εφαγαν εισαι κομπλε.

Send from the heart of the Amazonas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη αφου δεν βλεπεις κολημενα πτερυγια..

Γρηγορες αναπνοες ή

ακινησια...

Μην ανυσηχεις!!

Μπορει η πτωση του πεχα και το χαμηλωμα του φωτισμου να τα "ηρεμησε"λιγο συμβαινει οταν φτανουμε τα ψαρια κοντα στα νερα που ειναι το φυσικο τους περιβαλλον...

Στανταρ ειναι και καπως στρεσαρισμενα και αυτο δεν φαινεται μονο απο τις μπαρες αλλα και απο τα χρωματα τους που εχουν ψιλοσκουρηνει..

Ισως και ο φωτισμος να κλεινει τα χρωματα...

Για καλο και για κακο θα μετραγα με κανα τεστακι ακομα το πεχα για να δω που ακριβως εχει φτασει...

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις ριζες βρισκεις οπου θελεις. Μην τρελαθουμε. Τωρα οι τιμες ειναι...ασε!

Link to comment
Share on other sites

Εγω driftwood εψαχνα αλλα τίποτα... ριζες βρισκω αν και αυτες που μολις εβαλες ειναι πολυ καλύτερες απο αυτες που εχω βρει αλλα η τιμη ειναι για να αγοράσεις αυτοκίνητο....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...