Jump to content

Βοήθεια με τα χρυσοψαρά μου !!


Recommended Posts

Και δεν ξερω καλα ας ρωτησουμε τους πιο ειδικους...νομιζω οτι μπορεις να παρεις μια δυο σακουλες απο το πετ σοπ και να τα βαλεις οπως οταν τα εβαλες σε αυτο το μικρο δηλαδη να τα αφησεις στη σακουλα και σιγα σιγα με το νερο τους να κανεις σωστη εφαρμπογη

Link to comment
Share on other sites

Ειτε 13 λίτρα είναι, είτε 18 ο χώρος είναι πολύ μικρός και εντελώς ακατάλληλος για δυο ψάρια σαν και αυτά.

Το μόνο σίγουρο είναι οτι βάζοντας τα σε ένα μεγαλύτερο ενυδρείο δεν πρόκειτε να ψοφήσουν από αυτό.

Κάνε λοιπόν προσπάθεια να τους εξασφαλίσεις ένα μεγαλύτερο σπίτι και με τη θοήθεια ολων από εδω μέσα θα φτιάξεις ένα πολύ ομορφο ενυδρείο και για τα ψάρια σου και για σένα.

Link to comment
Share on other sites

Αφου τα έχεις έξι χρόνια με αυτόν τον τρόπο νομίζω πως θα την παλέψουν για λίγο καιρό ακόμα, μέχρι να καταφέρεις να κάνεις αυτό που πρέπει (εννοείτε άμεσα).

Έγινε επεξεργασία - SOTIRIS
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν με βλέπω να το πετυχαίνω γιατί οι γονείς μου δεν θέλουν αλλα κιόλας λένε οτι θα στρεσαριστουν και θα ψοφισουν θα προσπαθήσω να τα παω στήσει γιαγιάς μου μέσα σε κουτί 50 λίτρων !

Link to comment
Share on other sites

Δωστα σε καποιον που μπορει να τα συντηρησει και παρε εναν μονομαχο.

Στάλθηκε από το LG-P710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δωστα σε καποιον που μπορει να τα συντηρησει και παρε εναν μονομαχο.

Στάλθηκε από το LG-P710 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πόσο συμφωνη με βρίσκεις δεν μπορείς να φανταστείς ....

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν θελουν , δωστα.. μην τα ταλαιπωρεις..

για μενα, ουτε μονομαχος μπαινει σε τοσα λιτρα,ποσο μαλλον σε αρχαριο... αλλα αυτο ειναι αλλη κουβεντα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ψωφισουν??οχι αρκει να τους εχεις τις συνθηκες που χρειαζονται...μην βιαστεις πολυ στρωστο πρωτα και μετα θα ναι αρχοντες....περιπου...

Τι ακριβώς να στρώσει, μετά από 6 χρόνια?

 

Και δεν ξερω καλα ας ρωτησουμε τους πιο ειδικους...νομιζω οτι μπορεις να παρεις μια δυο σακουλες απο το πετ σοπ και να τα βαλεις οπως οταν τα εβαλες σε αυτο το μικρο δηλαδη να τα αφησεις στη σακουλα και σιγα σιγα με το νερο τους να κανεις σωστη εφαρμπογη

Τι ακριβώς του λέμε του ανθρώπου??????

 

 

Στα έγραψαν πιο πάνω, η επανάληψη όμως δεν έκανε ποτέ κακό

Χάρισε τα χρυσόψαρα σε κάποιον που τα θέλει και βάλε έναν μονομάχο - Θα τον χαρείς 3-4 χρόνια και μελλοντικά ίσως "πείσεις" τους γονείς σου για κάτι μεγαλύτερο

Έγινε επεξεργασία - Chocolate_Puma
Link to comment
Share on other sites

Δεν σας ειπα τελικά θα τα κρατήσω και μόλις παράγγειλα ενυδρείο 120 λίτρων ομως θα αργήσει να έρθει σε κανα 2 εβδομάδες επίσης μπορω να προσθέσω άλλο ένα χρυσόψαρο η δεν θα χωραναι ?

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως θα ειναι καλυτερα να μην βαλεις και αλλο μαζι ωστε να αναπτυχθουν σωστα αυτα τα δυο και να μην εχεις ξανα προβληματα

 

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ . Στα Πετ σοπ πουλάνε κατάλληλα φυτά ?

 

Προτίμησε φυτά με σκληρό φύλλωμα (ανουμπιες, ενιχόδορους, βαλισνέριες)

Κι επίσης προτίμησε αγορά μέσω αγγελιών (θα βρεις καλές ποιότητες σε καλές τιμές - και προσοχή στους αετονύχιδες!!!)

 

Link to comment
Share on other sites

Χαλαζιακή άμμο ή χαλίκι, βαζεις άφοβα

 

Έγινε επεξεργασία - Chocolate_Puma
Link to comment
Share on other sites

Επίσης το παλιό τους ενυδρείο κάνει για μονομαχο ?

 

Οριακά

Με ιδανικές συνθηκες κι αν είσαι συχνά πάνω από το ενυδρείο, ώστε να μην ξεφεύγουν οι παράμετροι, ίσως να το δοκίμαζες

 

Και πάλι τονίζω το "οριακά"

Link to comment
Share on other sites

Άμα ειναι οχι απλά τον έβλεπα μέσα σε ένα πλαστικό ποτηράκι και τον λοιπόμουν !

Link to comment
Share on other sites

Άμα ειναι τότε να του αγοράσω ένα 20 λίτρα ομως άμα γίνει αυτο θα περάσει πολύς καιρός

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...