Jump to content

Recommended Posts

Αριστερα παντως εχεις μπολικο ανεκμετάλλευτο χωρο.. :)

 

Αριστερα λειπει το micranthemum micranthemoides που ακομα το ψαχνω.

Καλα,στις τελευταιες φωτο εκανα βλακεια και φυτεψα το palustris πολυ δεξια,κανικα ειναι κεντρο.Στην επομενη αλλαγη θα το μεταφερω στο κεντρο.

Link to comment
Share on other sites

Ομορφιές!!!

 

Ρε συ Κώστα έχεις κλείσει την κυκλοφορία για το βίντεο; Γιατί δεν βλέπω λίγο κίνηση στα φύλλα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω κλεισει κατι,αυτη ειναι η κυκλοφορια που εχω στο ενυδρειο,μια ελαφρια αναταραξη.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο έγινε Κώστα και η fisidens όλα τα λεφτά πάνω στο ξύλο.

Οπωσδήποτε όμως κάτι χρειάζεσαι στο αριστερό μέρος, γιατί έχει πλέον, γίνει πλατεία. :D

Έγινε επεξεργασία - SOTIRIS
Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν το είχα έτσι με αυτή την ελαφριά κυκλοφορία έβγαλα κυανό:P

Link to comment
Share on other sites

μπιουτιφουυυυλ :P

Φχαριστω Στρατεεεε! :P

 

Πολύ όμορφο έγινε Κώστα και η fisidens όλα τα λεφτά πάνω στο ξύλο.

Οπωσδήποτε όμως κάτι χρειάζεσαι στο αριστερό μέρος, γιατί έχει πλέον, γίνει πλατεία. :D

Το ξερω ρε συ,λειπει το hemianthus micranthemoides που θα μπει την Τριτη :P

 

Εγώ όταν το είχα έτσι με αυτή την ελαφριά κυκλοφορία έβγαλα κυανό :P

Εσυ,εγω οχι αχαχαχαχαχ :P

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο Κωστα!

ΥΓ. Μια χαρα ειναι και η " πλατεια". Δωστε χωρο.

Link to comment
Share on other sites

Κανονικά ο τίτλος επρεπε να ειναι "Οι Ριζες της Κολάσεως" γιατι εχει κολασμενη ομορφια!!! Χαχαχαχα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ωραιο Κωστα!

ΥΓ. Μια χαρα ειναι και η " πλατεια". Δωστε χωρο.

Ε οχι ρε συ,εχει μεγαλο κενο εκει,το εχω αφησει για το φυτακι που λειπει και θα μπει την Τριτη. :)

 

Κανονικά ο τίτλος επρεπε να ειναι "Οι Ριζες της Κολάσεως" γιατι εχει κολασμενη ομορφια!!! Χαχαχαχα!!!!

αχαχαχαχαχ να σαι καλα ρε φιλαρακι! :)

 

Mια χαρα παει... :)

Λιγο με χαλαει το κιτρινοπο χρωνα απο τις λαμπες.

Δεν ειναι κιτρινο ωρε,ασπρες ειναι οι λαμπες,μπορει να σε γελαει γιατι τραβαω με το κινητο τα βιντεο :P

Οι λαμπες ειναι 6500Κ και 4500Κ.

 

πολυ ωραιο!

Να σαι καλα φιλε :)

Link to comment
Share on other sites

την λομπελια κουρεψε την στο υψος της πετρας και πιο κατω.

δεν βγαινει χειροτερη ισα ισα καλυτερη βγαινει. οπως την θελεις. πυκνοτερη και με μικροτερα φυλλα. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Kόσμημα το ενυδρείο και πολύ καθαρό παρόλη την κεραμική διάχυση.

Link to comment
Share on other sites

Kόσμημα το ενυδρείο και πολύ καθαρό παρόλη την κεραμική διάχυση.

Να σαι καλα Ευθυμη,αλλα δεν εχω κεραμικο διαχυτηρα...bazooka εχω.

Επισης τι σχεση εχει το ποσο καθαρο ειναι ενα ενυδρειο με τη διαχυση?

Link to comment
Share on other sites

A o bazooka δεν είναι κεραμικού υλικού;

 

Καθαρό πέραν του ότι είναι σαν ενυδρείο εννοώ και σαν εικόνα στο βίντεο που δεν βλέπεις καθόλου φυσαλίδες όπως πχ στο iwagumi που είχες που τις έβλεπες :)

Link to comment
Share on other sites

A o bazooka δεν είναι κεραμικού υλικού;

 

Καθαρό πέραν του ότι είναι σαν ενυδρείο εννοώ και σαν εικόνα στο βίντεο που δεν βλέπεις καθόλου φυσαλίδες όπως πχ στο iwagumi που είχες που τις έβλεπες :)

 

Μπορει να ειναι κεραμικο αλλα δεν εχει καμια σχεση με τα κλασικα κεραμικα που ξερεις.

Πως να βλεπεις φυσαλιδες ρε συ Ευθυμη? Αφου το μπαζουκα ειναι κατω απο την εισοδο του φιλτρου και τις ρουφαει ολες...

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να ειναι κεραμικο αλλα δεν εχει καμια σχεση με τα κλασικα κεραμικα που ξερεις.

Πως να βλεπεις φυσαλιδες ρε συ Ευθυμη? Αφου το μπαζουκα ειναι κατω απο την εισοδο του φιλτρου και τις ρουφαει ολες...

Nαι ωραία πατέντα αυτή στο προηγούμενο δεν την είχες!

 

Κάνε και κανένα Update να πάρουμε λίγο μάτι την εξέλιξη!

Link to comment
Share on other sites

Nαι ωραία πατέντα αυτή στο προηγούμενο δεν την είχες!

 

Κάνε και κανένα Update να πάρουμε λίγο μάτι την εξέλιξη!

Συντομα συντομα!

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπόντως , μπορεί να λέω και μπούρδα τώρα αλλά κάπου διάβασα ότι κάποια φίλτρα χαλάνε αν η εισαγωγή ρουφάει τις φυσαλίδες. Ότι μπουκώνουν ή κάτι με τα βακτήρια δεν θυμάμαι..

 

Για αυτό δεν το έχω κάνει και εγώ , αλλά νομίζω μετά από 5 μήνες ενυδρείο που τρέχεις έτσι δεν θα ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Παρεμπιπόντως , μπορεί να λέω και μπούρδα τώρα αλλά κάπου διάβασα ότι κάποια φίλτρα χαλάνε αν η εισαγωγή ρουφάει τις φυσαλίδες. Ότι μπουκώνουν ή κάτι με τα βακτήρια δεν θυμάμαι..

 

Για αυτό δεν το έχω κάνει και εγώ , αλλά νομίζω μετά από 5 μήνες ενυδρείο που τρέχεις έτσι δεν θα ισχύει.

 

Δεν ξερω αν ισχυει η οχι γιατι εγω εχω κρεμαστο φιλτρο και οχι εξωτερικο.

Αυτο που λες ισως να ισχυει σε εξωτερικα φιλτρα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λένε ότι η φτερωτή ξενερίζει και ότι επηρεάζει την βιολογία.

Δεν έχει να κάνει αν είναι κρεμαστό ή εξωτερικό, αρκεί να πάει το διοξείδιο στην φτερωτή.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, λένε ότι η φτερωτή ξενερίζει και ότι επηρεάζει την βιολογία.

Δεν έχει να κάνει αν είναι κρεμαστό ή εξωτερικό, αρκεί να πάει το διοξείδιο στην φτερωτή.

Αυτο δεν νομιζω να ισχυει στα κρεμαστα Αγγελε,γιατι στα κρεμαστα η φτερωτη ειναι μεσα στο νερο και οχι μεσα στην κεφαλη οπως στα εξωτερικα,οπωτε δεν γινεται να ξενερισει εκτος και αν αδειασει ολο το φιλτρο απο νερο.

Link to comment
Share on other sites

Σε εσωτερικό φίλτρο που είχα στο 15λιτρο, ξενέριζε η φτερωτή αν ρύθμιζα τη ροή στο τέρμα.

Ίσως έχει να κάνει με το γεγονός ότι το co2 περιέχει οξυγόνο, αλλά σε 'σένα δεν γίνεται αντιληπτό γιατί η διάσπαση των φυσαλίδων που γίνεται μέσω του bazooka είναι πολύ μικρή σε σχέση πχ. με κεραμικό διαχυτήρα ή αερόπετρα που το αποτέλεσμα είναι μεγαλύτερη φυσαλίδα.

Με λίγα λόγια, πιστεύω ότι αν στη θέση του bazooka βάλεις απλό κεραμικό ή αερόπετρα, θα ξενερίζει η φτερωτή :).

Έγινε επεξεργασία - AgMa
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...