Jump to content

nano reef νεουδη


zoombii_48225

Recommended Posts

αν μπωρουσες να βοηθουσες εχεις δει καποιο

Link to comment
Share on other sites

Παιδεία εκανα κάποια τεστ σαλιφερτ. Ph 7,5. Kh. 7/6,1 No3. 100. Po4 0,25 αλλα δεν τα παω κ πολυ καλα με τα χρώματα αυτα πρεπει να μέτρησα μεσα εχω δυο κλόουν μια γαρίδα και 1 σαλιγκάρι και 2 σαν ερημίτες

Link to comment
Share on other sites

Και εγω με τα χρωματα εχω παντα θεμα φιλε μου!

Εχεις καποια αμφιβολια για καποιο απο τα τεστ και τα αποτελεσματα του?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν ξερω τα καλα κ τα κακά αποτελέσματα μονο στα τεστ οτι το ενα ειναι μεσα στα όρια το αλλο δεν ειναι κ δεν ξερω τι φτεει σαν νέος

Link to comment
Share on other sites

Το νερό φενετε κρύσταλλο ο βράχος φενετε σαν να νεκρονη

Link to comment
Share on other sites

q6ROjr.jpg Αν δεις κ τις ποιο παλιές φωτο θα δεις τι διαφορά λογικά πρεπει να ειναι απο ανεπάρκει φωτισμό
Link to comment
Share on other sites

ισως να ειχε μερικες άλγες και τώρα να καθαρίζει και να φαίνεται σαν να νεκρώνει. 

 

Εγώ δεν βλέπω κάτι άσχημο πάντος.  Άπλα παρακολούθα το να δεις. :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Πέρασαν κ η μερες και παμε καλα δυο μήνες με δυο κλόουν δυο γαρίδες καθαριστές και τρεια σαλιγκάρια καθαριστές έως τωρα Καμια απώλεια με αλλαγές απο θάλασσα ολα καλα πηστευω

Link to comment
Share on other sites

Οχι χριαζεται και ποια ειναι η ποιο εύκολη να μην ζητάει πολλα γιατι ειναι καινούργιος

Link to comment
Share on other sites

Η κλασσική ανεμώνη των κλόουν είναι η Bubble tip και είναι αρκετά εύκολη. 

 

Λίγο τα νιτρικά σου φοβάμαι για την ανεμώνη.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά θα διαφωνήσω για την ανεμώνη. Το ενυδρείο σου είναι πολυ νεο ακόμα φίλε μου. Ολες οι ανεμώνες, ακόμα η bubble που θεωρείται εύκολη χρειάζονται ώριμα ενυδρεία με σταθερές παραμέτρους, φωτισμό απο Τ5 και πανω και κυρίως χαμηλά νιτρικά και πολυ καλή ποιότητα νερού.

 

Θα σου πρότεινα να μη βάλεις ακόμα, άλλωστε τα κλοουν δεν θα πάθουν κάτι αν δεν εχουν ανεμώνη. :P Μια χαρά ζουν και χωρις αυτην.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνο με τον προλαλήσαντα !

Το ενυδρείο δεν εχει κλείσει δυο μήνες !

Υπομονή και όλα θα γίνουν !

Και άλλωστε πόσοι έχουμε ανεμώνες για τα κλοουνακια!

Έγινε επεξεργασία - fishbone!
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ασε που μπορει να μην χοσταρουν κιολας!

Θα συμφωνησω κι εγω νωρις ειναι...........

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω είμαι της γνώμης οτι  όταν θα φέρει σε ισορροπία τα ΝΟ3 του και τα ΡΟ4 θα μπορεί να βάλει μια ανεμωνούλα να χαρεί και την κίνησή της μέσα στο νερό και φυσικά τα ψαράκια του.  Για το αν θα χοστάρουν ή όχι είναι άλλο θέμα.

 

Και φυσικά συμφωνώ με τους προλαλήσαντες. (δεν ειχα δει οτι ειναι 2 μηνών το ενυδρείο).

 

Πιστεύω πάντως οτι αν είχε ελεγχόμενα ΝΟ3/ΡΟ4 (κάτι το οποίο έρχεται με την πάροδο του χρόνου) θα μπορούσε να έβαζε.  

Link to comment
Share on other sites

Το βράχο κ των αραγονιτη των πηρα ζωντανό απο αλλο ενυδρείο που έτρεχε χρόνια απλα δεν ήθελα να βαλω κατι πολυ γρηγορα ήθελα να πέραση το καλοκαίρι κ μετα να βαλω Κοραλία αν και εχω ενα πρόβλημα με μια εμφύλια

Link to comment
Share on other sites

Wb5lPA.jpg Τωρα τελευταια δεν ανοίγει ο φωτισμός δεν ειναι κ ο καλητερος αλλα άνοιγε παντα ολοι καλα
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Επειδη δεν καταλαβα!!

Δεν ανοιγει το φωτιστικο σου?

Έτσι όπως το γράφει και εγώ αυτό καταλαβαίνω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω φωτιστικό καθολου ανάβω προχωρά μια λάμπα 20w metal halided που εχω ολα ηταν μια χαρα άνοιγε κανονικά με αυτο το φως τωρα κατι του εφτεγε κ δεν ανοιγη αλλα τι

Link to comment
Share on other sites

αμα η λαμπα ειναι 20 βατ και εσυ εχει περιπου 60 τα βατ ειναι λιγα.....

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...