Jump to content

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

Για πάρτη σου!!!!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μιλατε με γριφους γεροντες! Δηλαδη; τι μπορω να κανω;

Link to comment
Share on other sites

Να βάζεις σε οποιοδήποτε πόστ θέλεις χάρτη απο google maps/earth και να τον ενσωματώνεις μέσα στο πόστ!

 

Σκέψου πόσο βοηθάει ειδικά για χάρτες απο τους πραγματικούς βιοτόπους....!

Link to comment
Share on other sites

Nαι οκ. Ειδα και το συγκεκριμενο θεμα. Αριστα!

Greetings from the dark side!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Kαλησπερα φιλαρακια!

Σημερα με βαρια καρδια και καημο μεγαλο αποχωρηστικα τα αγαπημενα μου uaru amphiacanthoides αφου πλεον ακομη και η σκεψη ενος ενυδρειου 1.80μ ειναι αμελητεα και τα ψαρια εχουν θεμα συμβιωσης με τους geophagus tapajos. Τα ψαρια πλεον ζουν σε μεγαλυτερο ενυδρειο μαζι με αλλες αμερικανες κυριες, στο ενυδρειο του φιλου μου του south! Ερχονται νεες ανακαταξεις στο ενυδρειο και νεοι κατοικοι προσεχως! Σημερα αν προλαβω, αλλιως αυριο θα ανεβασω και ενα αποχαιρετηστηριο βιντεο.

Eυχαριστω το φιλο Dimitrios και georgerocks για την βοηθεια τους στο σημερινο εγχειρημα!

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή είναι σίγουρα πολύ δύσκολο να αποχωριστείς τα ψάρια που αγάπησες και φροντισες τόσο, ωστόσο το έκανες για το καλό τους, τα πήγες σε ένα μεγαλύτερο ενυδρείο, γιατί τα ψάρια μεγάλωσαν πολύ κ έδωσες ταυτόχρονα χώρο στους γεωφαγους σου, να πάρουν τα πάνω τους και να δεις και γέννες! 

Χαρά να σε βοηθήσουμε, το χέρι μου ένα με την απόχη έγινε :D

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα πάνε σε πολύ καλά χέρια τα ψάρια σου Θοδωρή,  αλλά τι δεν πήγε καλά; Τι δεν είχες προβλέψει όταν υπολόγιζες την σύνθεση σου;

Link to comment
Share on other sites

Το ξερω οτι στεναχωριεσαι αλλα θεωρω οτι ειναι η πιο σωστη κινηση.Απο την αρχη που ειχα δει το ενυδρειο σου ειχα πει οτι γνωμη μου ειναι αυτη.Ειναι πολυ μεγαλα ψαρια ρε φιλε και το ενυδρειο εχει λιτρα αλλα σε υψος.Και οι γεωφαγοι παντως ειναι φοβεροι και πιστευω θα δεις αλλα πραγματα τωρα.

Τι αλλο θελεις να βαλεις?

Δεν σκεφτεσαι να το αφησεις λιγο ετσι να δεις πως θα εξελιχθει?

Link to comment
Share on other sites

Δημητρη πραγματικα εδωσες πονο με την αποχη! Χαχαχα! Η χρυση αποχη!
Θοδωρη, δεν ειχα υπολογισει πως ο ογκος των ουαρου θα ηταν αρνητικος παραγοντας για την ομαλη διαβιωση των γεωφαγων. Και καθε αλλο παρα ηρεμος γιγαντας ηταν τα ουαρου!
Φυσικα και το μεγεθος τους δεν ηταν για ενυδρειο σαν το δικο μου! Θεωρω πως 2μ ειναι το μινιμουμ!


Greetings from the dark side!

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη για καποια στιγμη ειχε περασει απ το μυαλο μου να δωσω τους γεωφαγους και οχι τα ουαρου! Ειναι παρα πολυ ιδιαιτερα ψαρια και τα αγαπησα απ την πρωτη στιγμη.
Προς το παρον το ενυδρειο θα μεινει με οτι εχει απο ζωντανα. Θα προστεθει ενα ζευγαρι ανσιστρους μαλλον L071 και προς το καλοκαιρακι θα δουμε για καποια πιο μικρη κιχλιδα που θα κινειται στα ανω στρωματα του ενυδρειου. Ισως altum ισως festivus, θα δουμε!

Greetings from the dark side!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν πειράζει, εύχομαι μαγικές στιγμές με τους γαιοφάγους! Αν και νομίζω πως και μόνο η προσπάθεια που έκανες να τα φέρεις σε αυτό το σημείο από την κακή κατάσταση που τα παραλαβές είναι από μόνη της όλα τα λεφτά και θα σου αφήσει μεγάλη ικανοποίηση και ευχαρίστηση! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ουδέν κακον αμιγές καλού φιλε Θοδωρή !Με το καλό να χαιρετήσεις τα ψαρια που αγάπησες και πρόσεξες και με το καλό να δεχτείς τα πανέμορφα l071!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια. Αν με αξιωσει ο Θεος καποια στιγμη υπο αλλες συνθηκες θα ξαναβαλω ουαρου!
Ηδη οι γεωφαγοι εχουν παρει χαμπαρι την απουσια τους και σουλατσαρουν και εχουν βγαλει χρωματα! Πλεον ολη η γυαλα για παρτη τους!

Greetings from the dark side!


  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Θοδωρή,σ΄ευχαριστώ, θα σου τα προσέχω και όποτε μπορέσεις να αποκτήσεις μεγαλύτερο ενυδρείο, ξέρεις που είναι;)

Προσαρμόστηκαν αμέσως, τα μικρά και σουλατσάρουν, τα μεγάλα βγήκαν απο την "φωλιά" για λίγο και ξαναμπήκαν.....

Όλα καλά!:thumbup:

Έγινε επεξεργασία - south
Link to comment
Share on other sites

Χρηστο μου στα εμπιστευομαι απολυτα και ευχομαι η μικρη συνωμοσια μας να ευοδωσει! Μολις συνελθουν θα δεις αλλα ψαρια!

Greetings from the dark side!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φίλε έκανες μεγάλη κινηση και πήρες δυναμική απόφαση. Το λέω γιατί ξέρω ποσό πολύ αγαπησες τα ουαρου. Σου εύχομαι οτι καλύτερο απο δω και πέρα. Σίγουρα οι γεωφαγοι θα σε ανταμείψουν με τον χώρο που έχουν πλέον να απλωθούν. Δεν ήξερα οτι ετοιμαζεις τέτοια κατασταση. 

Link to comment
Share on other sites

Ουτε κι εγω το ηξερα Παρασκευα. Το πηρα αποφαση στην προηγουμενη συναντηση οταν ο Χρηστος ειπε το ναι! Χαχαχαχ! Να σαι καλα φιλαρακι.

Greetings from the dark side!

Link to comment
Share on other sites

Φιλαρακι μην στεναχωριεσαι εκανες αυτο που επρεπε και εδωσες χαρα και καλυτερη ποιοτητα ζωης και στα μεν και στα δε.

Και επειδη εισαι ΑΡΡΩΣΤΟΣ , δεν σε φοβαμαι κατι καλο θα φτιαξεις στο tapajo και χωρις ουαρου μεσα.:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Βασιλη. Κατι θα κανουμε. Ισως και να εισαγω στερμπαι στον tapajos! Χαχαχα

Greetings from the dark side!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Oριστε και το βιντεακι που υποσχεθηκα! Τραβηχθηκε μια μερα πριν δωθουν!

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εμενα τα ψαρια μου αρεσαν απο την ημερα που τα ειδα.καταρχην δεν τα ηξερα καν κ η δουλεια που εκανες πανω τους σ αξιζουν πολλα μπραβο!!!!η αληθεια είναι οτι δεν συμφωνω που τα εδωσες αλλα εσυ ειπες οτι ειναι για το καλο τους.το καλο τους το ειδαμε ομως ολοι τοσους μηνες.σορρυ που λεω την γνωμη μου ελπιζω να καταλαβαινεις το τροπο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...