Jump to content

Σπιτική όσμωση


baggos777777

Recommended Posts

Καλησπέρα σας πριν 1 εβδομάδα αγόρασα την παρακάτω όσμωση http://waterwaves.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=30290 λοιπόν το θέμα είναι ότι εγω παίρνω πρώτη φορά με αντλία πανω για την πίεση. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι όταν ξεκινάει να δουλέψει η αντλία για 2-3 δευτερόλεπτα στην αρχή μου κάνει ενα παράξενο θόρυβο λες και δεν έχει νερό μέσα η φτερωτή που λογικά θα έχει μέσα και μετα στρώνει και δουλεύει κανονικά. Ποιος έχει παρατηρήσει κάτι παρόμοιο?

Link to comment
Share on other sites

Ο θόρυβος είναι σαν να έχουμε 1 αντλία ενυδρειακη και την βγάζουμε απο το νερό που χτυπάει η φτερωτή κάτι τέτοιο. Υπάρχει περίπτωση επειδή είναι πιο χαμηλά το λαστιχάκι του σκαρτου νερού από την οσμωση να αδειάζει η αντλία και να τραβάει αέρα?

Link to comment
Share on other sites

Το νερο πρεπει να παραμενει στην οσμωση και για την διατηρηση της

Η ταπωνεις τα σωληνακια η τα τοποθετεις πιο πανω

Αν και δεν εχω αντλια ισως εκει οφειλεται το χτυπημα της φτερωτης, αδειαζει απο νερο

Δοκιμασε το Βαγγο

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη ναι θα την χαμηλώσω να δω τι γίνεται. Πάντως ότι λέει το σχέδιο έκανα.

Link to comment
Share on other sites

Βασίλη το έβαλα τελικά 50 πόντους ποιο πάνω αλλά το ίδιο πράγμα κάνει. Δεν ξέρω ηα πάρω το πρωί τηλ να τους πω τι γίνεται.

Έγινε επεξεργασία - baggos777777
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μετά απο τηλέφωνο στην παραπάνω εταιρεία και συμβουλές τους πανω απο μισή ώρα αλλάξαμε κάτι λαστιχάκια με διαφορική σειρά και δεν υπάρχει πλέον θόρυβος. Ενα ευχαριστώ για της υπηρεσίες σας τόσα χρόνια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...