Jump to content

Βοήθεια με Co2 regulator


Recommended Posts

Μικρομετρικη μη μπεις στη διαδικασια να παρεις καινουργια. Πηρα απο co2art και ηταν ιδια με αυτη που ειχε πανω ο ρυθμιστης. Δυσκολα θα βρεις καλυτερη και ισως δε χρειάζεται κιολας. Αν ποτε σου κανει κολπα το ξανασυζηταμε. Τώρα για τη στροφιγγα ειναι το ιδιο ειτε τερμα ανοιχτη ειτε μισανοιχτη.

Link to comment
Share on other sites

Ο ήχος που άκουσες είναι επειδή πέρασε διοξείδιο με μεγάλη πίεση μέχρι την μικρομετρική. Αν κλείσεις τη στρόφιγγα και την ξανανοίξεις κατευθείαν, θα δεις ότι δεν θα το κάνει.

Μόνο αν την κλείσεις αρκετή ώρα και αδειάσει το διοξείδιο που είναι στην μικρομετρική.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

την δουλεύεις χρόνια?? χρησιμποιείς και τις 6 εξόδους??

 

λες οτι είναι αξιοπιστη??

 

μικρομετρική που βρίσκω καλή? είναι εύκολο να αλλάξει??

 

sorry για τις συνεχής ερωτήσεις.. :)

 

Ναι την εχω 3-4 χρονια.

Τις 5 εξοδους χρησιμοποιω.

Συνηθως στα μανομετρα αυτα ειναι κολημενη επανω δεν βγαινει,σε αυτο το μανομετρο δεν πειραξα τις μικρομετρικες του, μια φορα τις ρυμισα και δεν ξανα ασχοληθηκα.

Εχει μικρομετρικες που βιδωνουν επανω στην υπαρχουσα μικρομετρικη,

Μικρομετρικη μη μπεις στη διαδικασια να παρεις καινουργια. Πηρα απο co2art και ηταν ιδια με αυτη που ειχε πανω ο ρυθμιστης. Δυσκολα θα βρεις καλυτερη και ισως δε χρειάζεται κιολας. Αν ποτε σου κανει κολπα το ξανασυζηταμε. Τώρα για τη στροφιγγα ειναι το ιδιο ειτε τερμα ανοιχτη ειτε μισανοιχτη.

Απο το co2 art ειχα παρει και εγω  την παρακατω, καλη μου φανηκε σε σχεση με τις απλες.

http://www.co2art.co.uk/collections/splitters-manifolds-valves/products/world-class-advance-precision-needle-valve-by-smc

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ωραια! την έχω έχω ανοίξει πιο άφοβα τώρα :)

 

φίλε Nicpapa, απο τη στιγμή που ο regulator δείχνει να ναι σωστός, η μικρομετρική που έκανες post φαίνεται καλή επένδυση

 

ευχαριστώ πολύ όλους για τη βοήθεια!!!! :bigemo_harabe_net-117:

Link to comment
Share on other sites

ωραια! την έχω έχω ανοίξει πιο άφοβα τώρα :)

 

φίλε Nicpapa, απο τη στιγμή που ο regulator δείχνει να ναι σωστός, η μικρομετρική που έκανες post φαίνεται καλή επένδυση

 

ευχαριστώ πολύ όλους για τη βοήθεια!!!! :bigemo_harabe_net-117:

Αυτη θελει και το σκληρο λαστιχακι γιατι παει πρεσαριστη.. οπως στην οσμωση.

Link to comment
Share on other sites

Τέτοια σωληνάκια χρησιμοποιώ, της όσμωσης :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...