Jump to content

Ενυδρειο German Blue Ram


panos84.

Recommended Posts

Μια χαρα φαινονται! Μπραβο! Ποσων ημερων ειναι τωρα;

Link to comment
Share on other sites

Σημερα σηκωθηκαν και βολταρουν με τον μπαμπα,υπολογιζω 2-3 ημερων ελευθερης κολυμβησης.

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε τα φίλτρα; Μάλλον... μείωσε την ροή ή κάλυψε με σφουγγάρι/καλτσον την είσοδο... φαντάζομαι εννοείς Στάθη.- 

Link to comment
Share on other sites

Καλα δεν τα λέει κ σε πρωταρη,ομως μπορει κάποιος να διαβάζει, οπότε στην εισοδο έχω βαλει ψιλό τούλι,οσο για τη ροη το 2215 που έχω εχει πολύ χαμηλή κ είναι όλα οκ.Α κ τη νύχτα καιεί κ moon light

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Να κανω ενα update μιας και εχω κανει καποια αλλαγη...με το κλεισιμο των φωτων και μονο με το φως νυκτος πλησιασ να δω το τι συμβαινει...μπορει το φωτακι να βοηθαει,αλλα δεν ειναι το φως της ημερας...τα μικρα ειχαν καπως διασκορπιστει(ισως φυσιολογικο αυτο),ομως το θυληκο ηταν φανερο οτι ηθελε να τα κυνηγησει...αυτα αναγνωριζουν το θυληκο ως γονεα και δεν κανουν καποια κινηση να προστατευτουν απο αυτο.Το διλημμα ηταν μεγαλο μιας και μεχρι τωρα σε ολες τις αναπαραγωγες που εχω με αλλα ψαρια δεν εβγαζα καποιο μετα,ομως τα ζευγαρια που ειχα ηταν αψογοι γονεις.

Αποφασισα να βαλω την αποχη μεσα και μιας και ηταν το ευκολοτερο ψαρι που εχω πιασει μεσα στο νερο,ολα μου ελεγαν 'βγαλε το'.

Εχω ενα 400αρι με ροδοστομους-καρδιναλιους με τις ιδιες παραμετρους νερου και ετσι πιστευω να περασει και εκει καλα για οσο διαστημα χρειαστει.

Οπως θα καταλαβατε το θυληκο βγηκε απο το species tank με βαρια καρδια και τωρα προσαρμοζεται στο μεγαλο ενυδρειο.

Πιστευω να εκανα καλα,τωρα ο μπαμπας θα ειναι πιο προσηλωμενος στην φροντιδα τους.

Οταν ερθει η ωρα θα πουμε και αν πρεπει να μπει η μανα πισω ή να μεινει ετσι οπως εχει τωρα.

Link to comment
Share on other sites

Κλείσε τα φίλτρα; Μάλλον... μείωσε την ροή ή κάλυψε με σφουγγάρι/καλτσον την είσοδο... φαντάζομαι εννοείς Στάθη.- 

Ναι αυτο εννοουσα Νικο!!

Να τα καλυψει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

Καλα δεν τα λέει κ σε πρωταρη,ομως μπορει κάποιος να διαβάζει, οπότε στην εισοδο έχω βαλει ψιλό τούλι,οσο για τη ροη το 2215 που έχω εχει πολύ χαμηλή κ είναι όλα οκ.Α κ τη νύχτα καιεί κ moon light

Ελπιζω το τουλι να κανει και να μην χρειαζεσαι σφουγγαρι.....

Γιατι απο οτι θυμαμαι και απο τα δικα μου ειναι παρα πολυ μικρα ψαρακια..

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...