Jump to content

Γεννες


Δημητρης Τ

Recommended Posts

Τον έχουμε Στάθη τον έχουμε.χαχαχαχαχα!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Νωριτερα απο τις 9-10 μερες σχεδον αδυνατον...

Το ξερεις οτι εχουν βρει τροπο να τους εκτρεφουν χωρις γονεις!;;!

 

 

??????????????

Link to comment
Share on other sites

Νωριτερα απο τις 9-10 μερες σχεδον αδυνατον...

Το ξερεις οτι εχουν βρει τροπο να τους εκτρεφουν χωρις γονεις!;;!

 

 

Για καινούργιο... το λες αυτό

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το ήξερα.Κ αν νομίζει κάποιος ότι μπορεί να βοηθήσει ας τα γράφει, τα ξέρουν δεν τα ξέρουν κάποιοι.

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο μου φαίνεται να πω την αλήθεια... αφού εγώ βλέπω σε ΌΛΑ τα fora... να γράφουν τα ΙΔΙΑ μέλη.-

Link to comment
Share on other sites

??????????????

Δεν θα σου απαντησω οπως εσυ...

Δηλαδη..

"Άρχισες κι εσύ... να ΜΗΝ καταλαβαίνεις τα Ελληνικά μου; :glare: ".....

 

Απλα αυτο που εγραψα ηταν οτι στις 9-10 μερες τα ψαρια ειναι 3-4 ημερων αρα σχεδον αδυνατον να δεχτουν αρτεμια....

Link to comment
Share on other sites

Για καινούργιο... το λες αυτό

Δεν το εγραψα για ¨καινουργιο¨....

Αν και πολλα παιδια απο αυτους που ρωτησα το ακουσαν για πρωτη φορα...

Link to comment
Share on other sites

Παράξενο μου φαίνεται να πω την αλήθεια... αφού εγώ βλέπω σε ΌΛΑ τα fora... να γράφουν τα ΙΔΙΑ μέλη.-

Εγω γραφω μονο εδω...

Ισως γιαυτο και δεν το εχουν ξανακουσει...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα σου απαντησω οπως εσυ...

Δηλαδη..

"Άρχισες κι εσύ... να ΜΗΝ καταλαβαίνεις τα Ελληνικά μου; :glare: ".....

 

Απλα αυτο που εγραψα ηταν οτι στις 9-10 μερες τα ψαρια ειναι 3-4 ημερων αρα σχεδον αδυνατον να δεχτουν αρτεμια....

 

 

Ωρέ Στάθη... πως γίνεται τα ψάρια να είναι 3-4 ημερών, ενώ είναι 9-10; Στην δεύτερη περίπτωση από αυγό... τα μετράς; 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω γραφω μονο εδω...

Ισως γιαυτο και δεν το εχουν ξανακουσει...

 

 

Εσύ γράφεις μόνο εδώ... οι άλλοι μόνο εδώ διαβάζουν;   :hehe

Link to comment
Share on other sites

Ωρέ Στάθη... πως γίνεται τα ψάρια να είναι 3-4 ημερών, ενώ είναι 9-10; Στην δεύτερη περίπτωση από αυγό... τα μετράς;

Ε ναι!!!

Αφου εχω και εγω τις ιδιαιτεροτητες μου!!!

Αν ηταν ζωοτοκα θα τα μετραγα απο οταν γεννιοντουσαν...

Με τους δισκους μετραω απο τοτε που κολλαν τα αυγα και τα γονιμοποιει ο αρσενικος..

Δεν ειναι μια και δυο φορες που εχω ρωτησει απο πια μερα μετρατε την γεννα;;..

Link to comment
Share on other sites

Εσύ γράφεις μόνο εδώ... οι άλλοι μόνο εδώ διαβάζουν;   :hehe

Κακως θα επρεπε να διαβαζουν μονο εδω...

Μην σου πω μονο εμενα!!χαχαχα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1. Εντάξει λοιπόν... "συντονιστήκαμε". ;)

2.  :bigemo_harabe_net-163:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/nXf3pcdi72s. Κλείσαμε μηνα σήμερα ευτυχώς με λίγες απώλειες.στις 15 μέρες περίπου βγήκαν τα αρσενικά κ τα γεύματα αρτεμιας με τα θυλικα μέσα έχουν φτάσει πλέον τα 5.χθες έβγαλα κ την μια θυλικια γιατί όχι ότι έχω εμπειρία αλλά σαν στερασσαρισμενη την είδα.μάλλον τις επόμενες μέρες θα βγουν κ οι άλλες κ αρχίζουν πλέον τα δύσκολα αφού τα γεύματα πρέπει να γίνουν τουλάχιστον 8.σκέφτομαι από εβδομάδα να τα χωρίσω κ πλέον ανά μέγεθος.βλέποντας κ κάνοντας.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι θεμα καθαρα χαρακτηρα του ψαριου και αντοχων..

Υπαρχουν ψαρια που στην διαρκεια της γεννες σε επλυσουν με τις αντοχες τους και αλλα που καταρευουν στα ματια σου...

Τι ταιζεις Δημητρη;;

Link to comment
Share on other sites

https://youtu.be/nXf3pcdi72s. Κλείσαμε μηνα σήμερα ευτυχώς με λίγες απώλειες.στις 15 μέρες περίπου βγήκαν τα αρσενικά κ τα γεύματα αρτεμιας με τα θυλικα μέσα έχουν φτάσει πλέον τα 5.χθες έβγαλα κ την μια θυλικια γιατί όχι ότι έχω εμπειρία αλλά σαν στερασσαρισμενη την είδα.μάλλον τις επόμενες μέρες θα βγουν κ οι άλλες κ αρχίζουν πλέον τα δύσκολα αφού τα γεύματα πρέπει να γίνουν τουλάχιστον 8.σκέφτομαι από εβδομάδα να τα χωρίσω κ πλέον ανά μέγεθος.βλέποντας κ κάνοντας.

 

 

Σε έχω "χάσει"... τι εννοείς....

1. "τα γεύματα αρτεμιας με τα θυλικα μέσα έχουν φτάσει πλέον τα 5."  Που "κολλάνε" τα θηλυκά... με τα γεύματαΓιατί... μόνο 5

2.  "αρχίζουν πλέον τα δύσκολα αφού τα γεύματα πρέπει να γίνουν τουλάχιστον 8." Έπρεπε ήδη να δίνεις τουλάχιστον 8 γεύματα. Τι μέγεθος έχουν τα μικρά;

3.  "σκέφτομαι από εβδομάδα να τα χωρίσω κ πλέον ανά μέγεθος." Ποίος ο λόγος να τα χωρίσεις και μάλιστα... κατά μέγεθος

Έγινε επεξεργασία - diskus fan
Link to comment
Share on other sites

Λογικό να Μ χάσεις.τα γεύματα με αρτεμια είναι 5.ταιζονται κ 3 η 4 φορές με βιτς λιωμένα ,σκόνη δλδ.σύνολο 8 με 9 γευματα.Ο διαχωρισμός των μικρών κατά μέγεθος είναι τακτική του ταν κατά τον πικη με σκοπό αυτά που έμειναν πίσω να είναι σ δεξαμενή με ίσα μ αυτά σ μέγεθος ώστε να ανταγωνίζονται ισάξια πάλι.

Link to comment
Share on other sites

Τα bits (ακόμα και σε σκόνη) ελπίζω να τα μουλιάζεις ΠΡΙΝ τα δώσεις (ειδικά ΑΝ είναι της Tetra).

Θα σου πω απλά (και ΧΩΡΙΣ να το αιτιολογήσω) ότι θα κάνεις ΛΑΘΟΣ. Το γιατί... σκέψου και βρες το μόνος σου.- 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...