Jump to content

Σειρα Προιοντων Aquaforest!


mad23

Recommended Posts

Εδω και ερκετο καιρο υπαρχει μια σειρα προιοντων πολωνικης προελευσης η οποια ονομαζεται aquaforest!
Υπαρχουν ηδη αρκετα προγραμματα τα οποια υποσχονται οτι θα βελτιωσουν την εικονα των ενυδρειων μας,οπως αυτο της red sea,zeovit κτλ
Προσωπικα εχω δοκιμασει τα περισσοτρα αλλα δεν ξετρελλαθηκα με κατι και σκεφτομαι εδω και καιρο να δοκιμασω και αυτη τη σειρα.
Βεβαια ακομα δεν υπαρχουν σε ελληνικα καταστηματα δυστυχως και επειδη δεν κανω παραγγελιες online το εχω καθυστερησει πολυ.
 
Εδω ειναι το λινκ της εταιριας και τα προιοντα της
http://aquaforest.eu/en/
 
Εχει απο δικο της αλατι,προσθετα μεχρι και ανθρακα κτλ
 
Στο εξωτερικο,ειδικα πολωνια,αγγλια κτλ τα χρησιμοποιουν εδω και καιρο και οσα ενυδρεια εχω δει να τα χρησιμοποιουν πραγματικα εχουν μια αξιοσημειωτη βελτιωση,αλλα πιο θεαματικη και αλλα πιο ηπια.
Ισως να παιζει και ρολο εαν θα ακολουθησεις ολοκληρο το προγραμμα η' συγκεκριμενα προιοντα!
 
Το ιδανικο θα ηταν να βαλω φωτο αλλα δυστυχως ακομα δεν εχω καταλαβει πως να το κανω απο το #@$% mac  :hot:
 
Μια εισαγωγη


 
Οποτε θα βαλω μερικα βιντεακια απο ενυδρεια που το χρησιμοποιουν

Δυο απο τα πιο χαρακτηριστικα ενυδρεια
 


 


 
Και μερικα ακομα

 

 

 

 

 

 
 
Υπαρχουν και αλλα πολλα βιντεακια στο youtube,αν βρισκει καποιος κατι ας το ανεβασει και αυτο παιδες και συγνωμη α=εαν εχω βαλει καποιο δυο φορες!
 
Το ΠΑΡΩΝ ΘΕΜΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΝΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙ ΤΗΝ ΕΤΑΙΡΙΑ ΑΛΛΑ ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΝΑ ΣΠΡΩΞΕΙ ΚΑΝΕΝΑ ΧΟΜΠΥΣΤΑ ΣΕ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΤΕΥΘΥΝΣΗ!
Αυτη η διευκρινιση για τρολλ,γκουρου,ladies και λοιπους κομπλεξες!
Καναμε μια κουβεντα με τους ανθρωπους αλλα δεν τα βρηκαμε στα χρηματα!Εγω ηθελα το 99% των μετοχων και το 98% των κερδων τους παγκοσμιως και εκεινοι ηθελαν να μου δωσουν το 100% παντου,οποτεκαι τα χαλασαμε,μην τους γδυσω κιολας :bbq:
 
Το παρων θεμα ειναι για να δουμε πως υπαρχει ακομα μια επιλογη προιοντων που εχουν δουλεψει σε καποια ενυδρεια και αν καποια στιγμη μαζευτουμε αρκετοι ενδιαφερομενοι μηπως κανουμε και καποια παραγγελια να τα δοκιμασουμε η' αν καποιος συνχομπυστας τα εχει δοκιμασει να μας πει την εμπειρια του :thumbsu:
 
Απ'οτι εχω διαβασει δεν ειναι τοσο απαιτητικη αλλα και ακριβη οσο η zeo για παραδειγμα που αναμφισβητητα ειναι μια απο τις πιο δημοφιλεις μεθοδους να παρεις χρωματα(φυσικα υπαρχουν χρωματιστα και πανεμορφα ενυδρεια και χωρις καμια μεθοδο) και εχει και καλυτερα αποτελεσματα σε σχεση με αλλες πιο "χαλαρες" οπως π.χ η red sea,brightwell,fauna,κτλ και αλλες επιλογες.
Φυσικα ολα στη πραξη φαινονται και γι'αυτο ελεγα μηπως το δοκιμασουμε η' να μας πει την αποψη του αν το εχει δοκιμασει ηδη καποιος.
 
Ετσι απλα μια αναφορα :thumbsu:
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω γιατι δεν μου εβγαλε απευθειας τα βιντεακια και εχει μονο τα λινκ αλλα θα προσπαθησω να τα ξαναπερασω παιδες :hot:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ καλο το θεμα Μιχαλη εχω ακουσει οτι θα ερθουν στην Ελλαδα απο Ελληνικο καταστημα ....ειδωμεν πολυ ενδιαφερον ειδικα ως προς την τιμη τους,μακαρι να τα δουμε live.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον Μιχάλη.  Αν έρθουν σε λογικές τιμές στην Ελλάδα σίγουρα θα τα δοκιμάσω. Μακάρι όπως είπε ο Νίκος να τα φέρει κάποιο κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι η εταιρία της οποίας το αλάτι σκοπεύω να χρησιμοποιήσω από την αρχή του ενυδρείου μου, και όταν έρθει η ώρα, και την υπόλοιπη σειρά.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ενδιαφέρον.

Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρων. Μακάρι να έρθουν Ελλάδα (σε λογικές τιμές) να τα δοκιμάσουμε. 

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια και εγω τοσο καιρο αυτο περιμενα ευγενειε αλλα δεν ηρθαν οποτε εδω και κανενα μηνα το σκεφτομουν να κανω μονος μου την παραγγελια!

Το καλο ειναι πως μπορεις να δεις καλα αποτελεσματα στο ενυδρειο σου(αναλογα φυσικα και την αρχικη του κατασταση) και χωρις να παρεις ολη τη σειρα.

Σε σχεση με τη ζεοβιτ ειναι πολυ φθηνοτερα και ειναι και ο βασικος λογος που αρκετοι εχουν στραφει σε αυτα.Ελπιζω αυτο να ισχυσει και εδω :jig:

Για αρχη θα παρω σιγουρα(πρωτα ο Θεος) το αλατι,τα βακτηρια,ενα απο τα συμπληρωμαστα διατροφης των κοραλιων και ισως κατι αλλο!

Βλεπουμε βεβαια :usd:

 

Αννα μου εσυ ποτε πιστευεις περιπου οτι θα εχεις το αλατι στη διαθεση σου?

Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη και εγώ για αρχή το αλάτι σκεφόμουν. Αν βρείς άκρη με τιμές, μεταφορικά κτλ ενημέρωσέ με.  Μακάρι βέβαια να μπορέσουμε να το πάρουμε από εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω την αληθεια και εγω τοσο καιρο αυτο περιμενα ευγενειε αλλα δεν ηρθαν οποτε εδω και κανενα μηνα το σκεφτομουν να κανω μονος μου την παραγγελια!

Το καλο ειναι πως μπορεις να δεις καλα αποτελεσματα στο ενυδρειο σου(αναλογα φυσικα και την αρχικη του κατασταση) και χωρις να παρεις ολη τη σειρα.

Σε σχεση με τη ζεοβιτ ειναι πολυ φθηνοτερα και ειναι και ο βασικος λογος που αρκετοι εχουν στραφει σε αυτα.Ελπιζω αυτο να ισχυσει και εδω :jig:

Για αρχη θα παρω σιγουρα(πρωτα ο Θεος) το αλατι,τα βακτηρια,ενα απο τα συμπληρωμαστα διατροφης των κοραλιων και ισως κατι αλλο!

Βλεπουμε βεβαια :usd:

 

Αννα μου εσυ ποτε πιστευεις περιπου οτι θα εχεις το αλατι στη διαθεση σου?

 

Στο δρόμο είναι Μιχάλη και όχι μόνο του :D Θα φροντίσω να κάνω πλήρη ενημέρωση μιας και θα χρησιμοποιήσω και τα βακτήρια.

 

Η αλήθεια είναι ότι ο ένας παράγοντας που το διάλεξα είναι φυσικά το κόστος, αλλά και οι καλές κριτικές που έχει πάρει. Είναι βασικό επίσης ότι τα σκευάσματά τους έχουν πολύ μικρές δοσολογίες αλλά με λογικές τιμές

Έγινε επεξεργασία - Astra
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο site έχουν !

Από που θα τα φέρετε ;

Link to comment
Share on other sites

Οι μικρες δοσολογιες ειναι πολυ καλο. Κατι σαν την korallenzucht. Αμα ειναι και οικονομικοτερες τοτε θα ειναι σουπερ.

Θα περιμενουμε νεα.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια  φαινετε πολυ καλη εταιρεια... Και οι αναλογιες μια χαρα αν και οι τιμες ειναι οπως του Amazon.com οταν θα ερθουν ελλαδα ... ειδικα το αλατι θα με βολεψει μιας και το κοβω κατα τον αυγουστο να το στηνω το ενυδρειο τι λετε θα τα βρω τοτε???

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμποσο καιρο σαν εταιρια αλλα αυτη η σειρα που εβγαλε τωρα εχει πολλα θετικα και απ'οτι βλεπω εχει και αποτελεσματα.

Προσωπικα παιδες εχω δοκιμασει η' μαλλον καλυτερα εχω πεταξει χρηματα σε πολλα μαντζουνια,μαγικες μεθοδους κτλ κτλ και παντα οταν ακουω πλεον για κατι καινουργιο ειμαι το λιγοτερο καπως ετσι

 

Εχει περασει ομως καιρος που παρατηρω τα παραπανω ενυδρεια που το χρησιμοποιουν και ταυτοχρονα με την καλη τιμη τους,οποτε και αν δεν βγει και αυτη δεν θα πεταξω πολλα χρηματα,ειπα να δοκιμασω/ουμε κατι ακομα :usd:

 

Γιωργο γιατι να μην τα βρεις ρε συ?Απ'οτι μαθαινω θα τα φερουν καποια καταστηματα,οποτε αν δεν τα βρεις στο ενα θα τα βρεις στο αλλο :thumbsu:

 

Αρχικα εγω σκεφτομαι να παρω το προβιοτικο αλατι,το Micro E απο τα ιχνοστοιχεια και ισως καποιο ακομα(μπορει το καλιο... :hysterical:  :hysterical: ,α ρε τρολλακο χαβα που εδωσες),τα βακτηρια και καποια απο τα συμπληρωματα/τροφες.Το energy και το power food και αν καποια στιγμη δω οτι εχω μηδενικα θρεπτικα θα παρω μαλλον και τα αμινοξεα.

Τωρα τι θα κανει στο ενυδρειο και πως θα παει θα φανει στην πραξη και οχι στη θεωρια(εχει πολλες θεωριες,αντιγραμμενες φυσικα το τρολλ,εμεις θα το παμε αλλιως).

Με το καλο να ερθουν και το πιανουμε απο εκει.

Θα δουμε και τις τιμες και βλεπουμε.Προσωπικα αν δω μεγαλες διαφορες θα τα παρω απ'εξω παιδες αλλα θα μαθουμε συντομα.

Γιατι καμια φορα το καινουργιο κοσκινακι το πληρωνουμε χρυσο χωρις λογο.

Link to comment
Share on other sites

Παντός μπράβο σου που μας βάζεις σε καινούργια μονοπάτια .... Βασικά μόνο που τα ιδε η γυναίκα μου μου είπε αυτά να παίρνεις μου αρέσουν είναι μώβ.... Χαχαχαχα

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Παντός μπράβο σου που μας βάζεις σε καινούργια μονοπάτια .... Βασικά μόνο που τα ιδε η γυναίκα μου μου είπε αυτά να παίρνεις μου αρέσουν είναι μώβ.... Χαχαχαχα

χαχαχα μηπως να βαλουμε και κανα νεο ενυδρειο με χρωματιστα λεντ μηπως και της αρεσει και πας σε μεγαλυτερο?αχαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως το χρωμα το εχουν πετυχει οι τυποι μια χαρα!Και εμενα μου αρεσει που δυσκολα ξεχωριζω το καφε απο το μπεζ :usd:  :usd:

 

Τι μπραβο βρε γιωργο(χρονια πολλα κιολας για τη γιορτη σου αν πετυχα το ονομα) ολοι εδω παμε ο ενας τον αλλο σε καινουργια μονοπατια!

Το ευχαριστο ειναι πως ολα τα παιδια που δοκιμαζουν κατι καινουργιο(φωτιστικα,αλατια,κοραλια,ψαρακια,κτλ κτλ) μπαινουν στο κοπο να το μοιραστουν και ετσι τραβαμε ο ενας τον αλλο :jig:

 

Ελπιζω να αξιζουν η' τουλαχιστον να μην ειναι πεταμενα χρηματα :hehe

 

Καλα τα ειπε ο νικος για το μεγαλυτερο :jig:

Αν ειναι διπλα η γυναικα εχεις μεγαλο αβανταζ φιλε!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...