Jump to content

Σειρα Προιοντων Aquaforest!


mad23

Recommended Posts

Για τιμες κτλ δεν ξερω βασιλαρε μου γιατι εγω τα παιρνω τσαμπα φιλε και ειναι και το χαρτζηλικι στη μεση :usd:  :usd:

Ξερεις λογο ποσοστων,διαφημισης κτλ :hehe  :hehe

 

Οσον αφορα στα προιοντα θα παραω το 

-Αλατι

-Np pro
-Probio S
-Build
-Vitality
-Energy
-Micro E 

 

Και βλεπωντας και κανωντας.Αν κατι δεν μου χρειαζεται τελικα η' αν πρεπει να συμπληρωσω κατι!

Σε δουλεια(εξοδα δηλ) να βρισκομαστε :death: 

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλες τις τιμές τις βάλανε στο site. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Για τιμες κτλ δεν ξερω βασιλαρε μου γιατι εγω τα παιρνω τσαμπα φιλε και ειναι και το χαρτζηλικι στη μεση :usd:  :usd:

Ξερεις λογο ποσοστων,διαφημισης κτλ :hehe  :hehe

 

Οσον αφορα στα προιοντα θα παραω το 

-Αλατι

-Np pro

-Probio S

-Build

-Vitality

-Energy

-Micro E 

 

Και βλεπωντας και κανωντας.Αν κατι δεν μου χρειαζεται τελικα η' αν πρεπει να συμπληρωσω κατι!

Σε δουλεια(εξοδα δηλ) να βρισκομαστε :death: 

Xαχα το πιασα το υπονοουμενο!

 

Μιχαλη για κοιτα κι αυτο, καλο φαινεται

http://www.aquario.gr/frontida/fish-food/reef-fish-food/salt-shrimp-food/aquaforest-ricco-food-30gr.html

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν καταλαβα αυτο που γραφουν το μαγνησιο και το ασβεστιο οτι βαζεις 50gr απο το ενα και 10 γραμμαρια απο το αλλο στο λιτρο.Δηλαδη δεν μπορουμε να τα βαλουμε χωρια στην δοσομετρικη;;

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να δω το αλατι.Ενταξει δεν ειμαι high stock αλλα η τιμη που εχουν τα 22kg σε σχεση με το tropic marine τα 25kg!καμια σχεση.!Ειδικα οταν θελω 11-12 kg/μηνα δεν το συζητω.Καινουργιος ειμαι ακομα στο hobby αλλα σκεφτομαι και την τσεπουλα μου στην συνεχεια του hobby...

Link to comment
Share on other sites

Xαχα το πιασα το υπονοουμενο!

 

Μιχαλη για κοιτα κι αυτο, καλο φαινεται

http://www.aquario.gr/frontida/fish-food/reef-fish-food/salt-shrimp-food/aquaforest-ricco-food-30gr.html

Ε ναι βασιλαρε μου δεν ειναι για να παιζεις με τα ποσοστα μου κτλ

Δυσκολες εποχες και πρεπει καπως να βγουν τα εξτραδακια :usd:  :usd:  :usd:

 

Ωραιο φαινεται αλλα εμενα με χανει γιατι δυστυχως,δεν εχω τα συγκεκριμενα ζωντανα και γενικα δεν ειμαι οπαδος του στοχευμενου ταισματος των κοραλιων :blush:

 

Αλλα σε αυτο το θεμα η' οπουδηποτε αλλου,μπορουμε να μοιραζομαστε τις εμπειριες μας σχετικα με αυτα που θα χρησιμοπουμε και να βγαζουμε συμπερασματα ολοι μαζι!

Δυσκολο πολυ να τα παρει καποιος ολα.Ασε που αν τα χρησιμοποιεις ολα ειναι πολυ δυσκολο να ξερεις πιο πραγματικα σου δουλευει,εχει αποτελεσματα και κανει τη οποια διαφορα.

 

Προσωπικα θα μιλαω για αυτα που χρησιμοποιω,να μην κανω σαν το τρολλ η' τον γκουρου που οικειοποιουνται τις αποψεις/ενυδρεια/σκεψεις των αλλων κ τα κανουν επιχειρηματα....ατοπα κιολας!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι δεν καταλαβα αυτο που γραφουν το μαγνησιο και το ασβεστιο οτι βαζεις 50gr απο το ενα και 10 γραμμαρια απο το αλλο στο λιτρο.Δηλαδη δεν μπορουμε να τα βαλουμε χωρια στην δοσομετρικη;;

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Βαλε ενα λινκ γιωργαρε μου γιατι δεν το βρηκα!

 

Προσωπικα οσον αφορα τη μεθοδο two part που εφαρμοζω,θα συνεχισω να χρησιμοποιω τις σκονες της fauna.

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να δω το αλατι.Ενταξει δεν ειμαι high stock αλλα η τιμη που εχουν τα 22kg σε σχεση με το tropic marine τα 25kg!καμια σχεση.!Ειδικα οταν θελω 11-12 kg/μηνα δεν το συζητω.Καινουργιος ειμαι ακομα στο hobby αλλα σκεφτομαι και την τσεπουλα μου στην συνεχεια του hobby...

Σωστοτατος ειδικα στα κοκκινα γραμματα!

Link to comment
Share on other sites

Βαλε ενα λινκ γιωργαρε μου γιατι δεν το βρηκα!

 

Προσωπικα οσον αφορα τη μεθοδο two part που εφαρμοζω,θα συνεχισω να χρησιμοποιω τις σκονες της fauna.

http://aquaforest.eu/en/product/calcium/

Εγω παλι μιας και βλεπω οτι ειναι αρκετα συμπυκνωμενα τα προσθετα της aquaforest λεω καποια στιγμη να τα δοκιμασω.Προς το παρων δουλευω χυμα απο τον Καλογεροπουλο

Έγινε επεξεργασία - sailor247
Link to comment
Share on other sites

Τωρα που διαβασα ολη την μεθοδο με τα ξηρα προσθετα(Ca,Mg,kh buffer,mineral salts)λεει οτι φτιαχνεις ενα δοχειο με Ca και Mg μαζι,αλλο ενα με kh buffer και ενα με mineral salts απο τα οποια ριχνεις ιδιες ποσοτητες την ημερα συμφωνα με το kh που θες να διατηρησεις

Link to comment
Share on other sites

Οποτε θα το πας ετσι γιωργο?

Θα σταματησεις καλογερο και θα πας στα aquaforest για την διατηρηση των τιμων σου?

Link to comment
Share on other sites

Οποτε θα το πας ετσι γιωργο?

Θα σταματησεις καλογερο και θα πας στα aquaforest για την διατηρηση των τιμων σου?

Το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να το κανω ετσι Μιχαλη σε full πακετο.Αφου βεβαια κανω μια σουμα να δω ποσο θα μου βγει και αν το αντεχω

Link to comment
Share on other sites

και γώ έχω μπει στο τρυπάκι και ξεκίνησα με το αλάτι. βεβαια το τελικό κόστο μάλλον δεν είναι και μακρια απο zeo πάντως..

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι ότι σου κινεί το ενδιαφέρον...από μία γρήγορη αναζήτηση που έκανα στον γκούγκλη βλέπω θετικές απόψεις...να υποθέσω ότι μπορεί κάποιος να παίξει μόνο με το αλάτι δλδ να μην πάρει τα πρόσθετα ε?

Link to comment
Share on other sites

Εμενα μου κανει μεγαλη εντυπωση που λεει οτι οσο θα ριχνεις kh buffer την ιδια ποσοτητα θα ριχνεις και απο τα αλλα προσθετα

Στάλθηκε από το Valencia2_Y100pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω αν ειχα ενυδρειο που παει σφαιρα χωρις προβληματα δεν θα αλλαζα τιποτα, ουτε αλατι ουτε σκονες και δοσολογιες μαγνησιου ασβεστιου και kh

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

και γώ έχω μπει στο τρυπάκι και ξεκίνησα με το αλάτι. βεβαια το τελικό κόστο μάλλον δεν είναι και μακρια απο zeo πάντως..

Πανο μου εχει αρκετα μεγαλη διαφορα(σχεδον τα μισα χρηματα σε αρκετα απο τα μαντζουνια-θα τα λεω ετσι κ αυτα,μεχρι να δω αν πραγματικα δουλευουν :usd: ) κ ενας απο τους λογους που εχει αυτη την οποια απηχηση ειναι αυτος.

Ασε που ακομα και ολοκληρη τη σειρα να ακολουθησεις εχει λιγοτερα μπουκαλακια απο τη ζεοβιτ.

 

Εγω αν ειχα ενυδρειο που παει σφαιρα χωρις προβληματα δεν θα αλλαζα τιποτα, ουτε αλατι ουτε σκονες και δοσολογιες μαγνησιου ασβεστιου και kh

Αυτο εννοειται βασιλη και ειναι πολυ σωστο φιλε!

Πετυχημενη συνταγη δεν χρειαζεται αλλαγη εκτος αν σε τρωει για πειραματα κτλ.

Κ εγω να σου πω την αληθεια αν το ενυδρειο ηταν σε καλυτερη κατασταση οσον αφορα στα χρωματα(οπως παλαιοτερα) δεν θα την εκανα την κινηση.Αλλα κ παλι εκει θα με ετρωγε να δω αν μπορω να δω τα κοραλια ενα βημα παραπερα χρωματικα γιατι οσον αφορα στην αναπτυξη,δοξα τω Θεο ημουν παντα ευχαριστημενος.

Τεσπα εγω απο αυριο ξεκιναω κ βλεπουμε :death:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη έχεις πάρει και αυτό? http://aquaforest.eu/en/product/probiof/

Όταν λέει ένα κουτάλι ανά 100λ εννοεί του γλυκού ή έχει καμιά μεζούρα δική του? Ρωτάω γιατί είναι μόνο 25g και αν είναι κουταλάκι του γλυκού με καθημερινή χρήση που λέει ή μέρα παρά μέρα λογικά θα τελειώσει πολύ γρήγορα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι λουκα μου δεν το πηρα γιατι δεν θα μου προφερει κατι.Μιλαω φυσικα για το δικο μου ενυδρειο,σε καποια αλλα μπορει να κανει πολυ καλη δουλεια.

Λογικα θα εχει δικη του μεζουρα μεσα,σαν τα τεστακια που χρησιμοποιουμε,γιατι εχεις δικιο αν δεν εχει θα τελειωνει πολυ πολυ συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δική του μεζουρίτσα μέσα, μέγεθος ανάλογο με αυτές της Salifert.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ το αλάτι. Μου έκανε εντύπωση που έχει και την μεζούρα μέσα πράγμα που δεν είχα δει σε καμία συσκευασία της Red Sea που χρησιμοποιούσα. Ελπίζω τα προϊόντα τους νάναι τόσο καλά όσο και η οργανωσή τους. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Παιδες παραλιγο να τσακωθω με την εταιρια και να τα σπασουμε επειδη ξεχασα τον καταλογο :usd:  :usd:

Μπιλιες γιναμε αλλα μας κρατησαν ενωμενους τα χρηματα!

 

Εδω ο οδηγος χρησης των προιοντων αναλογα τον τυπο του ενυδρειου που εχουμε :thumbsu:

http://aquaforest.eu/wp-content/uploads/2014/08/Aquaforest_Products-Guide_EN_RGB.pdf

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Παιδες παραλιγο να τσακωθω με την εταιρια και να τα σπασουμε επειδη ξεχασα τον καταλογο :usd:  :usd:

Μπιλιες γιναμε αλλα μας κρατησαν ενωμενους τα χρηματα!

 

Εδω ο οδηγος χρησης των προιοντων αναλογα τον τυπο του ενυδρειου που εχουμε :thumbsu:

http://aquaforest.eu/wp-content/uploads/2014/08/Aquaforest_Products-Guide_EN_RGB.pdf

Ωραίος!!!!!!!!!!! Πολύ χρήσιμο Μιχάλη.

Link to comment
Share on other sites

ξεκίνησα και εγώ τα προιόντα της....το αλάτι διαλύεται όντως πολύ γρήγορα και οι τιμές ήταν πολύ κοντά σε αυτές που έδινε το χαρτί...απ ότι παρατήρησα σε κάθε παρτίδα δίνει διαφορετικές τιμές για το αλάτι....το προσέξαμε με άλλο παιδί που επίσης είχε πάρει το reef salt....επίσης πήρα amino,vitality,build,energy.....

Έγινε επεξεργασία - dano23
Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε τα αποτελέσματα απο όσους θα χρησιμοποιήσουν αυτη την εταιρια για να μάθουμε και οι υπόλοιποι.  

 

Μακάρι να είναι όλα καλά και να την προτιμήσουμε όλοι μας.  

 

Εμένα ίδιεταιρο ενδιαφέρων μου κινεί η προβιοτική μέθοδος. 3 χρόνια είμαι με βότκα και το σκέφτομαι πολύ να το γυρίσω στην μέθοδο της aquaforest.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...