Jump to content

Καλιμπραρισμα σε teko 10


Recommended Posts

Θέλω να κανω καλιμπραρισμα σε ενα 10 ξέρει κανείς να μου πει λεπτομέρειες. Γιατί με τα αγγλικά εχω μαλώσει. Ευχαριστώ.

Έγινε επεξεργασία - baggos777777
Link to comment
Share on other sites

Βαγγελαρα βαλε με μια φωτο η' λινκ το κειμενο εδω μηπως και καταφερουμε κατι φιλε :thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Βαγγελαρα μου απο αυτο εδω το λινκ https://www.tecous.com/files/TECO_Seachill-All-Models-2008WEB.pdf

στη 17 σελιδα λεει τα εξης...

 

 

Αλλαζωντας την ενδειξη θερμοκρασιας

 

-Το ψυκτικο διαβαζει τη θερμοκρασια απο το νερο το οποιο περναει απο μεσα του,ενα θερμομετρο το οποιο παιρνει/διαβαζει ενδειξεις απευθειας απο το ενυδρειο μπορει να δειχνει/απεικονιζει/διαβαζει διαφορετικη      θερμοκρασια αναλογα τις συγκεκριμμενες ρυθμισεις σας.

Χρησιμοποιηστε τη συγκεκριμενη λειτουργια εαν θα θελατε να ταιριαξετε/προσαρμοσετε το θερμομετρο του ψυκτικου με ενα αλλο ξεχωριστο θερμομετρο.

 

1.Πιεστε και κρατηστε παρατεταμενα το κουμπι "SET" για 10 δευτερολεπτα.

Η οθονη θα δειξει μια αξια της 1 η΄ 1,5 μοναδας(μην αλλαξετε αυτη τη ρυθμιση)

 

2.Πατηστε παλι το κουμπι "SET".

Η θερμοκρασια του νερου(οχι εκεινη στην οποια θα ξεκιναει τη λειτουργια του το ψυκτικο) θα απεικονιζεται στην οθονη.

 

3.Πιεστε τα βελακια "πανω" η' "κατω" για να αλλαξετε τη θερμοκρασια.

Μετα απο 5 δευτερολεπτα η ρυθμιση αποθηκευεται/καταχορειται στη μνημη και η οθονη θα επιστρεψει σε πληρη φωτεινοτητα.

Η μοναδα τωρα θα λειτουργει φυσιολογικα με τη νεα καλιμπραρισμενη/ρυθμισμενη θερμοκρασια.

 

Βαγγελη μου ,δες αν αυτη η σελιδα ειναι οντως για το ψυκτικο σου ρε φιλε και δοκιμασε τα παραπανω.

Η μεταφραση ειναι σχετικα ελευθερη γιατι δεν χρησιμοποιω το αγαπημενο τρολλολολολολολολλο google translate του τρολλολολολολου :bigemo_harabe_net-171:

Αν δεν ειναι αυτο συγνωμη και το ξαναψαχνουμε :thumbsu:

Έγινε επεξεργασία - mad23
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μιχάλη λογικά αυτό θα είναι. Δεν είναι για μενα αλλά για ενα φίλο θα του το πω να το κάνει έτσι. Ευχαριστώ πολύ φίλε μου για τον χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...