Jump to content

red cherry αναπαραγωγη με amano


Recommended Posts

Γεια σας 

πειρα σημερα δυο μικρες red cherry (στην υπογραφη η φοτο ειναι πολυ κοντινη δεν ειναι τοσο μεγαλη) 

ή απορια μου ειναι αν μπορω να παρω αλλες δυο αμανο αρσενικες (αυτες ειναι σιγουρα θυλικες λογο χρωματων)

και να τις ζευγαροσω?

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Άγγελε πως θα ζευγαρώσουν...Κοίτα λίγο τι ρωτάς και πες μου αν εσύ πιστεύεις πως υπάρχει αυτή η δυνατότητα..

 

Και είχαμε πει να περιμένεις 2 μήνες για να βάλεις γαρίδες αλλά δεν κρατήθηκες..

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Άγγελε πως θα ζευγαρώσουν...Κοίτα λίγο τι ρωτάς και πες μου αν εσύ πιστεύεις πως υπάρχει αυτή η δυνατότητα..

 

Και είχαμε πει να περιμένεις 2 μήνες για να βάλεις γαρίδες αλλά δεν κρατήθηκες..

α ναι το ξεχασα ειναι σε αλμιρω οι αλλες 

ε που να κρατιθω ιδικα σημερα που πιγα να παρω κατι που ηθελα 

τις ιδα και δεν αντεξα και τις αγωρασα και ακριβα κιολας 2,50 ευρο η μια 

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Άγγελε πως θα ζευγαρώσουν...Κοίτα λίγο τι ρωτάς και πες μου αν εσύ πιστεύεις πως υπάρχει αυτή η δυνατότητα..

 

Και είχαμε πει να περιμένεις 2 μήνες για να βάλεις γαρίδες αλλά δεν κρατήθηκες..

αλλο ιδος υπαρχει που να γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

α ναι το ξεχασα ειναι σε αλμιρω οι αλλες 

ε που να κρατιθω ιδικα σημερα που πιγα να παρω κατι που ηθελα 

τις ιδα και δεν αντεξα και τις αγωρασα και ακριβα κιολας 2,50 ευρο η μια 

Άγγελε θα έπρεπε να κρατηθείς.

 

Ο βυθός είναι παντελώς άστρωτος για να φιλοξενήσει γαρίδες.

 

Οι πιθανότητες να τις χάσεις είναι μεγάλες. Και δεν είναι τα 5 ευρώ , αλλά είναι τα ζωντανά που από λάθος μπαίνουν στο ενυδρείο.

 

Αν δείξεις λίγο υπομονή και διαβάσεις θα μπορέσεις να διατηρείς για πολύ καιρό τα ζωντανά σου , χαρούμενα και υγιή.

 

Εγώ πιστεύω πως βιάζεσαι πολύ να κάνεις γρήγορα γρήγορα πράγματα με το ενυδρείο.

 

Όταν σου είπα 2 μήνες αναμονή μου είχες πει εντάξει πάντως :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι αν δεν περιμενες κακώς... εγώ δεν περίμενα και ψωφουσαν...2.5 να ξες δεν ειναι ακριβές...εγώ τις έπαιρνα 3.5...και επίσης πως να ζευγαρώσουν καλέ??

Link to comment
Share on other sites

Άγγελε θα έπρεπε να κρατηθείς.

 

Ο βυθός είναι παντελώς άστρωτος για να φιλοξενήσει γαρίδες.

 

Οι πιθανότητες να τις χάσεις είναι μεγάλες. Και δεν είναι τα 5 ευρώ , αλλά είναι τα ζωντανά που από λάθος μπαίνουν στο ενυδρείο.

 

Αν δείξεις λίγο υπομονή και διαβάσεις θα μπορέσεις να διατηρείς για πολύ καιρό τα ζωντανά σου , χαρούμενα και υγιή.

 

Εγώ πιστεύω πως βιάζεσαι πολύ να κάνεις γρήγορα γρήγορα πράγματα με το ενυδρείο.

 

Όταν σου είπα 2 μήνες αναμονή μου είχες πει εντάξει πάντως :)

εχεις δικιο λαθος μου  :bowdown: παντος αυτο θα μου γινει μαθιμα αλλα ειχα πει οτι το ενυδρειο δουλεβε με ενα πλεκο για δυο χρονια

Έγινε επεξεργασία - Mr.Angelos
Link to comment
Share on other sites

Ναι αν δεν περιμενες κακώς... εγώ δεν περίμενα και ψωφουσαν...2.5 να ξες δεν ειναι ακριβές...εγώ τις έπαιρνα 3.5...και επίσης πως να ζευγαρώσουν καλέ??

ενοω να σινδιασω δυο ιδη μαζη 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπες να τις ζευγαρωσεις??

Link to comment
Share on other sites

υβριδισμο με αλλου ειδους γαριδες ΔΕΝ κανουμε.Πρωτον δεν ειναι σωστο και δευτερον χανουν το χρωμα τους και ο πληθυσμος που θα φτιαξεις θα ειναι καφε και διαφανο.

Link to comment
Share on other sites

υβριδισμο με αλλου ειδους γαριδες ΔΕΝ κανουμε.Πρωτον δεν ειναι σωστο και δευτερον χανουν το χρωμα τους και ο πληθυσμος που θα φτιαξεις θα ειναι καφε και διαφανο.

ShrimpTable2.gif

δες τι ενοω 

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ξερω αυτο.Εσυ μιλησες για ζευγαρωμα.Με αυτες που δεν υβριδιζουν,δεν ζευγαρωνουν

Link to comment
Share on other sites

Εγω το ξερω αυτο.Εσυ μιλησες για ζευγαρωμα.Με αυτες που δεν υβριδιζουν,δεν ζευγαρωνουν

σου λεω οτι θελω μια που να μην υβριδιζει και να μπορε να μπει μαζι με τις δικες μου

Link to comment
Share on other sites

Η μονη γαριδα που μπορεις να κρατησεις σχετικα ευκολα ειναι αυτη που εχεις.Ολες οι αλλες που δεν υβριδιζουν ειναι δυσκολες γαριδες,Θελουν νερο απο αντιστρωφη οσμωση και ειναι πολυ ευαισθητες στις παραμετρους του νερου.Προσπαθησε λοιπον να αποκτησεις μια εμπειρια με αυτες και σιγα σιγα βλεπεις για κατι αλλο.Το χομπυ θελει υπομονη και εσυ βιαζεσαι

Link to comment
Share on other sites

Οι γαριδες του ειδους caridina που δεν υβριδιζουν με τις cherry ειναι δυσκολοτερες,ακριβοτερες,θελουν οσμωση και δροσια το καλοκαιρι οπως και ειδικα υποστρωματα.

Στο ενυδρειο σου δεν μπορεις να βαλεις αλλο ειδος γαριδας,ειναι μικρο.

Συν οτι καποια στιγμη θα υπερσισχυσει το ενα ειδος και το αλλο θα σταματησει να αναπαραγεται.

Link to comment
Share on other sites

Οι γαριδες του ειδους caridina που δεν υβριδιζουν με τις cherry ειναι δυσκολοτερες,ακριβοτερες,θελουν οσμωση και δροσια το καλοκαιρι οπως και ειδικα υποστρωματα.

Στο ενυδρειο σου δεν μπορεις να βαλεις αλλο ειδος γαριδας,ειναι μικρο.

Συν οτι καποια στιγμη θα υπερσισχυσει το ενα ειδος και το αλλο θα σταματησει να αναπαραγεται.

ευχαριστω εγω δεν εχω προβλιμα εφοσων μου αρεσουν η τσερρι παντος ευχαριστω  :hehe

Link to comment
Share on other sites

Άγγελε θα έπρεπε να κρατηθείς.

 

Ο βυθός είναι παντελώς άστρωτος για να φιλοξενήσει γαρίδες.

 

Οι πιθανότητες να τις χάσεις είναι μεγάλες. Και δεν είναι τα 5 ευρώ , αλλά είναι τα ζωντανά που από λάθος μπαίνουν στο ενυδρείο.

 

Αν δείξεις λίγο υπομονή και διαβάσεις θα μπορέσεις να διατηρείς για πολύ καιρό τα ζωντανά σου , χαρούμενα και υγιή.

 

Εγώ πιστεύω πως βιάζεσαι πολύ να κάνεις γρήγορα γρήγορα πράγματα με το ενυδρείο.

 

Όταν σου είπα 2 μήνες αναμονή μου είχες πει εντάξει πάντως :)

να ροτισω γιατι εχει μαυρο κεφαλι η γαριδα φαινετε και στην φοτο αν δεις ?

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...