Jump to content

Η red cherry μου βιντεο


Recommended Posts

Γεια σας 

ανεβασα αυτο το βιντεο για να μοιραστω μαζι σας την χαρα μου με το καινουριο μου γαριδαδικο (ο θεος να το κανει  :hehe)

καθε παρατιριση ευπροσδεκτη! ευχαριστω για ολη την βοηθεια!!!!  :bigemo_harabe_net-146:

https://youtu.be/wNq9TzrM0Q8

Έγινε επεξεργασία - Mr.Angelos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! :) 

 

μόνη της την εχεις ? το μονο που ηθελα να πω ειναι οτι η τροφή για μια γαρίδα ίσως είναι πολύ και θα σου επιβαρυνει το νερό ,αν ειναι ταμπλετιτσα η τροφη ,θα  την εσπαγα σε δυο κομματια. (αληθεια τι την ταιζεις ? :)

 

και κατι αλλο που μπορει να το ξερεις αλλα ποτε δεν πανε χαμενες οι πληροφοριες ! προσεχε την ανουμπια (αν ειναι ανουμπια αυτη μεσα στον αμφορέα )  στο κλαδεμα της γιατι βγαζει καποιες ουσιες που μπορει να σκοτώσουν τις γαριδες. Αν ποτε θες να την κλαδεψεις κλαδεψε την εξω απο το νερο ,ξεπλυνε την ,αστην 1-2 μερες σε ενα μπολακι με νερο και νομιζω θα ειναι μια χαρα μετα ! :) 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα !! :)

 

μόνη της την εχεις ? το μονο που ηθελα να πω ειναι οτι η τροφή για μια γαρίδα ίσως είναι πολύ και θα σου επιβαρυνει το νερό ,αν ειναι ταμπλετιτσα η τροφη ,θα  την εσπαγα σε δυο κομματια. (αληθεια τι την ταιζεις ? :)

 

και κατι αλλο που μπορει να το ξερεις αλλα ποτε δεν πανε χαμενες οι πληροφοριες ! προσεχε την ανουμπια (αν ειναι ανουμπια αυτη μεσα στον αμφορέα )  στο κλαδεμα της γιατι βγαζει καποιες ουσιες που μπορει να σκοτώσουν τις γαριδες. Αν ποτε θες να την κλαδεψεις κλαδεψε την εξω απο το νερο ,ξεπλυνε την ,αστην 1-2 μερες σε ενα μπολακι με νερο και νομιζω θα ειναι μια χαρα μετα ! :)

οχι δεν ειναι μονη ειναι και μια μικρουλα αλλα κριβεται συνεχος την τροφη μετα την μαζεψα γιατι ειχε φαει του σκασμου και μετα την παρατισε 

την ταιζο με μια ταμπελιτσα που κανει για γαριδες και για γατοψαρα και τετοια αυτο με την anubia δεν το ηξερα σε ευχαριστω πολυ 

εχω μονο 2 γαριδες επιδη δεν βρισκο αλλες η μονες που βρικα ηταν αμανο αλλα κανουν 5 ευρω η μια επισης ειδα μια που ετρογε ενα τετρα στο πετ  :bigemo_harabe_net-99:

δυστιχος εχω δυο θυλικες και κανενα πετ δεν εχει ρεντ τσερι ολοι εχουν αμανο ή δεν εχουν καθολου 

Έγινε επεξεργασία - Mr.Angelos
Link to comment
Share on other sites

οχι δεν ειναι μονη ειναι και μια μικρουλα αλλα κριβεται συνεχος την τροφη μετα την μαζεψα γιατι ειχε φαει του σκασμου και μετα την παρατισε 

την ταιζο με μια ταμπελιτσα που κανει για γαριδες και για γατοψαρα και τετοια αυτο με την anubia δεν το ηξερα σε ευχαριστω πολυ 

εχω μονο 2 γαριδες επιδη δεν βρισκο αλλες η μονες που βρικα ηταν αμανο αλλα κανουν 5 ευρω η μια επισης ειδα μια που ετρογε ενα τετρα στο πετ  :bigemo_harabe_net-99:

δυστιχος εχω δυο θυλικες και κανενα πετ δεν εχει ρεντ τσερι ολοι εχουν αμανο ή δεν εχουν καθολου

Σε ποια περιοχη εισαι ?

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια περιοχη εισαι ?

στο πετ πολη καλλιθεας εγινε αυτο

και εγο καλλιθεα ειμαι μιλαμε τιποτα πουθενα δεν εχει ρεντ τσερρι 

Έγινε επεξεργασία - Mr.Angelos
Link to comment
Share on other sites

στο πετ πολη καλλιθεας εγινε αυτο

και εγο καλλιθεα ειμαι μιλαμε τιποτα πουθενα δεν εχει ρεντ τσερρι 

 

Αν δεν βρεις κατι μεχρι 17-18 Ιουνιου , θα σου φερω εγω μερικες απο το ενυδρειο μου οπως θα ανέβω απο Ηράκλειο (ειμαι Αγιο Δημητριο εγω οποτε μπορουμε να τα βολεψουμε ! :)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν βρεις κατι μεχρι 17-18 Ιουνιου , θα σου φερω εγω μερικες απο το ενυδρειο μου οπως θα ανέβω απο Ηράκλειο (ειμαι Αγιο Δημητριο εγω οποτε μπορουμε να τα βολεψουμε ! :)

νομιζω μεχρι τοτε θα εχω βρει σιγουρα παντος ευχαριστω αν δεν βρω θα στιλο πμ  :thumbsu:

Έγινε επεξεργασία - Mr.Angelos
Link to comment
Share on other sites

νομιζω μεχρι τοτε θα εχω βρει σιγουρα παντος ευχαριστω αν δεν βρω θα στιλο πμ

Να σαι καλά ! :) 

Link to comment
Share on other sites

να σε ροτισω η γαριδα εχει μαυρο κεφαλι εχει καποιο θεμα ? ειναι κακο?  :wacko:

 

Εννοείς σαν αυτη στην υπογραφή σου? τα οργανα της ειναι , το στομαχι της κτλ ... ολες ετσι ειναι απλα ισως σε καποιες με μεγαλυτερο grade (βαθμος χρωματος) να μην το βλεπεις γιατι ειναι πιο κοκκινες ! :) 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς σαν αυτη στην υπογραφή σου? τα οργανα της ειναι , το στομαχι της κτλ ... ολες ετσι ειναι απλα ισως σε καποιες με μεγαλυτερο grade (βαθμος χρωματος) να μην το βλεπεις γιατι ειναι πιο κοκκινες ! :)

αυτη στην υπογραφη η ιδια ειναι  :hehe απλα ειναι με ζουμ 

ευχαριστω γιατι τρομαξα 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ομορφα πραγματα...

Το χαλικακακι με ψιλοχαλαει αλλα ειναι και θεμα γουστου..

Γαριδουλες πουλαν πολλα παιδια σε αγγελιες...

Ψαχτο..

Έγινε επεξεργασία - stathis spithas
Link to comment
Share on other sites

Ομορφα πραγματα...

Το χαλικακακι με ψιλοχαλαει αλλα ειναι και θεμα γουστου..

Γαριδουλες πουλαν πολλα παιδια σε αγγελιες...

Ψαχτο..

το χαλικακι καλουλη ειναι ουτε εμενα δεν μου πολυ αρεσει αλλα τι να κανουμε διστυχος δεν αλλαζει (μου εχει μινει αχτη η αμμος  :usd: )

γαριδουλες περιμενο την αλλη εβδομαδα θα φερουν στο πετ σε ιδια ηλικια 

Link to comment
Share on other sites

το χαλικακι καλουλη ειναι ουτε εμενα δεν μου πολυ αρεσει αλλα τι να κανουμε διστυχος δεν αλλαζει (μου εχει μινει αχτη η αμμος  :usd: )

γαριδουλες περιμενο την αλλη εβδομαδα θα φερουν στο πετ σε ιδια ηλικια 

 

Αντε με το καλό! :) 

Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό! :)

πεθανε η μικρι  :rip_1:  :bye2:

η μεγαλι επιτεθικε στην μικρη και τη εφαγε ζωντανη δεν προλαβα να κανω τιποτα 

μετα τα σαλιγκαρια ξεκινισαν και πιγενουν ομαδικα στην επιφανεια για ποιο λογο?

Link to comment
Share on other sites

πεθανε η μικρι  :rip_1:  :bye2:

η μεγαλι επιτεθικε στην μικρη και τη εφαγε ζωντανη δεν προλαβα να κανω τιποτα 

μετα τα σαλιγκαρια ξεκινισαν και πιγενουν ομαδικα στην επιφανεια για ποιο λογο?

 

To φιλτρο λειτουργεί κανονικα ??

Εχεις κανει μετρήσεις ??

Αλλαγές καθε πόσο και πόσα λιτρα κανεις ??

καθε ποτε ταίζεις και πόσο ??

 

Μου φαίνεται περίεργο πάντως να την εφαγε η μεγάλη ! εισαι σιγουρος οτι της επιτεθηκε ? μηπως απλα την ετρωγε ? 

Link to comment
Share on other sites

To φιλτρο λειτουργεί κανονικα ??

Εχεις κανει μετρήσεις ??

Αλλαγές καθε πόσο και πόσα λιτρα κανεις ??

καθε ποτε ταίζεις και πόσο ??

 

Μου φαίνεται περίεργο πάντως να την εφαγε η μεγάλη ! εισαι σιγουρος οτι της επιτεθηκε ? μηπως απλα την ετρωγε ? 

το φιλτρο λιτουργει 

μετρισεις δεν εχω κανει 

αλαζω το 20 % την εβδομαδα 

μερα παρα μερα πολυ λιγο ισα να φανε 

η γαριδα λογικα πεθανε απο στρες επιδη δεν ειχε μερος να κριφτη 

τελικα η μεγαλη ετρογε το κουφαρι της 

Link to comment
Share on other sites

το φιλτρο λιτουργει 

μετρισεις δεν εχω κανει  Πόσες μέρες τρέχει το ενυδρείο ? Καλό θα ήταν να κάνεις (τουλαχιστον ΝΟ3 ΝΟ2 ΝΗ4 για να ξέρεις που βρίσκεσαι )

αλαζω το 20 % την εβδομαδα  βαζεις αντιχλωριο ετσι ? οι αλλαγες σου παντως ειναι καλες ! 

μερα παρα μερα πολυ λιγο ισα να φανε 

η γαριδα λογικα πεθανε απο στρες επιδη δεν ειχε μερος να κριφτη λιγο δυσκολο μιας και μιλαμε για red cherry ειναι αρκετα ευκολες ! παντως καλου κακου βαλε δυο τρια σωληνακια ( υδρευσης μαυρα ,μην ειναι και παρα πολυ στενα ) και τυλιξε τα και με λιγο μοσσ και θα εχει μια πολυ καλη κρυψώνα ! :) 

τελικα η μεγαλη ετρογε το κουφαρι της Εεε ναι ,γιατι γενικα επιθεσεις δεν εχω δει ποτε να κανουν η μια στην αλλη 

Για καλο και για κακο θα ελεγα να κανεις παντως μια αλλαγη σημερα ενα 30-40% :) 

Link to comment
Share on other sites

Για καλο και για κακο θα ελεγα να κανεις παντως μια αλλαγη σημερα ενα 30-40% :)

δεν βρεισκο την αλη γαριδα  :bigemo_harabe_net-83:

αντιχλωριο δεν βαζω και το μικρο πεθανε μετα την εβδομαδιεα αλαγη νερου μιπος επαθε σοκ και ψωφισε γιατι οταν εριχνα το νερο πηγε πανο της  :bigemo_harabe_net-74:

edit: Η μεγαλη ξυπνισε απο τον απογευματινο υπνακο της και εκοβε βολτες στο ενυδρειο 

Έγινε επεξεργασία - Mr.Angelos
Link to comment
Share on other sites

Αντιχλωριο βαζουμε παντα σε καθε αλλαγη...

Κανε και μετρησεις αμμωνιας,νο2 και νο3.

Ισως το χλωριο απο το νερο την εστειλε αδιαβαστη..

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αντιχλωριο βαζουμε παντα σε καθε αλλαγη...

Κανε και μετρησεις αμμωνιας,νο2 και νο3.

Ισως το χλωριο απο το νερο την εστειλε αδιαβαστη..

θα παω να αγορασω αλλα εχω μια απορια η αλλη πως δεν επαθε τιποτα  :cigar:

Link to comment
Share on other sites

θα παω να αγορασω αλλα εχω μια απορια η αλλη πως δεν επαθε τιποτα  :cigar:

Άγγελε το οτι η αλλη δεν ψωφισε δεν σημαίνει οτι δεν εχει πάθει τίποτα ,εσωτερικά μπορει να εχει "καεί" απο το χλώριο όλη.

Προφανώς ο κάθε οργανισμός εχει διαφορετικές αντοχές ...

Link to comment
Share on other sites

Άγγελε το οτι η αλλη δεν ψωφισε δεν σημαίνει οτι δεν εχει πάθει τίποτα ,εσωτερικά μπορει να εχει "καεί" απο το χλώριο όλη.

Προφανώς ο κάθε οργανισμός εχει διαφορετικές αντοχές ...

θα παω να παρω αντιχλωριο σημερα 

να ριξω στην αλαγη ή να ριξω μεσα στο ενυδρειο?

Link to comment
Share on other sites

θα παω να παρω αντιχλωριο σημερα 

να ριξω στην αλαγη ή να ριξω μεσα στο ενυδρειο?

το καλυτερο πιστεύω ειναι στον Κούβα της αλλαγής σου

Link to comment
Share on other sites

το καλυτερο πιστεύω ειναι στον Κούβα της αλλαγής σου

σημερα πεθαναν τα παντα!!!! ακομα και τα σαλιγκαρια 

το φιλτρο χαλασε την νυχτα και πεταγε ολες τις βρωμιες εξω (ενω το ειχα καθαρισει προχτες) το νερο εγινε καφε και οσω και να το καθαριζω μενει ετσι μεχρι που το εβαλα να πεφτει με πιεση πανο του νερο και παλι τιποτα 

μεχρι που σκεφτικα να τα μαζεψω ολα να τα πεταξω και να ισιχασω 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...