Jump to content

Τρύπημα τζαμιού σε Jewel Vision 180 -το εχει κανει κάποιος?


haf

Recommended Posts

Ξέρει κανείς αν ειναι ψημένο (tempered) το πισω τζαμί? Θελω να το τρυπησω για υπερχείλιση σε sump?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Το έχω κάνει σε rio, δεν νομίζω το vision να έχει κάποια διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ !

Αν είναι ψημένο το τζαμί πρεπει να το γράφει πανω του !

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ενα rio 240 το τρύπησα χωρις κανένα πρόβλημα!

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξανατρυπησει άλλο ενυδρείο και με το σωστό εργαλείο έγινε άψογα, απλά φοβόμουν μήπως χρήσιμοποιουν καποιο ψημένο τζαμι και χαλάσουμε το ενυδρείο..

Έστειλα email στην jewel.. Και έλαβα την παρακάτω απάντηση

Thank you for your e-mail. Our aquariums are manufactured from float glass therefore it is possible to drill them, obviously at your own risk.

Έγινε επεξεργασία - haf
Link to comment
Share on other sites

Εχω ξανατρυπησει άλλο ενυδρείο και με το σωστό εργαλείο έγινε άψογα, απλά φοβόμουν μήπως χρήσιμοποιουν καποιο ψημένο τζαμι και χαλάσουμε το ενυδρείο..Έστειλα email στην jewel.. Και έλαβα την παρακάτω απάντηση Thank you for your e-mail. Our aquariums are manufactured from float glass therefore it is possible to drill them, obviously at your own risk.

Καλησπέρα!Πολύ σωστή η κίνηση σου με το email και ακόμη πιο καλή η επίσημη απάντηση της Juwel.

Άν μπορείς και θέλεις θα ήθελα να μου προωθήσεις το μέηλ της απάντησης της juwel για να το βάλω σαν θέμα/υπόμνημα για να το βλέπουν όλοι στο μέλλον!

admin@aquazone.gr

Ευχαριστώ!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα!Πολύ σωστή η κίνηση σου με το email και ακόμη πιο καλή η επίσημη απάντηση της Juwel.

Άν μπορείς και θέλεις θα ήθελα να μου προωθήσεις το μέηλ της απάντησης της juwel για να το βάλω σαν θέμα/υπόμνημα για να το βλέπουν όλοι στο μέλλον!

admin@aquazone.gr

Ευχαριστώ!!!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Στο προώθησα.
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...