Jump to content

Επιλογή φωτιστικού


noli

Recommended Posts

Καλησπέρα σας, μετά από πολλα χρονια στο γλυκο αποφασισα να ακολουθησω το θαλασσινο

Καθότι αρχάριος σε αυτό το χώρο θελω τη βοήθεια σας όσον αφορά το φωτισμό

Τί είδος φωτιστικό πρέπει να πάρω. το ενυδρείο είναι ο κύβος της Anubia με διαστάσεις 55*55*65 γύρω στα 170 λίτρα

Τα φώτα σας.ευχαριστώ :bow:

Link to comment
Share on other sites

καθότι νέος στο θαλασσινο λεω να βαλω μεχρι lps. με τον φωτισμο αυτών δεν θα μπορω να χω και soft?

Link to comment
Share on other sites

καθότι νέος στο θαλασσινο λεω να βαλω μεχρι lps. με τον φωτισμο αυτών δεν θα μπορω να χω και soft?

Φυσικα

Link to comment
Share on other sites

καποιο να μου προτεινεται καθως δεν ξερω ουτε ποσα watt kelvin πρεπει να κοιταξω σε αυτα  :angel:

Link to comment
Share on other sites

καποιο να μου προτεινεται καθως δεν ξερω ουτε ποσα watt kelvin πρεπει να κοιταξω σε αυτα  :angel:

Ενα 6χ24 watt τ5 η ενα kessil led και εισαι οκ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

για led κυριως ψαχνω.τα kessil led εχουν ετοιμα φωτιστικα?γιατι ειμαι στη σελιδα τους τωρα και δεν πολυ βγαζω ακρη

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

για led κυριως ψαχνω.τα kessil led εχουν ετοιμα φωτιστικα?γιατι ειμαι στη σελιδα τους τωρα και δεν πολυ βγαζω ακρη

ευχαριστω

Τα Kessil είναι έτοιμα ψωτιστικά. Δεν είναι σκέτα led. http://www.aquario.gr/fotismos/ledfotistika/kessil/kessil-led-illumination-a360-a360w.html

Link to comment
Share on other sites

επειδη θα ηθελα να παιξω με συστημα ανατολη-δυση που διαβαζω και εχω δει,αυτο γινεται μόνο σε led απο οτι έχω καταλαβει.και πρεπει να είναι ξεχωριστή συσκευη που το κάνει ετσι?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου το kessil ειναι φανταστικο, οτι καλυτερο υπαρχει για τετοια ενυδρεια

Ψαξτο λιγο και αν σ ενδιαφερει εχω ενα που καθεται

Σου εστειλα πμ

Link to comment
Share on other sites

το kessil to 160 που μου ειπες ειναι οκ για τις διαστασεις μου και το βαθος? 55*55*65?

Link to comment
Share on other sites

Εχει βαθος το ενυδρειο, για να σε καλυψει οποιοδηποτε φωτιστικο θα δωσεις λιγο υψος στον βραχο και θα βοηθησει κι ο αραγωνιτης

Σε ενα κρεμαστο φωτιστικο μπορεις να ρυθμισεις το υψος χαμηλοτερα

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...