Jump to content

Πελλετ vs ροκανιδι


κωνί/νος

Recommended Posts

πέλετ αλλά προτίμα αυτά απο ξύλο γιατί έχει και πελετ από καλαμπόκι και δεν έχουν την ίδια απορροφητικότητα.

Άσχετο προτίμα και η τροφή να είναι από πελετ.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μια παρένθεση ακόμη άσχετη με το θέμα.

παρακολούθα αν τρώει όλοι την ποικιλία της τροφής είναι σημαντικό, εμένα έτρωγε μόνο μια δυο ποικιλίες με αποτέλεσμα να είναι μονόπλευρη η διατροφή για αυτό πήγα στα πελετ.

Πρόσεξε η τροφή να μην περιέχει μεγάλη ποσότητα σιτάρι, κριθάρι, και σίκαλη, αυτά τα δημητριακά είναι συμπλήρωμα διατροφής και πρέπει να τρώγονται σε μικρή ποσότητα.

Και δώσε μπόλικα λαχανικά, και φρούτα, (διάβασε πια κάνει να τρώει σε καθημερινή βάση και πια όχι και σε τη ποσότητες) αν σου είπαν ότι δεν κάνει είναι ένας μύθος για να πουλούν μόνο τροφές. Ότι γράφω σου τα γράφω από πήρα 20 ετών στα μίνι κουνέλια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τον Χρήστο. Ακόμη χρησιμο για την διατροφή του είναι το αποξηραμενο χόρτο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πέλετ αλλά προτίμα αυτά απο ξύλο γιατί έχει και πελετ από καλαμπόκι και δεν έχουν την ίδια απορροφητικότητα.

Άσχετο προτίμα και η τροφή να είναι από πελετ.

Τροφή πελετ;

Δλδ; Μήπως εννοεις αποξηραμένη;

Link to comment
Share on other sites

Είναι πολύ καλά ζωάκια. Το δικό μου το κράτησα περίπου 1,5 χρόνο. Μετα το χαρισα στην οικογένεια που μένει στον επάνω όροφο από εμένα. Ακόμη το έχουν και το βλέπω. Είναι Σπέσιαλ ο κύριος!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...