Jump to content

340 λιτρα (συλλογη ζωανθων)


cholymelan

Recommended Posts

είπα να ανεβασω και το δικο μου ενυδρειο και ασ ειναι φραγγιερα μιας και κανω συλλογη απο ζωανθους.

keep reefing

 

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

όπως πάντα απίστευτα!

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορει να εχεις δρομο ωστε να φτοιαξεις την συλλογη που θελεις (αποσο εχουμε πει και αποτι εχω καταλαβει ουτε στα μισα δεν εισαι ακομα για να φτασεις την συλλογη εκει που θες)

αλλα συλλογη σου ειναι αξιοζηλευτει και μακαρι καποια στιγμη να καταφερω να πλησιασω εστω και λιγο...

Γιατι τα zoanthus ειναι μια κατηγορια μονα του!!

Και χαιρομαι και ειχα την τυχη να τα δω απο κοντα εστω και πριν καιρο (αν και εχουν πληθυνει αφανταστα)

Ελπιζω συντομα να δουμε πολλα νεα zoanthus στην κατοχη σου :)

Έγινε επεξεργασία - paul.asty
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

είπα να ανεβασω και το δικο μου ενυδρειο και ασ ειναι φραγγιερα μιας και κανω συλλογη απο ζωανθους.

keep reefing

 

 

Πανδαισια χρωματων...

Γιατι δεν εχεις βραχια μεσα?

Link to comment
Share on other sites

Πανδαισια χρωματων...

Γιατι δεν εχεις βραχια μεσα?

 

εχω στο σαμπ βραχια.

σας ευχαριστω ολους

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
πριν 3 ώρες, το μέλος cholymelan έγραψε:

bleeding hearts

15219638_10211376800037126_6360252365823807124_n.jpg

πολυ ομορφα

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία συλλογή...αναρωτιέμαι όμως έτσι όπως το έχεις στήσει σαν φραγκέρια τί τα κάνεις τα ζωντανά όταν μεγαλώσουν/πολλαπλασιαστούν?

 

Έχεις κάποιο άλλο display tank?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Αυτή η δημιουργεια τον Μάρτιο θα κλείσει δυο χρόνια.εγινε πολύ πειραματικά και για να μάθω τα ζωντανά όσο περισσότερο μπορώ.στο να τα μεγαλώνω κόβω/αναπαράγω.ειμαι σε μια φάση τώρα που σκέφτομαι πολύ σοβαρά για display αλλά πάλι σε χαμηλό ύψος για να γλιτώσω λίτρα μιας και υπάρχει ελλειψη χώρου.ειμαι πολύ κοντά στο ν το αποφασίσω.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα όταν θα μπούνε σε πιο άγρια φάση πάνω σε βράχια θα δείξουν ακόμα καλύτερα και πιο φυσικά.επισης μέσα σε αυτά τα χρόνια έμαθα ότι κόβοντας τα στρώνουνε περισσότερο τα ζωανθους.επισης ένα ακριβό ζωανθους που κοστίζει από 50-200 ευρώ το κεφάλι σίγουρα Δεν θέλει display αρχικά μέχρι να στρώσει.θεκει τουλάχιστον ένα 6μηνο να δεις πως θα πάει και να μην το ενοχλεί κανέναν οργανισμός/ψάρι κλπ.αυτος είναι ο βασικός λόγος που έφτιαξα την φραγγιερα.και να μπορώ να βάζω χέρι εύκολα.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Φοβερή συλλογή, τι εννοείς όταν λες οτι κόβοντας τα στρώνουν περισσότερο ;

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...