Jump to content

Την καλησπέρα μου!


Adiabroxos

Recommended Posts

Καλησπέρα σας,

 

Πρόσφατα (πριν κανα 2μηνο) αγόρασα από φίλο, ένα ενυδρείο JUWEL στα 1.20 με κυρτό μπροστινό τζάμι.

Παλαιότερα συντηρούσα ενυδρείο με 3 χελώνες (red eared) αλλά λόγου αυξημένου κόστους και επειδή έφτασε η στιγμή που ήθελε αναβάθμιση η όλη εγκατάσταση (το ίδιο το ενυδρείο ήθελε αλλαγή και μαζί μ' αυτό και όλα τα συνοδευτικά) το παράτησα το άθλημα..

 

Ερχόμαστε στο σήμερα, όπου βρήκα σε καλή προσφορά - απ' τον φίλο μου- το ενυδρείο και το φίλτρο EHEIM 230V/20W συν αρκετά συνοδευτικά και είπα να ξαναμπώ στην ομάδα!! 

 

Στο συνολικό στήσιμο βοήθησε και ένας φίλος-μέλος εδώ της ομάδας - Marou - όπου καταλήξαμε να δημιουργήσουμε ένα αφρικανικό!

Από μέλος επίσης της εδώ ομάδας, προμηθευτήκα τα 3 πρώτα malawi! 

 

Αυτή τη στιγμή, το ενυδρείο τρέχει σχεδόν 2 βδομάδες και τα ψάρια φαίνεται να έχουν βρει το ρυθμό τους. 

 

Μαζί με τους χαιρετισμούς μου, θα ήθελα να με διαφωτίσετε για το που είναι τα καλύτερα thread για να εκφράζω τις απορίες μου όπως επίσης και τα thread για να μοιραστώ μαζί σας τις πρώτες φωτογραφίες ψαριών και στησίματος ενυδρείου.

 

Ευχαριστώ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα φιλε και καλως ηρθες. Στην κατηγορια Ενυδρεια Μελων μπορεις να παρουσιασεις το ενυδρειο σου και στην κατηγορια Κιχλιδες Αφρικης να ρωτησεις οτι θελεις για τις αφρικανες σου! Στην κατηγορια Γενικα Περι Γλυκου Νερου τις γενικες αποριες σου!

Send from the Heart of Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες αρχικα. Ψάξε στο φόρουμ και θα βρεις ο,τι σε ενδιαφέρει για Αφρική μεριά. Εύχομαι να το δεις όπως επιθυμείς!

Link to comment
Share on other sites

:welcomeXL:

Κι εσυ welcome! Που εισαι ρε χαμενος;

Send from the Heart of Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες.

:welcome:

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...