Jump to content

ετοιμοθανατο ψαρακι


Recommended Posts

Ευτυχια, αν εισαι Αθηνα δεν υπαρχει περιπτωση να εχει η παροχη σου 6.8 ph.

Send from the Heart of Amazonas

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Βαλε μας ενα βιντεο....

Θα βοηθησει παρα πολυ...

Με δυσκολευει το url,ειχα προσπαθησει να ανεβασω κ φωτο αλλα δε τα καταφερα, ελπιζω καποια στιγμη να τα καταφερω, θα ξανα προσπαθησω

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχια, αν εισαι Αθηνα δεν υπαρχει περιπτωση να εχει η παροχη σου 6.8 ph.

Send from the Heart of Amazonas

Ναι ε; οποτε πρεπει να τα παρω ολα τα τεστ σε υγρη μορφη

Link to comment
Share on other sites

Τα βιντεο ανεβασε τα στο youtube και τις φωτο σε παροχο οπως το photobucket!

Send from the Heart of Amazonas

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω μπερδευτεί .

Υπάρχει περίπτωση να έχει πέσει τροφή στο ενυδρείο και να μην έχει καταναλωθεί απο τα ψάρια ;

Πόσες αλλαγές νερού έχεις κάνει μέχρι τώρα ;

Αφήνεις πρώτα να τρέξει το νερό απ το σωλήνα ;

Τις μετρήσεις τις πήρες πρίν την αλλαγή νερού ή μετά ;

Το φίλτρο πότε το καθάρισες τελευταία φορά , πρίν το πρόβλημα ή μετά και όταν λές για καθάρισμα φίλτρου τι περιλαμβάνει .

Τα τέστ που χρησιμοποιείς είναι μια χαρά , αν δεν έχουν λήξει και αν δεν έχουν πάρει υγρασία , αυτό που μας ενδιαφέρει περισσότερο είναι οι διακυμάνσεις σε σχέση με το χρόνο ή τις ενέργειες που έχουν γίνει στο ενυδρείο .

Και τέλος φωτογραφία βάλε μας των ψαριών και του ενυδρείου ολόκληρου , καθαρές .

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω μπερδευτεί .

Υπάρχει περίπτωση να έχει πέσει τροφή στο ενυδρείο και να μην έχει καταναλωθεί απο τα ψάρια ;

Πόσες αλλαγές νερού έχεις κάνει μέχρι τώρα ;

Αφήνεις πρώτα να τρέξει το νερό απ το σωλήνα ;

Τις μετρήσεις τις πήρες πρίν την αλλαγή νερού ή μετά ;

Το φίλτρο πότε το καθάρισες τελευταία φορά , πρίν το πρόβλημα ή μετά και όταν λές για καθάρισμα φίλτρου τι περιλαμβάνει .

Τα τέστ που χρησιμοποιείς είναι μια χαρά , αν δεν έχουν λήξει και αν δεν έχουν πάρει υγρασία , αυτό που μας ενδιαφέρει περισσότερο είναι οι διακυμάνσεις σε σχέση με το χρόνο ή τις ενέργειες που έχουν γίνει στο ενυδρείο .

Και τέλος φωτογραφία βάλε μας των ψαριών και του ενυδρείου ολόκληρου , καθαρές .

Ειμαι παντα παρων μεχρι να επιβεβαιωσω πως εφαγαν ολη τη τροφη οταν τα ταιζω κ δεν υπαρχει αυτη η περιπτωση.Δεν τη ριχνω κ φευγω οποτε ειμαι σιγουρη πως δεν υπαρχει αυτη η περιπτωση.Ειχα κανει μια αλλαγη τη Πεμπτη μια χτες κ μια σημερα.Το αφηνω το νερο πρωτα να τρεξει απ το σωληνα,τις μετρησεις τις εκανα μετα αν κ νομιζω πρεπει πριν ε; Το φιτρο το καθαρισα μετα το προβλημα, περιλαμβανει ζεολιθο,ανθρακα,μακαρονακια,υαλοβαμβακα κ μαυρο σφουγγαρι

Link to comment
Share on other sites

http://s345.photobucket.com/user/Kostas_Chatzikonstantis/media/20161017_194936_zpsghxh6zhl.jpg.html

 

http://s345.photobucket.com/user/Kostas_Chatzikonstantis/media/20161017_194854_zpsnexfepit.jpg.html

 

http://s345.photobucket.com/user/Kostas_Chatzikonstantis/media/20160926_174710_zpsia1igawi.jpg.html

 

Αυτη τη στιγμη δεν βρισκεται καποιο στην επιφανεια, ειναι κ τα δυο καθηλωμενα στο πατο. Λοιπον οπως τα βλεπετε κ τα δυο ψαρια μπορει να καθονται σ αυτη τη θεση εως κ 5 ωρες χωρις να ανασαινουν, χωρις να κουνιουντε κ καμια φορα ανεβαινουν στην επιφανεια κ στεκονται ανασκελα για πολυ λιγοτερο ομως, οχι για πενταωρα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι δύο Οράντα μαύρα και δύο Σομπούκιν ή το ένα το άσπρο είναι Κόι ;

Το ένα το μαύρο έχει κάτι άσπρα στο κεφάλι ;

Αν μπορείς απο μία κοντινή φωτογραφία το κάθε ψάρι να μας βάλεις .

Το φίλτρο πως το καθάρισες , έβγαλες τα υλικά σε μια λεκάνη και τα έπλυνες με νερό βρύσης ; ή τα άλλαξες και τα έβαλες καινούργια .

Είχαν μαζέψει πολύ πράμα τα υλικά στο φίλτρο ; ήταν καθαρά ή μια μέση κατάσταση .

Ξέρεις αυτό που υποψιάζομαι είναι ότι για κάποιο λόγο δεν έχεις φίλτρο .

Link to comment
Share on other sites

Είναι δύο Οράντα μαύρα και δύο Σομπούκιν ή το ένα το άσπρο είναι Κόι ;

Το ένα το μαύρο έχει κάτι άσπρα στο κεφάλι ;

Αν μπορείς απο μία κοντινή φωτογραφία το κάθε ψάρι να μας βάλεις .

Το φίλτρο πως το καθάρισες , έβγαλες τα υλικά σε μια λεκάνη και τα έπλυνες με νερό βρύσης ; ή τα άλλαξες και τα έβαλες καινούργια .

Είχαν μαζέψει πολύ πράμα τα υλικά στο φίλτρο ; ήταν καθαρά ή μια μέση κατάσταση .

Ξέρεις αυτό που υποψιάζομαι είναι ότι για κάποιο λόγο δεν έχεις φίλτρο .

Τα μαυρα ειναι blackmoor, δεν βλεπω ασπρακια στο κεφαλι τους, τα εβγαλα σε ειδικη λεκανη που την εχω αποκλειστικα για το ενυδρειο κ τα επλυνα με νερο ενυδρειου, ηταν μεσης καταστασης. Τι εννοεις δεν εχω φιλτρο;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...