Jump to content

Πρόβλημα με Catalaphilia


Recommended Posts

Ρε παιδιά δεν μου στεριώνουν οι catalaphilies :(  :(  

 

Κάνω κάτι λάθος?  Διαβάζω ότι οι περισσότερες από αυτές που διαθέτουν τα καταστήματα είναι κατευθείαν από το φυσικό τους περιβάλλον και ως εκ τούτου κουβαλάνε το Elegance Syndrome το οποίο προσβάλει μόνο αυτό το είδος αλλά δεν υπάρχει σωτηρία.

Ξεκινάνε μα χαρά και μετά από μερικές ημέρες αρχίζουν να συρρικνώνονται οι πολύποδες μέχρι που μένει μόνο ο σκελετός. 

Ή μήπως το ενυδρείο μου δεν είναι αρκετά ώριμο για αυτό το είδος.

Εσείς πόσο καιρό έχετε κρατήσει αυτό το κοράλλι?

Link to comment
Share on other sites

Πάναγιωτη και εγώ όσες φορές είχα βάλει δεν μου κρατούσαν πολύ καιρό. Αντίθετα ένας φίλος μου έχει μία μεγάλη και την έχει κάνει 3 φορές μεταφορά σε μεγαλύτερα ενυδρεία και είναι μια χαρά. 

Link to comment
Share on other sites

Είχα κι εγω για πολύ καιρό, την είχα πάρει απο τον Άγγελο ( akridas ) και δεν αντιμετώπισα κανένα πρόβλημα. Την έδωσα γιατι κάποια στιγμή είχε μεγαλώσει πολύ και είναι επιθετικό κοράλλι. Μάλιστα όταν άναβαν τα φώτα φούσκωνε και γινόταν διπλό. 

 

Θέλει χώρο γύρω του , μέτριο φως και πολύ απαλή κυκλοφορία.

 

 

Link to comment
Share on other sites

είναι από τα αγαπημένα μου κοράλλια Παναγιώτη!

είχα μια κοντά στα δυο χρόνια ήταν ένα τέρας, κάποια στιγμή έβαλα μια δεύτερη και κάτι πήγε στραβά και της έχασα και της δυο!!!!!

 

 

2015-02-19 19.37.41.jpg20151113_104419.jpg

Link to comment
Share on other sites

Εμενα κατα καιρούς μου το κάνει αυτο να μην ανοίγει, της αλλάζω θέση και προσπαθώ να την ταιζω και πάλι γίνεται μια χαρα

Στάλθηκε από το SM-G928F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

περίεργο ζωντανό.. όταν την είχα κανα χρόνο στα 60 λίτρα ήταν τούμπανο. Τη μετέφερα μετα στον πρώτο κύβο όταν ξεκίνησε και δεν στέριωσε ποτέ. προσπάθησε να της αλλάξεις θέση. Όπως λέει και ο @ΣΤΑΜΟΣ για αρχή δοκίμασε κάπου με όχι πολύ ποή και όχι πολύ φώς.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος niknik έγραψε:

Και πολυ ταισμα.

Τι εννοείς Νίκο ;

Link to comment
Share on other sites

πριν 58 λεπτά, το μέλος PanaGreco έγραψε:

Τι εννοείς Νίκο ;

Κλεινεις ροες και τις ριχνεις ζωοπλαγκτον,αρτεμια-μυσιδα με μια συριγγα η πελλετ στο στομα της 2 με 3 φορες την εβδομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Πανο μου καλησπερα!!

Της λατρευω εχω μια 2 συν χρονια πια..

Εχω χαση δυο δοξα το θεο!

Εχω παρατηρησει πως ΘΕΛΟΥΝ γωνια  η σχισμη στο βραχο!! Να (θυληκοσουν) ας πουμε    οσο γιαντο φαει...  

Θεωρω πως εινα θεμα απο που ψαρευτηκε  ολες η θαλλασες δεν εχουν 0 :)

Πχ το βαλλι  εχει 10 λενε...

Εαν λοιπον το παρεις απο το 10 κ το βαλεις στο 0 ασφλσως θα πει οπα!!

Οσο για το φαγητο ασφαλως σαν lps  target feeding   εγω που  κ που την ριχνω πελλετ :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...