Jump to content

Recommended Posts

μπαίνω κατευθείαν στο ψητό θέλω να πάρω μια action cam αλλά δεν θέλω να μαδήσω της τσέπες μου και έχω καταλήξει σε δυο μοντέλα και δεν ξέρω ποιο να πάρω .

GitUP Git2

Hawkeye Firefly 6 S

 

αν κάποιος έχει εμπειρία με της παραπάνω κάμαρες ή κάποια άλλη εναλλακτική κάμαρα  ας μου προτείνει κάτι. Το όριο μου είναι τα 150 ευρώ.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα φιλε, αν θελεις FULL HD και οχι 4Κ, τοτε ΧΙΑΟΜΙ Υι, κοντραρει τα παλια μοντελα Go-Pro. Tο μονο μειον δεν εχει οθονη αλλα (μονο μεσω smartphone) ποιοτητα εγραφης τρομερη ειναι value for money.

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο δέν τις ξέρω τις συγκεκριμένες...εγώ έχω Rollei act 420 και 425 και τώρα βγάζει την 430....τις θεωρώ πολύ καλές για τα λεφτά τους και έχουν πολλά αξεσουάρ...τα βίντεο από αμαζόνιο είναι τραβηγμένα με αυτές....επίσης πχ οι μπαταρίες τους είναι ίδιες με gopro οποτε βρίσκεις ότι θές στο ebay....

Link to comment
Share on other sites

Ωραία θα πλακωθώ στα reviews και πιστεύω πως θα βγάλω άκρη, Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με 200 βρισκεις παντως μεταχειρισμενη gopro 4...

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος Manoskap έγραψε:

Με 200 βρισκεις παντως μεταχειρισμενη gopro 4...

 

Αν με 200 βρείς gopro 4 όπως λέει ο μάνος παρτην ασυζητητή!καμία σχεση με τις άλλες!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

λίγο που έψαξα δεν βρήκα ακόμη με 200 ευρώ γκο προ 4.

αλλά δεν βιάζομαι ψάχνω ακόμη..., ά και  τα ρεβιου τελικά δεν βοηθούν καθόλου γιατί το ένα υψώνει την χ κάμερα και το άλλο την ίδια την χαντακόνη.

Αναγκαστικά τώρα βλέπω πολλά βιντεάκια στο γιουτουπ θα σας πω που θα καταλήξω και πια θα πάρω και όταν την πάρω θα σας πω την γνώμη μου για όσους θέλουν στο μέλλον να πάρουν κάποια ακτιον κάμαρα. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως εχω την 4 silver και ειμαι παρα πολυ ικανοποιημενος. Δες στο insomnia.gr, εχει αρκετες αγγελειες εκει...

Φιλος εχει τιν xiaomi ειναι οντως και αυτη πολυ καλη και οικονομικοτατη!

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πααααααρα πολλά βιντεάκια που είδα, έβγαλα τα εξής συμπεράσματα και τα αναφέρω για όσους σκοπεύουν να πάρουν μια ακτιον καμαρα σε σχέση με τα εξής μοντέλα, xiaomi yi,  sj5000, gitup git2, Hawkeye Firefly 6, Rollei Actioncam 425 τα τα βασικά μου κριτήρια δεν είναι η ευκολία χρήσης ή ο εξοπλισμός κτλ αλλά μόνο τρία, η καθαρότητα της εικόνας, τα χρώματα, και η σταθεροποίηση

 

xiaomi yi 

πολύ καλή εικόνα και χρώματα πλησιάζει πολύ την gopro.

Υστερεί την νύχτα πολύ σκοτάδι αλλά αυτά που παίρνει τα παίρνει καθαρά. Ο σταθεροποιητής της είναι πάνω από το μέτριο.

 

sj5000

πολύ καλή και λεπτομερέστατη εικόνα ποιο καλή από την xiaomi yi

Μέτριος σταθεροποιητής και πολύ πλαστικά χρώματα.

 

gitup git2

Στην ποιότητα εικόνας είναι ένα τικ μπορεί και δυο κάτω από την xiaomi yi

Τα χρώματα είναι αρκετά Φυσικά με μια τάση προ τα θερμά χρώματα.

Έχει από όλες τον καλύτερο σταθεροποιητή

 

 

Hawkeye Firefly 6

Η ποιότητα εικόνας είναι παρόμοια με την gitup git2 αλλά τα χρώματα είναι φυσικά με μια ποιο έντονη τάση προς το ψυχρό.

Ο σταθεροποιητής είναι παρόμοιος με την xiaomi yi.

 

Rollei Actioncam 425

Έχει καλή εικόνα και σε όλα τα αλλά, χρώμα, νύχτα, σταθεροποιητής, είναι μέτρια, γενικά μια καλή κάμαρα χωρίς ιδιαιτερότητες που να προεξέχει.

------------------------ 

Προσκοπικά τελικά θα αγοράσω την gitup git2 μπορεί να υστερεί σε εικόνα και σε χρώμα σε σχέση με την xiaomi yi, αλλά επειδή θέλω αυτό που λέει η λέξη Action camera μου είναι άκρος σημαντικό ο σταθεροποιητής.

 

Εν ολίγης αν θέλετε μια κάμαρα με πολύ καλή εικόνα και φυσιολογικές λήψεις όχι, τρέξιμο, απότομες κινήσεις κτλ είναι η ιδανική κάμαρα η xiaomi yi  

Όποιος θέλει action, πχ μηχανή, ποδήλατο κολύμπι θα πάει στην  gitup git2 και ας υστερεί στην ποιότητα της εικόνας.

Τέλος ότι άφορα τα χρώματα νομίζω πως δεν είναι πρόβλημα γιατί με ένα πρόγραμμα επεξεργασίας εικόνας μπορείς να τα φέρεις στο φυσιολογικό, αλλά την καθαρότητα και την σταθεροποίηση δεν μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...