Jump to content

2-3 αποριες


Recommended Posts

ειμαι ετοιμος να ξεκινησω το νεο μου (πλεον) ενυδρειο θα το κανω φυτεμενο οχι τιγκα σιγα σιγα

οι αποριες ειναι οι εξης

πρεπει να βαλω και οξυγονο μεσα αεραντλια?και εαν ναι την βαζω οπου θελω μπροστα πισω και ποσες ωρες?

πρεπει να βαλω ολα τα φυτα μαζι? η μπορω κα βαζω σταδιακα και αλλα και εαν μπορω να τους αλλαξω μερος τουλαχιστον στην αρχη

αυτα που θα βαλω με κολλα πανω στην ριζα κολλαω την ριζα η λιγο πιο πανω και αφηνω την ριζα ελευθερη

 διαβασαα σε ενα αλλο θεμα για ενα φιλμ βιοφιλμ τι  ειναι δεν καταλαβα εαν μπορει καποιος να μου πει καλο θα ηταν

και τελος μολις φυτεψω και γεμισω νερο ριχνω αμεσως και βακτηρια η πρεπει να περιμενω

ευχαριστωωωωωωωωωωωωωω

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος θεοδωρος αθανασιαδης έγραψε:

ειμαι ετοιμος να ξεκινησω το νεο μου (πλεον) ενυδρειο θα το κανω φυτεμενο οχι τιγκα σιγα σιγα

οι αποριες ειναι οι εξης

πρεπει να βαλω και οξυγονο μεσα αεραντλια?και εαν ναι την βαζω οπου θελω μπροστα πισω και ποσες ωρες? Εφόσον έχεις τα φυτά δεν θα την χρειαστείς απαραίτητα παράγουν αυτά οξυγόνο.

πρεπει να βαλω ολα τα φυτα μαζι? η μπορω κα βαζω σταδιακα και αλλα και εαν μπορω να τους αλλαξω μερος τουλαχιστον στην αρχη Καλό θα ήταν εφόσον πρόκειται για φυτά τα οποία δεν δένονται να μην τους αλλάξεις θέση μετά γιατί θα τα φυτέψεις εξ αρχής.

αυτα που θα βαλω με κολλα πανω στην ριζα κολλαω την ριζα η λιγο πιο πανω και αφηνω την ριζα ελευθερη Και στην ρίζα να κολλήσεις δεν έχεις πρόβλημα. Μόνο να προσέξεις αν πρόκειται για anubia να μην μπουν οι ρίζες μέσα στο υπόστρωμα σου γιατί θα σαπίσει

 διαβασαα σε ενα αλλο θεμα για ενα φιλμ βιοφιλμ τι  ειναι δεν καταλαβα εαν μπορει καποιος να μου πει καλο θα ηταν Το βιοφίλμ είναι ένα φίλμ πάνω στην επιφάνεια του νερού το οποίο δημιουργείται απο την περίσσια θρεπτικών συστατικών μέσα στο νερό σου.

και τελος μολις φυτεψω και γεμισω νερο ριχνω αμεσως και βακτηρια η πρεπει να περιμενω Με το που φυτέωψεις ρίχνεις και βακτήρια επίσης μόλις γεμίσεις. Ή ζητάς μπόλι απο κάποιον απο τα μέλη

ευχαριστωωωωωωωωωωωωωω

Τι διαστάσεις έχει το ενυδρείο που θες να φυτέψεις. Επίσης έχεις υπόψιν σου τα φυτά που θες?

Έγινε επεξεργασία - AquaNewbie
Link to comment
Share on other sites

80χ36χ40 εαν δεν κανω λαθος δεν ειμαι σπιτι ειμαι στην δουλεια ακομα

Link to comment
Share on other sites

τα εχω δει   

πρεπει να κλεισω να φυγω τα λεμε αυριο ευχαριστω για την βοηθεια

 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...