Jump to content

Botia striata και red cherry μαζι?


Sriz

Recommended Posts

Καλησπέρα στα παιδιά.εχω ένα φυτεμένο 300lt με 12 lemon tetra και 10 roumy nose tetra και αρκετές red cherry.μεσονερα είμαι εντάξει μέχρι στιγμής.για βυθό θα ταίριαζε ένα κοπάδι Botia striata η θα γίνουν οι γαριδουλες super μεζές?ο βυθος ειναι φυτεμένος με sagittaria subulata.

image.jpeg

image.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Θα γίνουν μεζές...και αν όχι οι μεγάλες, ο γόνος όμως σίγουρα...είναι ρίσκο να βάλει loach μαζί με τις γαρίδες...

 

Γιατί δέν βάζεις ένα κοπάδι από κορυντόρας;π.χ. Corydoras Habrosus.Είναι και 'dwarf', πανέμορφα και ταιριάζουν με τον τύπο του ενυδρείου που έχεις....

 

Πρόσεξε την Saggitaria μήν ψηλώσει και 'ξεφύγει'

 

Πολύ όμορφο φαίνεται το ενυδρείο, κάνε μια αναλυτική παρουσίαση να το χαζέψουμε! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω husky Jim.το φοβήθηκα και εγώ γιατι έλεγαν σε σαϊτ για ζωντανή τροφή,bloodworms,dafnia κλπ και αν έτσι μικρά που ειναι δεν θα άφηναν τίποτα.παντος τρομερές φάτσες τα corydoras  habrosus.να ψάξω να βρω γιατι βλεπω για προπαραγγελίες κλπ.6 καλά εινα ή να βάλω δυο κοπαδακια απο 6?με την πρώτη ευκαιρία θα κάνω μια αναλυτική παρουσίαση.το θέλω και εγω αλλα μου ειναι κομμάτι δύσκολο λόγω babysitting.

 

Link to comment
Share on other sites

Στα λίτρα σου εγω θα έβαζα πάνω απο 20!

 

Νομίζω οτι τα συγκεκριμένα όποτε τα φέρνουν είναι και πολύ φθηνά...

 

Το babyshiting έχει προτεραιότητα! ;)

 

Link to comment
Share on other sites

Α!παιρνει τόσα.χαιρομαι γιατι μου αρέσουν τα μεγάλα κοπάδια και θα ειναι και γεμάτος ο βυθός εκτός απο τα μεσονερα.ασε που ειναι και όμορφα ψάρια.για δυο είδη corydoras 10 και 10 ας πούμε θα ήταν εφικτό?

Link to comment
Share on other sites

πριν 3 ώρες, το μέλος Sriz έγραψε:

Α!παιρνει τόσα.χαιρομαι γιατι μου αρέσουν τα μεγάλα κοπάδια και θα ειναι και γεμάτος ο βυθός εκτός απο τα μεσονερα.ασε που ειναι και όμορφα ψάρια.για δυο είδη corydoras 10 και 10 ας πούμε θα ήταν εφικτό?

 

Θα μπορούσες αλλά καλύτερα να έχεις ένα μεγάλο και 'συμπαγές' κοπάδι....επίσης μήν βάλεις κάποιο μεγάλο είδος cory για να μήν έχεις θέμα με τις γαρίδες...αυτά είναι ιδανικά!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τώρα μιά και μου ήρθε η ιδέα θα μπορούσες επίσης να βάλεις και αρκετούς οττόκυκλους!Θα σε βοηθήσουν στην όποια άλγη και είναι πανέμορφα και φιλήσυχα ψαράκια!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...