Jump to content

Καλώς σας ξαναβρήκα παιδια


ΤΟΥΛΚΙΑΣ

Recommended Posts

Μετά από πολλά χρόνια απραξίας λόγω γάμου και αλλαγής χώρας και αφού τα πράγματα πλέον στρώσανε και μπήκα σε μια σειρά ήρθε ο καιρός να ξαναγυρίσω στο χόμπι μου.Λοιπον προσανατολίζομαι στην αγορά ενός εκ των 2 ενυδρειων.Η το Juwel rio 240l η το Juwel Vision 260l.Ποιο από τα 2 να προτιμήσω;

Τι ψάρια να βάλω μέσα;Η αδυναμία μου είναι τα όσκαρ αλλά τα λίτρα λίγα.οποτε το ξεχνάω.Καθε πρόταση παιδιά δεκτή.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

το rio 300 φίλε μου, είναι από τις καλύτερες εταιρίες στα ενυδρεία, θα είσαι ευχαριστημένος σίγουρα από την ποιότητά του

Link to comment
Share on other sites

τα όσκαρ θέλουν πολύ μεγάλο ενυδρείο φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Καλά ναι το ξέρω για τα όσκαρ και γι αυτό δεν θα βάλω.Το 300 μου πέφτει μεγάλο φίλε Νίκο.Εχεις να προτείνεις κάτι σε ψάρι;Προσανατολιζομαι για Αφρικανές μάλλον 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και καλώς μας ξαναήρθες!

 

Όπως και ο Νίκος και εγώ θα σου πρότεινα το ριο 300 αν έχεις τον χώρο...θα σου δώσει περισσότερες επιλογές και ευκολίες...

 

Για τα ψάρια εγώ είμαι κολλημένος νοτιοαμερικάνος οπότε θα σου έλεγα να μήν πας προς αφρική... :)

 

υπάρχουν πολλές επιλογές ειδικά αν πάρεις το 300....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες ξανά.:welcome:

Προσπάθησε να πάρεις όσο μεγαλύτερο ενυδρείο σου επιτρέπει ο χώρος σου και η τσέπη σου και δε θα το μετανιώσεις. :thumbup:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι πολύ κοντά στο να πάρω το Juwel Vision 260l Panorama.Ειμαι κοντά στα 300 λίτρα λοιπόν.Απο τιμή λοιπόν και εδώ θέλω την γνώμη σας είναι στα 260€ με εξωτερικό φίλτρο και πολλά καλούδια ακόμα.Φυσικα μιλάω για μεταχειρισμένο έτσι.Αλλα άψογο.Ειμαι σε συζήτηση ακόμα για να ρίξω λίγο την τιμή 

Link to comment
Share on other sites

Άν και δέν είμαι φάν των κυρτών μπροστινών τζαμιών, είναι πολύ ωραίο ενυδρείο και είναι το 'ενδιάμεσο' σε σχέση με τα 240 και 300 αφού είναι 260 λίτρα....αφού έχει και το ύψος θα μπορούσες άνετα να το κάνεις ένα βιοτοπικό 'μαυρόνερο' με Pterophyllum Altum!

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος ΤΟΥΛΚΙΑΣ έγραψε:

Είμαι πολύ κοντά στο να πάρω το Juwel Vision 260l Panorama.Ειμαι κοντά στα 300 λίτρα λοιπόν.Απο τιμή λοιπόν και εδώ θέλω την γνώμη σας είναι στα 260€ με εξωτερικό φίλτρο και πολλά καλούδια ακόμα.Φυσικα μιλάω για μεταχειρισμένο έτσι.Αλλα άψογο.Ειμαι σε συζήτηση ακόμα για να ρίξω λίγο την τιμή 

Η τιμή είναι απίστευτη, πάρτι χωρις δευτερη σκέψη.

Link to comment
Share on other sites

οι τιμές εδώ στη Γερμανία είναι κατά πολύ πεσμένες σε σχέση με Ελλάδα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

πού είσαι στην γερμανία να σε στείλω σε καναδυό μαγαζιά να πάρεις 'πραγματάκια'? :)

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

πού είσαι στην γερμανία να σε στείλω σε καναδυό μαγαζιά να πάρεις 'πραγματάκια'? :)

 

Ντύσσελντορφ Χαχαχα 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος ΤΟΥΛΚΙΑΣ έγραψε:

Ντύσσελντορφ Χαχαχα 

Α δε σου είπα δουλεύω και σε ένα από τα μεγαλύτερα πετ σοπ της Γερμανίας 

Link to comment
Share on other sites

ZOO ZAJAC???

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος ΤΟΥΛΚΙΑΣ έγραψε:

Σύντομα παιδιά φωτός 

Γι αυτό το ενυδρείο κουβεντιάζω παιδιά.Κομπλε με τα ψάρια μέσα 

IMG_0385.JPG

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 22/11/2016 at 8:03 ΜΜ, το μέλος ΤΟΥΛΚΙΑΣ έγραψε:

Ποσά κιλά άμμο ρε παιδιά θα χρειαστώ για υπόστρωμα.Μιλαω πάντα για το Juwel Vision 260l.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...