Jump to content

Γνωμες για CΟ2 Life 1-2


Recommended Posts

εκει που εκανα το σερφαρισμαμου ειδα αυτο 

CO2 Life 1 - 2 - CO2 Systems - Aquariums and accessories - Sicce

εχει κανει αποψη?

δλδ βαζουμε αυτο και δεν βαζουμε μπουκαλα και τελος κανει δουλεια?

Έγινε επεξεργασία - rastaman
Link to comment
Share on other sites

μπορει να ανοιξα το θεμα σε λαθος ενοτητα ασ το μεταφερει καποιος

Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται....το φέρνουν ελλάδα;το έχει κανείς;

Link to comment
Share on other sites

 τι ειναι αυτο ρρ παιδια ποια ειναι η φιλοσοφια της λειτουργιας του??? 132 $ μας κοροϊδεύουν αμα ειναι ετσι βαζεις αλλα 20 $ και πας στο συστημα που ολοι 3ερουμε με την μπουκαλα αλλα η τσεπη μας δεν μας αφηνει να χουμε... 

Έγινε επεξεργασία - GreenMachineGR
Link to comment
Share on other sites

Υπήρχαν και παλιά τέτοια συστήμα που έκαναν χημική διασπαση και παροχή διοξειδίου που τότε ~2002 ήταν ανεπαρκεί και ήθελες αλλαγή σε cartidge συνεχεια κάνοντας το πολυέξοδο....το συγκεκριμένο δεν το ξέρω!

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει σε μαγαζι το ειδα για τα πολλα λιτρα 95 ευρο

το θεμα ειναι οτι διαβασα σχολια απο το you tube οχι καλα

και γιαυτο ρωταω μηπως το εχει  κανεις να μας πει απο πρωτο χερι

Link to comment
Share on other sites

Τα σχόλια που διάβασες τί λένε;

Link to comment
Share on other sites

I bought one of those systems myself, they suck! They don't work at all.. big time waste of money

 

Had thought about buying one of these, now definitely NOoOo..

 

 

certainly wouldn't recommend this product

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχύουν αυτές οι κριτικές και δεν είναι κακή χρήση, απορώ πως μια εταιρία βγάζει κάτι στην αγορά και να μην έχει διαπιστώσει την ακαταλληλότητά του. 

Link to comment
Share on other sites

η αληθεια ειναι οτι εαν δεν το παρει καποιος να το δοκιμασει δεν ξερεις τι τελικα κανει στο νετ απροσωπα γραφει ο καθενα ς οτι θελει εδω μεσα πιστευω οτι ο καθενασ σχολιαζει και κρινει με γνωμωνα το καλο για το χομπι μας

οποτε εαν δεν δουμε μια κριτικη απο εδω μεσα (η σε αναλογο φορουμ)δεν μπορουμε να ξερουμε

το θεμα ειανι οτι θελει και ενα 100ρικο

αμα ειναι δινω 150 και βαζω την μπουκαλα co2

 

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως για τόσο μικρή διαφορά πας στην σίγουρη αλλα και δοκιμασμένη λύση!!

Για να μην σου πω οτι με 100ευρώ βρίσκεις σε αγγελία μεταχειρισμένο σύστημα co2 με μπουκάλα...

 

ps Ο τίτλος άλλαξε.Καλό θα είναι να βάζουμε πιο κατατοπιστικούς τίτλους :)

Link to comment
Share on other sites

Σαν την μπουκαλα του ολοκληρομενου συστηματος δεν εχει,κανεις αποσβεση τα λεφτα σου πολυ γρηγορα και κανεις και σωστη δουλεια.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γνώμη μου είναι ότι τα χρήματα είναι αρκετά γι'αυτό που προσφέρει. Σίγουρα θα απευθύνεται σε μικρά συστήματα και για περιορισμένες απαιτήσεις (πάντα κατά την προσωπική μου άποψη). Καλύτερα να πας σε μπουκάλα και μανόμετρα με σωληνοειδής μαγνητική βαλβίδα. Το κόστος περίπου είναι στα 120 ευρώ (με διπλά μανόμετρα) αλλά κάνεις απόσβεση σε βάθος χρόνου. Βέβαια μπορείς να ψάξεις και στις αγγελίες για πιο φθηνά. 

Από μανόμετρα και τα λοιπά εγώ πήρα https://www.co2art.co.uk/collections/co2-equipment/products/aquarium-co2-regulator-dual-gauge-solenoid-magnetic-valve

Πολύ αξιόπιστη μέχρι στιγμής και ακριβής στις μετρήσεις για το πότε τελειώνει το CO2 (είχα και μια πιο φθηνή από ebay αλλά μου παρουσίασε διαρροή μετά από κανά δίμηνο. Από μπουκάλα γύρω στα 60-65 ευρώ βρίσκεις 2κιλη (από πυροσβεστήρα)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...