Jump to content

Watt ανα λίτρο


GIANNIS_61223

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα ηθελα να ρωτησω μιας που αλλαξα φωτιστικο και ειχα καποιες επιπτωσεις οι οποιες μπορει να οφειλονται στην ενταση του φωτιστικου (Μaxspect razor 160watt) το περισσοτερο που φτανει ειναι 20% τα μπλε και 20% τα ασπρα σκεφτομαι να ξαναγυρισω στις Τ5 γιατι το φωτιστικο δεν δουλευει σωστα λογω χτυπηματος στην δεξια πλευρα οπου ειναι το ρευμα του(δεν το εκανα εγω το ειχα αγορασει μεταχειριμενο και μου εγγυηθηκαν πως δουλευει αψογα)!!!!

Έγινε επεξεργασία - rastaman
caps removed from topic title
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Τωρα θα γινω κακος αφου σου εγγυηθηκε μιλα μαζι του.Γυρνα απο χτες Γιαννη δεν εχεις φωτισμο αποτελεσμα δεν θα εχεις ενυδρειο.

Link to comment
Share on other sites

πριν 18 λεπτά, το μέλος niknik έγραψε:

Τωρα θα γινω κακος αφου σου εγγυηθηκε μιλα μαζι του.Γυρνα απο χτες Γιαννη δεν εχεις φωτισμο αποτελεσμα δεν θα εχεις ενυδρειο.

Κυριε Νικο του το πα και μου λεει πως σε εκεινον δουλευε μια χαρα και δεν ειναι ευθυνη του αν εγινε κατι στην μεταφορικη!!!! τι να πω?

Link to comment
Share on other sites

πριν 24 λεπτά, το μέλος niknik έγραψε:

Τωρα θα γινω κακος αφου σου εγγυηθηκε μιλα μαζι του.Γυρνα απο χτες Γιαννη δεν εχεις φωτισμο αποτελεσμα δεν θα εχεις ενυδρειο.

Συμφωνώ με το Νίκο......Τι ακριβώς δεν δουλεύει σωστά και τι χτύπημα έχει?

Link to comment
Share on other sites

Από μαγαζί ή χομπιστα το πήρες ; Αναλαμβάνει δήλωσε αποστολές  χωρίς να εγγυάται την αποστολή ; Τίνος ευθύνη είναι  ; 

Έγινε επεξεργασία - DIMITRIOS
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με το Νίκο......Τι ακριβώς δεν δουλεύει σωστά και τι χτύπημα έχει?

το ειχε αγγίξει λέει με κάτι που έκαιγε και το "τραυματισε"

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από μαγαζί ή χομπιστα το πήρες ; Αναλαμβάνει δήλωσε αποστολές  χωρίς να εγγυάται την αποστολή ; Τίνος ευθύνη είναι  ; 

χομπυστας....

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπωσδηποτε Τ5 και γρηγορα Γιαννη.

αυτό θα κάνω κύριε Νίκο όπως το είχα και πήγαινε σφαίρα και αν δω πως πάει καλά θα ξαναδοκιμασω τι λεντ 10 εκατοστά πιο ψηλά!!!

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος GIANNIS_61223 έγραψε:


αυτό θα κάνω κύριε Νίκο όπως το είχα και πήγαινε σφαίρα και αν δω πως πάει καλά θα ξαναδοκιμασω τι λεντ 10 εκατοστά πιο ψηλά!!!

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ρε συ Γιαννάκη αφού πήγαινε σφαίρα γιατί το πείραξες? Όταν το ενυδρείο πάει όπως το θέλουμε δεν πειραματιζόμαστε με αλλαγές. 

Link to comment
Share on other sites

Ρε συ Γιαννάκη αφού πήγαινε σφαίρα γιατί το πείραξες? Όταν το ενυδρείο πάει όπως το θέλουμε δεν πειραματιζόμαστε με αλλαγές. 

όπως έχουν πει πολλοί εδώ στο φόρουμ ο εχθρός του καλού είναι το καλύτερο αν το λεω σωστά 🙁

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που περιγράφεις οφείλεται σίγουρα στο χτύπημα που έχει??

Μήπως έχει κάποιο θέμα το τροφοδοτικό ??

Μπορείς να βάλεις μια φώτο?

 

Ντροπή πάντως σε όποιον στο πούλησε έτσι χωρίς να σε ενημερώσει γι αυτό και φωνάζουμε συνέχεια να προσέχουμε από

ποιους αγοράζουμε γιατί κατά καιρούς εμφανίζονται επιτηδειοι εξυπνάκηδες ακόμα και εντος του forum :(

Έγινε επεξεργασία - rastaman
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος rastaman έγραψε:

Αυτό που περιγράφεις οφείλεται σίγουρα στο χτύπημα που έχει??

Μήπως έχει κάποιο θέμα το τροφοδοτικό ??

Μπορείς να βάλεις μια φώτο?

 

Ντροπή πάντως σε όποιον στο πούλησε έτσι χωρίς να σε ενημερώσει γι αυτό και φωνάζουμε συνέχεια να προσέχουμε από

ποιους αγοράζουμε γιατί κατά καιρούς εμφανίζονται επιτηδειοι εξυπνάκηδες ακόμα και εντος του forum :(

Μαλλον ειναι το χτυπημα γιατι οταν το αγγιξω εκει περα κανει σαν να χαλαει το φασμα σαν διακοπες..στην φωτο δεν θα φανει κατι φαινεται απλα το χρωμα του φωτιστικου αλλα τα κοραλια μου ειναι κλειστα αι λιγα ειναι ανοιχτα.

Με αυτον που μου το πουλησε μιλουσα και μου ειχε πει πως ειναι ψεαδι στην εμφανιση η λειτουργια του δεν επηρεαστηκε και ειναι αριστο μου το τονισε κιολας!!Τωρα του το ειπα αλλα σιγα μη μου επιστρεψει λεφτα!

Link to comment
Share on other sites

Γιαννη μπορει να ειναι κατι που φτιαχνεται, ειναι καλο το φωτιστικο

 

Μιλα και με τον πωλητη μηπως και βρητε καποια ακρη, γιατι εχει και αυτος ευθυνη αν εγινε στην μεταφορα

Link to comment
Share on other sites

πριν 33 λεπτά, το μέλος vasilis4x4 έγραψε:

Γιαννη μπορει να ειναι κατι που φτιαχνεται, ειναι καλο το φωτιστικο

 

Μιλα και με τον πωλητη μηπως και βρητε καποια ακρη, γιατι εχει και αυτος ευθυνη αν εγινε στην μεταφορα

 

μου λεει πως μαλλον γιν στην μεταφορα...αυτο που θα κανω και εκανα ειναι να βαλω το φωτιστικο των τ5 που ειχα και πηγαινε μια χαρα και σε 10 μερες αν ειναι οκ ξαναδοκιμαζω το λεντ πιο ψηλα!!!

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου μιλα μετον εισαγωγεα που ειναι το lionfish την ειχα πατησει κ εγω σε εμενα δεν αναβαν τα μπλε...ειναι πολυ εξυπηρετικοι και σιγουρα θασου λυσουν το προβλημα αν φτιαχνετε

Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος alex3 έγραψε:

φιλε μου μιλα μετον εισαγωγεα που ειναι το lionfish την ειχα πατησει κ εγω σε εμενα δεν αναβαν τα μπλε...ειναι πολυ εξυπηρετικοι και σιγουρα θασου λυσουν το προβλημα αν φτιαχνετε

το θεμα ειναι πως δεν το αγορασα απο αυτους λετε να το στειλω πανω να το δουν?

 

Link to comment
Share on other sites

αυτο ακριβως κ εγω το ειχα αγορασει απο χομπιστα...παρτους τηλ πεςστους το προβλημα και θα το στειλεις για επισκευη

Link to comment
Share on other sites

πριν 28 λεπτά, το μέλος alex3 έγραψε:

αυτο ακριβως κ εγω το ειχα αγορασει απο χομπιστα...παρτους τηλ πεςστους το προβλημα και θα το στειλεις για επισκευη

Τελεια ευχαιστω πολυ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ξανα έβαλα τις τ5 και ήδη όλα είναι καλύτερα ίσως θέλει περισσότερο ύψος του φωτιστικο το λεντ από ότι ήταν πριν δηλαδή το είχα 25 από επιφάνεια νερού...

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...