Jump to content

kadmos

Recommended Posts

Απλά πανέμορφο!!!!!

:bow::bow::bow::bow::bow:

Ιδίως ο πλέκο:wub:.....

Περιμένουμε κι' άλλες φώτο...:)

Έγινε επεξεργασία - FotisAthanasiadis
Link to comment
Share on other sites

Οι στενόμακρη διάστασή του του δίνουν ξεχωριστή ομορφιά. 

 

Μπράβο, πολύ όμορφο!

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει το μήκος του ενυδρείου για αυτά τα λίτρα και το αποτέλεσμα εντυπωσιακό!

οι καρδινάλιοι φαίνονται τεράστιοι! Είναι τελικό μέγεθος κάποιοι από αυτούς;

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο, το αποτέλεσμα σε ανταμείβει :thumbup: Κόσμημα !!!

Τώρα μια παραγγελία καμιά 25ρια καρδινάλιοι ακόμα και είναι άψογο!

(Βρεγμένος ο βυθός φαίνεται ακόμα ποιό ωραίος...;))

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το δώ σε ένα μήνα......άν είναι τώρα έτσι πώς θα είναι τότε??????? :thumbup:

 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά! Χαίρομαι πολύ που σας αρέσει.

Το στήσιμο έγινε πρόχειρα, βιαστικά, και απλά φρόντισα να μπουν κάπως τα ξύλα για να βολέψουν τα πλέκο σε πρώτη φάση. Η δουλειά έγινε τη Κυριακή με αρκετό κόπο, αφού έπρεπε να φύγει η προυγούμενη γυάλα, μια άλλη που ήταν από κάτω(...) και να συνέλθω από ένα ξενύχτι που προέκειψε το σαββατόβραδο.:D

Να ευχαριστήσω δημόσια τους καλούς φίλους @south και @DIMITRIOS που άφησαν τις οικογένειές τους κυριακάτικα και κουβαλάγαν, πλέναν, ρουφάγαν λάστιχα κλπ στο σπίτι μου για να βγει η δουλειά.:bowdown:

Τους καρδινάλιους τους έχω γύρω στον ενάμιση χρόνο και θα προστεθούν άλλοι 20 μέσα στη βδομάδα. Θα προστεθεί επίσης και ένα κοπαδάκι 10 ατόμων corydoras adolfoi.

Μέσα στις επόμενες 10 μέρες θα έρθει και εξωτερικό diffuser και μανόμετρο για μπει μπροστά και η μπουκάλα του co2. Πιστεύω σε ένα μήνα όπως λες @Husky_Jim να είναι γεμάτο!

 Είπα να βάλω φρένο με τις γυάλες αλλά απ' ότι φαίνεται θα τεντωθώ στα κουρέματα και τις αρτέμιες για τις αναμενόμενες γέννες στην απερχόμενη γυάλα. Δύο παροιμίες μου έρχονται στο μυαλό..1. Βαράτε με κι ας κλαίω. 2. Θέλει να κρυφτεί η ... κι η χαρά δεν την αφήνει. Ή αλλιώς, ο ορισμός του ενυδρειακού σαδομαζοχισμού!:D

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο χαρά μας ήταν ! Άσε που πήραμε και αντισώματα :D

Ο βυθός είναι φοβερός . Μου αρέσει που δεν το πολυμελετησες κιόλας :D

Πραγματικά σε λίγο καιρό που θα παρουν τα φυτά , θα γίνει απίστευτο . Ήδη πάντως είναι υπέροχο , να το χαίρεσαι ! :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ομορφο Χρηστο!!

Τα αντολφοι ειναι κορυ που και εμενα με εξιταρουν..

Αντε να αρχισει να δουλευει και το co2 να δουμε αλλα πραγματα!!

Link to comment
Share on other sites

Πανεμορφο , μπράβο !!!!

Link to comment
Share on other sites

Xρησταρα εχω μεινει αλαλος! Ειναι εξαιρετικο:bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-122::bigemo_harabe_net-122:

Link to comment
Share on other sites

Εκπληκτικα φυσικο , ο βυθος ολα τα λεφτα, μπορεις να δωσεις παραπανω πληροφοριες γι αυτον τι κοκκομετρια, τι υλικο ειναι απο που και ποσο και τα σχετικα;

Σταλθηκε απ τη μπακατελα μου.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα θελω λεπτομερειες απο πρωτο χερι.

Σταλθηκε απ τη μπακατελα μου.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ παιδιά!

@DIMITRIOS, που μυαλό για στησίματα. Η πλάτη του ενυδρείου ήταν ακόμα με νωπό χρώμα όταν το βάλαμε στη θέση του ( όπως ξέρεις...).

@Ρομποτής Κωνσταντίνος τα υποστρώματα είναι αυτά https://www.microbelift.com/products/home-aquarium/planted-aqaurium-products/biologically-alive-substrate/

http://www.seachem.com/flourite.php Υπήρχαν ήδη στο σπίτι του @south και το δικό μου οπότε δε γνωρίζω τρέχουσες τιμές.

Link to comment
Share on other sites

πανέμορφο και μόλις πάρουν τα φυτά θα γίνει ακόμη πιο τούμπανο .

Κράτα μας ενήμερους με φωτογραφικό υλικό !!!!!!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Χρήστο σ ευχαριστώ πρώτα απ όλα, απ ό,τι είδα το υπόστρωμα γράφει ότι δεν πρέπει να ανακατευτεί με άμμο αλλά απ ό,τι βλέπω αυτό που είναι πάνω στην επιφάνειά σου είναι του flourite, αναρωτιέμαι γιατί δεν κατέχω επειδή μ αρέσει το χρώμα του θα μπορούσα να βάλω κι εγώ flourite πάνω απ την άμμο ώστε να "σπάσω" τη μονοτονία του χρώματος κι ας ανακατευτεί; Επίσης το flourite συμβαδίζει με τα γατόψαρα ή θα χουν θέμα; 

Έγινε επεξεργασία - Ρομποτής Κωνσταντίνος
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 λεπτά, το μέλος Ρομποτής Κωνσταντίνος έγραψε:

Χρήστο σ ευχαριστώ πρώτα απ όλα, απ ό,τι είδα το υπόστρωμα γράφει ότι δεν πρέπει να ανακατευτεί με άμμο αλλά απ ό,τι βλέπω αυτό που είναι πάνω στην επιφάνειά σου είναι του flourite, αναρωτιέμαι γιατί δεν κατέχω επειδή μ αρέσει το χρώμα του θα μπορούσα να βάλω κι εγώ flourite πάνω απ την άμμο ώστε να "σπάσω" τη μονοτονία του χρώματος; 

 

 

Στην δική σου άμμο κατά πάσα πιθανότητα θα ανακατευτεί με τον καιρό και θα καταλήξει κάτω από την άμμο...

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

 

 

Στην δική σου άμμο κατά πάσα πιθανότητα θα ανακατευτεί με τον καιρό και θα καταλήξει κάτω από την άμμο...

 

Αυτό δεν είναι και το ζητούμενο ώστε να παίξει το ρόλο υποστρώματος για τα φυτά; Απ την άλλη συνέχεια διαβάζω ότι το ψιλό πάει κάτω λόγω κοκκομετρίας, άρα επειδή η άμμος είναι ψιλότερη απ το flourite λογικά το τελευταίο θα μείνει επάνω, τι ισχύει; Πάω στο δικό μου θέμα να το βάλω γιατί χαλάμε του Χρήστου. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μπραβο Χρηστο. Πολυ ωραιο αποτελεσμα! Ωραια ξυλα!

Greetings from the dark side!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...