Jump to content

Παύλος Σιδηροπουλος


Recommended Posts

πριν 3 λεπτά, το μέλος giorgosmarios έγραψε:

Αν υπηρχαν θα ειχαν δωθει!

 

Συμφωνώ δέν έχω να προσθέσω κάτι.... :)

 

Link to comment
Share on other sites

πριν 2 λεπτά, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

 

Συμφωνώ δέν έχω να προσθέσω κάτι.... :)

 

Πιστευω οτι η κουβεντα πανω σε αυτο θα πρεπει να ληξη!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ΕΙΡΗΝΗ ΥΜΙΝ (Η καπως ετσι γραφεται αχχαχα) !!!  Συμφωνώ  @giorgosmarios  !!! Ας κλείσει το θεμα και ας πάει στο καλό , όλα καλα !!! Εχουμε ολοι προβληματα μη ξεσπαμε εδω μεσα ,εδω κανουμε το χαβαλε μας και γουσταρουμε !!!

Έγινε επεξεργασία - ΕΥΤΥΧΗΣ
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημητρη αν θυμαμαι καλα στο θεμα μου εχουν γραφτει αρκετα αρνητικα σχολια. Στα παραθετω και αν το θες. Δεν σε ειδα να παιρνεις θεση. Και στην τελικη τι εγινε αν ειχα και αρνητικα σχολια; πρεπει μονο να ακουω μπραβο και ζητω; τι το εκθετω τοτε αν οχι για να ακουσω την γνωμη του κοινου; Μπορω και μονος μου να λεω στον εαυτο μου ποσο γ÷το ειναι το ενυδρειο μου.
Και γιατι παρακαλω δεν εχω θεση να γραψω στο θεμα του Αβρααμ; ποιος μου απαγορευει να γραψω σε ενα δημοσιο θεμα;
Θαναση δεν ηταν επιθεση του Δημητρη προς εμενα οτι ηταν απαραδεκτο το ποστ μου; απαραδεκτη η γνωμη μου; μπορω κι εγω δηλαδη να μπαινω σε διαφορα ποστ και να γραφω οτι ειναι απαραδεκτοι;


Greetings from the dark side!

Mod edit:εβαλα αστερακια,μην μας βρισκει το γκουγκλ τα .... μαζι με τα γιουρβαλακια.
 

Έγινε επεξεργασία - argy1
Link to comment
Share on other sites

Όσο μπορείτε και μελάτε κόσμια τότε συνεχίστε το δεν έχω πρόβλημα είναι ένα καλό σμολ τοκ για διαλυματάκη από την δουλειά.

Όσο για τα επιχειρήματα θα τα πω εγώ

 

Παύλος Σιδηρόπουλος, ο καλλιτέχνης, ο άνθρωπος, το πρότυπο.

1.       Από την στιγμή που έκαμνε μουσική είναι καλλιτέχνης ανεξαρτήτους αν μας αρέσει ή όχι η μουσική του, η αν τον συμπαθούσαμε ή όχι.

Συμπέρασμα: μπορεί κάλλιστα να πει κάποιος ότι εμένα δεν με αρέσει η μουσική και το ύφος του Σιδηρόπουλου ή να πει ότι τον αρέσει και η δυο έχουν δικαίωμα στην γνώμη.

 

2.       Ο Σιδηρόπουλος ως άνθρωπος ήταν ένας και μοναδικός όπως όλοι μας είμαστε μοναδική, δεν είχε καμιά μεγαλύτερη ή μικρότερη αξία από οποιονδήποτε, ήταν και αυτός ένας άνθρωπος με προβλήματα, με ατέλειες και με πάθη που στο τέλος δυστυχώς τον έφαγαν κάτι που μπορεί να συμβεί και σε εμάς (ουδείς αναμάρτητος).

 

3.       Ο Παύλος πρότυπο; Όχι βέβαια, συνήθως τα πρότυπα είναι το σύνολο της ζωής τους και τον πράξεων τους, οπότε ένας που είχε πολλά αρνητικά στην ζωή του και έφυγε από την ζωή παρέα με το αλκοόλ και την ηρωίνη δεν μπορώ να τον πω πρότυπο αλλά αυτό δεν μειώνει την αξία του κάθε ανθρώπου, η την μουσική του αν μας αρέσει. Μην μπερδεύουμε, άλλο πρότυπο, άλλο άνθρωπος, άλλο μουσική και θα πρέπει να μάθουμε να τα ξεχωρίζουμε αυτά τα τρία.

 

Ο Stum θεωρεί αποτυχημένη την ελληνική ροκ μουσική δικαίωμα του και δεν με απασχολεί προσκοπικά δεν με αρέσει το στυλ του Σιδηρόπουλου, αλλά με αρέσουν κάποια κομμάτια του Μαχαιρίτσα, ξύλινα σπαθιά, τρύπες, Διάφανα κρίνα, κτλ.

Προσκοπικά δεν με αρέσει καθόλου μα καθόλου το χεβι μεταλ, όποτε ότι και να με πείτε για αυτήν την μουσική την θεωρώ μια τρύπα στο νερό, προφανώς και εσάς δεν σας απασχολεί την γνώμη έχω για την χεβι μεταλ.  Νομίζω κάπως έτσι μπορεί να αισθάνεται και ο Stum για την ελληνική ροκ σκηνή. Παρόλο αυτά θεωρό το κομμάτι από τους Metallica - Nothing Else Matters κορυφαίο γιατί απλά δεν είναι μέταλ.

Εν ολιγις δεν έχω πρότυπα στους καλλιτέχνες, δεν κρίνω άτομα, αλλά μουσική και μόνο αυτήν, ίσος ο Stum δεν διευκρίνισε ποιο καλά την άποψή του για αυτό φάνηκε κάπως βάρβαρη. Θέλω να πιστεύω πως η αρνητική του στάση προς τον Σιδηρόπουλο έχει να κάνει μόνο με την μουσική και όχι με το άτομο.

 

Τέλος θεωρώ δικαίωμα του κάθε ενός να γράφει ότι θέλει αρκεί να είναι το σχόλιο του κόσμιο, όταν σε ένα δημόσιο φόρουμ ανοίγεται ένα θέμα τότε απλά γράφει ο κάθε ένας ότι θέλει. Αν ο Αβραάμ δεν ήθελε άλλα σχόλια πλην της μουσικής θα μπορούσε να το επισήμανε και τότε δεν είχε δικαίωμα κανείς να γράψει εκτός θέματος. Προφανώς δεν πήγε στο μυαλό του και είναι κατανοητό αυτό.

Παντός και τώρα μπορεί να βγει και να πει πχ παρακαλώ δεν επιθυμώ άλλα σχόλια για τον Σιδηρόπουλο σε αυτό το θέμα και τότε πρέπει όλοι να το σεβαστούμε.

 

Όλα αυτά τα έγραψα έχοντας την εντύπωση ότι ξεδιάλυνα κάποια πράγματα με σκοπό να κατευνάσουν τα νεύρα και τα σχόλια που κάνει ο κάθε ένας εκτός πληκτρολογίου.

 

Το διάλυμα μου τελείωσε πιάνω τώρα δουλειά. Να στε καλά

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Όσο μπορείτε και μελάτε κόσμια τότε συνεχίστε το δεν έχω πρόβλημα είναι ένα καλό σμολ τοκ για διαλυματάκη από την δουλειά.

Όσο για τα επιχειρήματα θα τα πω εγώ

 

Παύλος Σιδηρόπουλος, ο καλλιτέχνης, ο άνθρωπος, το πρότυπο.

1.       Από την στιγμή που έκαμνε μουσική είναι καλλιτέχνης ανεξαρτήτους αν μας αρέσει ή όχι η μουσική του, η αν τον συμπαθούσαμε ή όχι.

Συμπέρασμα: μπορεί κάλλιστα να πει κάποιος ότι εμένα δεν με αρέσει η μουσική και το ύφος του Σιδηρόπουλου ή να πει ότι τον αρέσει και η δυο έχουν δικαίωμα στην γνώμη.

 

2.       Ο Σιδηρόπουλος ως άνθρωπος ήταν ένας και μοναδικός όπως όλοι μας είμαστε μοναδική, δεν είχε καμιά μεγαλύτερη ή μικρότερη αξία από οποιονδήποτε, ήταν και αυτός ένας άνθρωπος με προβλήματα, με ατέλειες και με πάθη που στο τέλος δυστυχώς τον έφαγαν κάτι που μπορεί να συμβεί και σε εμάς (ουδείς αναμάρτητος).

 

3.       Ο Παύλος πρότυπο; Όχι βέβαια, συνήθως τα πρότυπα είναι το σύνολο της ζωής τους και τον πράξεων τους, οπότε ένας που είχε πολλά αρνητικά στην ζωή του και έφυγε από την ζωή παρέα με το αλκοόλ και την ηρωίνη δεν μπορώ να τον πω πρότυπο αλλά αυτό δεν μειώνει την αξία του κάθε ανθρώπου, η την μουσική του αν μας αρέσει. Μην μπερδεύουμε, άλλο πρότυπο, άλλο άνθρωπος, άλλο μουσική και θα πρέπει να μάθουμε να τα ξεχωρίζουμε αυτά τα τρία.

 

Ο Stum θεωρεί αποτυχημένη την ελληνική ροκ μουσική δικαίωμα του και δεν με απασχολεί προσκοπικά δεν με αρέσει το στυλ του Σιδηρόπουλου, αλλά με αρέσουν κάποια κομμάτια του Μαχαιρίτσα, ξύλινα σπαθιά, τρύπες, Διάφανα κρίνα, κτλ.

Προσκοπικά δεν με αρέσει καθόλου μα καθόλου το χεβι μεταλ, όποτε ότι και να με πείτε για αυτήν την μουσική την θεωρώ μια τρύπα στο νερό, προφανώς και εσάς δεν σας απασχολεί την γνώμη έχω για την χεβι μεταλ.  Νομίζω κάπως έτσι μπορεί να αισθάνεται και ο Stum για την ελληνική ροκ σκηνή. Παρόλο αυτά θεωρό το κομμάτι από τους Metallica - Nothing Else Matters κορυφαίο γιατί απλά δεν είναι μέταλ.

Εν ολιγις δεν έχω πρότυπα στους καλλιτέχνες, δεν κρίνω άτομα, αλλά μουσική και μόνο αυτήν, ίσος ο Stum δεν διευκρίνισε ποιο καλά την άποψή του για αυτό φάνηκε κάπως βάρβαρη. Θέλω να πιστεύω πως η αρνητική του στάση προς τον Σιδηρόπουλο έχει να κάνει μόνο με την μουσική και όχι με το άτομο.

 

Τέλος θεωρώ δικαίωμα του κάθε ενός να γράφει ότι θέλει αρκεί να είναι το σχόλιο του κόσμιο, όταν σε ένα δημόσιο φόρουμ ανοίγεται ένα θέμα τότε απλά γράφει ο κάθε ένας ότι θέλει. Αν ο Αβραάμ δεν ήθελε άλλα σχόλια πλην της μουσικής θα μπορούσε να το επισήμανε και τότε δεν είχε δικαίωμα κανείς να γράψει εκτός θέματος. Προφανώς δεν πήγε στο μυαλό του και είναι κατανοητό αυτό.

Παντός και τώρα μπορεί να βγει και να πει πχ παρακαλώ δεν επιθυμώ άλλα σχόλια για τον Σιδηρόπουλο σε αυτό το θέμα και τότε πρέπει όλοι να το σεβαστούμε.

 

Όλα αυτά τα έγραψα έχοντας την εντύπωση ότι ξεδιάλυνα κάποια πράγματα με σκοπό να κατευνάσουν τα νεύρα και τα σχόλια που κάνει ο κάθε ένας εκτός πληκτρολογίου.

 

Το διάλυμα μου τελείωσε πιάνω τώρα δουλειά. Να στε καλά

 

 

Να αγιασει το στομα σου ρε Χρηστο! Καλημερα.

Greetings from the dark side!

Link to comment
Share on other sites

πριν 36 λεπτά, το μέλος Sturm έγραψε:

Να αγιασει το στομα σου ρε Χρηστο! Καλημερα.

Greetings from the dark side!

 

 

Εσύ τώρα νομίζεις ότι δικαιώθηκες και έχεις δίκιο Θοδωρή?

 

Ε λοιπόν όχι.....γιατί άν είχες γράψει στο πρώτο σου πόστ αυτά που έγραψε ο Χρήστος θα είχες δίκιο και σε πολλά απο αυτά θα συμφωνούσα και εγώ....το να πετάς την ατάκα σου χωρίς επιχειρήματα στα όρια του τραμπουκισμού σε ένα θέμα που κανείς δέν ζήτησε την γνώμη κανενός (είναι ένα θέμα 'tribute' σε έναν μουσικό) συνεχίζει και είναι απαράδεκτο....

 

Άν αυτό δέν μπορείς να το καταλάβεις δέν μπορώ να κάνω κάτι....καλή σου μέρα!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτα που ειπε ο Χρηστος με καλυψαν. Εσυ μαλλον το χεις κανει προσωπικο το ζητημα ομως, απ το πρωτο ποστ κιολας οπως φαινεται. Παιζεις και απο θεση ισχυος βλεπεις. Δεν θα σου δωσω την αφορμη που ψαχνεις για περαιτερω!

Greetings from the dark side!

Link to comment
Share on other sites

πριν 5 λεπτά, το μέλος Sturm έγραψε:

Αυτα που ειπε ο Χρηστος με καλυψαν. Εσυ μαλλον το χεις κανει προσωπικο το ζητημα ομως, απ το πρωτο ποστ κιολας οπως φαινεται. Παιζεις και απο θεση ισχυος βλεπεις. Δεν θα σου δωσω την αφορμη που ψαχνεις για περαιτερω!

Greetings from the dark side!
 

 

 

Ρε πάς καλά που είναι προσωπικό και ότι το παίζω από θέση ισχύος?Λές και δέν γνωριζόμαστε και προσωπικά...για ξανασκέψου αυτά που έγραψές....τα υπόλοιπα από κοντά το σάββατο γιατί δέν βγάζουμε άκρη μιά ςκαι δέν καταλαβαίνεις αυτά που σου γράφω...ίσως face to face  να βγάλουμε άκρη.....

Link to comment
Share on other sites

Χρήστο,

 

Εγώ άνοιξα ένα καθαρά μουσικό θέμα, όπως τόσα μουσικά θέματα υπάρχουν στο φόρουμ.

Καθένας μπορεί να σχολιάζει ότι θέλει στο κάθε θέμα και να το κάνει όπως αυτός νομίζει σωστό (ευγενικά, κόσμια, ειρωνικά, κλπ), είναι δικαίωμά του.  Εγώ δεν θα του υποδείξω τον τρόπο που θα το κάνει ούτε θα γράψω στο θέμα μου να σταματήσουν τα σχόλια, υπάρχουν συγκεκριμένοι άνθρωποι για αυτή τη δουλειά αν κάποιος παραβεί τους κανόνες του φόρουμ.

Εγώ δεν άνοιξα το θέμα ούτε για να πάρω μπράβο, αλλά ούτε και για να ακούσω ζήτω.  Άνοιξα ένα θέμα μουσικό για να χαλαρώσουμε.  Όλα τα σχόλια είναι δεκτά, θετικά και αρνητικά, αρκεί όπως είπες και εσύ να γίνονται σε κόσμιο επίπεδο. 

 

ΥΓ:  Δημήτρη δεν μας έγραψες τη συνταγή για τα γιουβαρλάκια.:P

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Sturm said:


Φιλε μου δεν σε ειπα αποτυχημενο και δεν σου ειπα ποτε τι να ακους και τι να μην ακους! Για να υπαρχει διαλογος πρεπει να υπαρχουν δυο πλευρες αλλιως ειναι μονολογος. Οσο λοιπον εχεις την γνωμη σου γιαυτα τα ατομα και αυτες τις μπαντες αλλο τοσο εχω κι εγω και το αντιστροφο για τις δικες μου μπαντες.
Εσυ ομως μαλλον ηρθες εδω για να αρπαχτεις οπως αναφερει και ο Δημητρης στα πρωτα του ποστ.
Θα μπορουσα να μιλησω μαζι σου οσο θελεις αλλα και με οποιον αλλο θελει και ειμαι διατεθειμενος να το κανω, για την μουσικη και τις μπαντες και την ροκ σκηνη. Το θεμα εδω ομως δεν ειναι οι μπαντες που μου αρεσουν εμενα η εσενα η οποιουδηποτε αλλου. Σιγουρα σε καποια μπαντα η σε καποιον τραγουδιστη δεν θα τα βρισκουμε και αυτο το φυσιολογικο. Το θεμα και ο λογος που το εχω τραβηξει μεχρι εδω ειναι η επιθεση που δεχτηκα απο τον Δημητρη επειδη εξεφρασα την γνωμη μου.
Ναι ρε φιλαρακι δεν μου αρεσει ο Σιδηροπουλος! Που ειναι το προβλημα;

Greetings from the dark side!
 

Κάθε άλλο παρά να αρπαχτό ήρθα εδώ... αυτό εξάλλου φαίνεται και από τα post μου τα οποία είναι ελάχιστα σε σχέση με τα χρόνια που είμαι μέλος πολύ απλά γιατί δεν μου αρέσουν οι αντιπαραθέσεις και κυρίως από το πληκτρολόγιο που παρεξηγείτε πολύ εύκολα... Ο λόγος λοιπόν που δέχτηκες όλοι αυτήν την επίθεση όπως λες είναι ο τρόπος σου και όχι η γνώμη σου... και εμένα δεν μου αρέσει ο "Χ" καλλιτέχνης αν λοιπόν κάποιο παιδί εδώ μέσα ποστάρει κάτι σε στιλ αφιερώματος ή δεν θα απαντήσω καθόλου ή αν μπω μιας και είναι δικαίωμά μου όπως λες απλά θα πώ "συγνώμη παιδιά αλλά εμένα δεν μου αρέσει για αυτούς τους λόγους" και όχι να μηδενίσω τα πάντα λέγοντας "Σιγά τον μεγάλο!" και "Προσωπικά τον θεωρώ έναν αποτυχημένο εκπρόσωπο μιας αποτυχημένης μουσικής σκηνής." χωρίς επιχειρήματα. Σίγουρα για να υπάρχει διάλογος χρειάζονται δύο μεριές όπως λες αλλά χρειάζεται και επιχειρηματολογία αλλιώς πάλι δεν είναι διάλογος... αν με καταλαβαίνεις. Τέλος πάντων η γνώμη του καθενός είναι σεβαστή από εμένα τουλάχιστον μιας και αυτό προστάζει η δημοκρατία και θεωρώ τον εαυτό μου αρκετά δημοκρατικό άτομο,αυτό που ενοχλεί είναι ο άσχημος τρόπος και έλλειψη σεβασμού στα πιστεύω και τις προτιμήσεις των άλλων. Φιλικά και χωρίς παρεξήγηση.

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

On 07/12/2016 at 0:47 ΠΜ, το μέλος giorgosmarios έγραψε:

Δεν μπορω να καταλαβω γιατι συνεχιζεται ακομα αυτη τη διαμαχη!

Φυσικα για να προλαβω να γραψω και εγω :D

 

1ον. Οσον αφορα τις μπαντες οι καλυτερες μακραν ειναι οι "ηλεκτρολογικες"  AC/DC (εναλλασομενο ρευμα  / συνεχες ρευμα) και φυσικα οι LED zeppelin (T8 & T5 R.I.P)

Ειδικα οι AC/DC με συνοδευουν σε καθε δουλεια , Ξεκιναω με το αλμπουμ High Voltage,  και συγκεκριμενα Highway to hell - TNT - Thunderstruck και ...  Back In Black (πισω στα σκοταδια μπας φυγει κανα κυανο φιλε Billaus )

 

2ον. Ωραια τα γιουβαρλακια Husky_Jim αλλα σκεψου οτι καποτε ηταν ομορφα ροζ γουρουνακια που τρεχαν αμεριμνα στα λειβαδια...... και τωρα δεν μπορουν να κουνηθουν γιατι ειναι στριγμωμενα μεσα στο τηγανι, αραιωσε την γιουβαρλοσυνθεση asap, αλειθεια τι Ph εχει το λαδι που τα τηγανιζεις???

 

3ον. Για να μιλησω λιγο σοβαρα (μην ανγχωνεστε μου συμβαινει μια φορα καθε 4 μηνες και διαρκει 5-10 λεπτα) αλλο ο τραγουδηστης ως καλλιτεχνης και αλλο ως ανθρωπος, υπαρχουν πολλοι (ελληνες και ξενοι) που ενω τα τραγουδια τους μας εχουν στυριξει και συντροφευσει σε δυσκολες της ζωης μας,  ο τροπος ζωης τους η' οι κοινωνικες  αποψεις τους ειναι παραδειγματα προς αποφυγην και μας βρισκουν αντιθετους.Προσωπικα δεχομαι τον καθενα διαφορετικα ως καλλιτεχνη και διαφορετικα ως ανθρωπο π.χ αν ο Bill Koulosousas ειναι ωραιος τυπος αλλα χαλια ηλεκτρολογος  θα παω για καφε μαζι του αλλα δεν θα τον φωναξω οταν πεφτει ο που**** ο ρελες :D ...απλα (τελιωσαν τα 10 λεπτα)

    

 

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@Bill Koulosousas

 

Σου έβαλα αστεράκια πρίν απο τον ρελέ!τί σου φταίει ο κακομοίρης!Αυτός την δουλειά του κάνει....αυτός φταίει που ξεχίλησε το σαμπ και εχει θαλασσόνερα όλο το σαλόνι και το βραχύ το κύκλωμα έχει πάρει αγκαλιά τα πολύπριζα;;;;

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να πατε στα φλοκαφε το σαββατο και να εχει αφιερωμα ελληνικη ροκ βραδια.

Εκει να σας δω μετα

:buttrock::buttrock::buttrock::bigemo_harabe_net-150:

:bigemo_harabe_net-114:

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 48 λεπτά, το μέλος billaus έγραψε:

Εγω θελω να πατε στα φλοκαφε το σαββατο και να εχει αφιερωμα ελληνικη ροκ βραδια.

Εκει να σας δω μετα

:buttrock::buttrock::buttrock::bigemo_harabe_net-150:

:bigemo_harabe_net-114:

 

Αχαχχαχα εγώ θελω να δεί ο discus fan το θέμα αυτό που είναι μέλος για πολλά χρόνια της ελληνικής ρόκ σκηνής....αχαχαχαχ στουρμ vs ντισκους φαν!!!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
On 8/12/2016 at 11:45 ΜΜ, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

 

Αχαχχαχα εγώ θελω να δεί ο discus fan το θέμα αυτό που είναι μέλος για πολλά χρόνια της ελληνικής ρόκ σκηνής....αχαχαχαχ στουρμ vs ντισκους φαν!!!!!

 

1. Diskus fan... ανορθόγραφε.  :sword:   :hehe

2. :kfu:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...