Jump to content

Recommended Posts

Έκανα τελικά δουλειά με της αντλίες το μόνο θέμα που έχω είναι ότι η μια πετάει φυσαλίδες από την πίσω μεριά που είναι ο μαγνήτης. Έχει κανείς καμιά ιδέα? 

Link to comment
Share on other sites

Εφτασεεεεεεε!!! ;)

 

θεωριτικά είναι ο αέρας που έχει μαζευτεί κατά το μοντάρισμα τις αντλίας.Αυτό θα σταματήσει σε λίγο καιρό (λεπτά/ώρες/μέρες).

Φαντάζομαι ότι είναι μικροφυσαλίδες σωστά;Άν ναι τότε ή απλα περιμένεις ή λύνεις και ξαναμοντάρεις το μεσα κομάτι της αντλίας φροντίζοντας να μήν εχει αέρα...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 8 ώρες, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Εφτασεεεεεεε!!! ;)

 

θεωριτικά είναι ο αέρας που έχει μαζευτεί κατά το μοντάρισμα τις αντλίας.Αυτό θα σταματήσει σε λίγο καιρό (λεπτά/ώρες/μέρες).

Φαντάζομαι ότι είναι μικροφυσαλίδες σωστά;Άν ναι τότε ή απλα περιμένεις ή λύνεις και ξαναμοντάρεις το μεσα κομάτι της αντλίας φροντίζοντας να μήν εχει αέρα...

Καλημέρα ναι έφτασε. Τώρα πού το είδα σε σχεση με εχθες το βράδυ δεν έχει τίποτα . Όταν ανάψει και το φως θα το δω καλυτερα βέβαια. 

Link to comment
Share on other sites

Η φυσαλίδες δεν υπάρχουν πλέον αυτό που είπες Δημήτρη ήταν μάλλον. Το μόνο πρόβλημα που έχω ανάγκη ξέρει κανείς σας είναι ότι εκεί που δουλεύει  η μια κανονικά σταματάει και μου βγάζει κόκκινο λαμπάκι για 3 δευτερόλεπτα περίπου και ξεκινάει κανονικά πάλι. Είναι η μέσα πλευρά πάντως γιατι την έκανα ανταλλαγή με την άλλη και κάνει το ίδιο. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 ώρες, το μέλος Husky_Jim έγραψε:

Εφτασεεεεεεε!!! ;)

 

θεωριτικά είναι ο αέρας που έχει μαζευτεί κατά το μοντάρισμα τις αντλίας.Αυτό θα σταματήσει σε λίγο καιρό (λεπτά/ώρες/μέρες).

Φαντάζομαι ότι είναι μικροφυσαλίδες σωστά;Άν ναι τότε ή απλα περιμένεις ή λύνεις και ξαναμοντάρεις το μεσα κομάτι της αντλίας φροντίζοντας να μήν εχει αέρα...

Πρέπει να το γυρίσεις ...............

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με τις φυσαλίδες λύθηκε. Το πρόβλημα είναι το κόκκινο που ανάβει για λίγο και επανέρχεται. 

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάτε με τί σειρά και πώς αναβοσβήνουν τα λαμπάκια....Η φτερωτή σταματάει όταν ανάβει κόκκινο?

 

Για δές εδώ....

 

http://ecotechmarine.com/faq/troubleshooting/q-my-pumps-driver-is-blinking-what-do-the-different-led-error-codes-indicate

Link to comment
Share on other sites

Επειδή στην περίπτωση σου μπορεί να αναβοσβήνει γιατί έγινε αποσύνδεση στο έξω με το μέσα δές και στην σελίδα 38 του manual την παράγραφο "Προστασία σφάλματος από Αποσύνδεση της Αντλίας"
 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σε όλους σας. Λοιπόν έχω κάνει τής αντλίες ασύρματες έδω και κανένα μήνα. Λοιπόν σήμερα της έβαλα απέναντι την μια από την άλλη θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει ρύθμιση να δουλεύουν εναλλάξ και όχι και η δύο μαζί? Να θυμίσω έχω τους προηγούμενους κοντρολερ. 

Link to comment
Share on other sites

On Wednesday, February 08, 2017 at 10:39 ΜΜ, το μέλος baggos777777 έγραψε:

Καλησπέρα σε όλους σας. Λοιπόν έχω κάνει τής αντλίες ασύρματες έδω και κανένα μήνα. Λοιπόν σήμερα της έβαλα απέναντι την μια από την άλλη θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει ρύθμιση να δουλεύουν εναλλάξ και όχι και η δύο μαζί? Να θυμίσω έχω τους προηγούμενους κοντρολερ. 

Βαγγελη γιατι δεν τους βαζεις διαφορετικο προγραμμα στην καθε μια?

Link to comment
Share on other sites

πριν 6 ώρες, το μέλος niknik έγραψε:

Βαγγελη γιατι δεν τους βαζεις διαφορετικο προγραμμα στην καθε μια?

Καλησπέρα Νίκο. Ο λόγος που της έχω έτσι είναι ότι το παιδί που της έδωσε μου είπε ότι είναι καλύτερα. Και εγώ θεωρώ το ίδιο. Για πες Νίκο έχεις άλλη άποψη? 

Link to comment
Share on other sites

πριν 17 ώρες, το μέλος baggos777777 έγραψε:

Καλησπέρα Νίκο. Ο λόγος που της έχω έτσι είναι ότι το παιδί που της έδωσε μου είπε ότι είναι καλύτερα. Και εγώ θεωρώ το ίδιο. Για πες Νίκο έχεις άλλη άποψη? 

Βαγγελη δεν ειναι οτι εχω αλλη αποψη απλα ρυθμιζοντας με διαφορετικο προγραμμα τι μια και με αλλο θα περιμενα παρατηρωντας τα κοραλια να μου δειξουν εαν τους αρεσει η οχι.Η κυκλοφορια ειναι ενα τεραστιο κεφαλαιο ειδικα οταν το ενυδρειο αρχιζει να κατοικοιτε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...