Jump to content

Καλώς σας βρήκα!


kostas_nfs

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλους! Λέγομαι Κώστας και είμαι από Καβάλα, άρχισα να ασχολούμαι με τα ενυδρεία πριν από ένα χρόνο αν και πάντα με εντυπωσιαζαν και με ενδιεφεραν.

Έχω ένα 180αρι με κυρτο τζάμι και έπιπλο χειροποίητο δικό μου, ένα 120αρι και ενα 100αρι. Σύντομα θα προστεθεί η κυρίως attraction που θα είναι ένα Juwel Rio 300. Έχω 7 δίσκους στο 180αρι στα 10 εκατοστά ο καθένας κατά μέσο όρο και το ενυδρείο είναι bare bottom. Τα άλλα 2 είναι άδεια, αν και γεμισμενα με νερό και έχουν τους ρόλους του νοσοκομείου και της γεννηστρας κάποια στιγμή ελπίζω! 

Μετά από ένα αστραπιαιο πέρασμα απο διάφορα είδη ψαριών κατέληξα στους δίσκους που είναι τα μόνα που με ζορισαν και τα ερωτεύτηκα. Μικρή η εμπειρία, πολλές οι ώρες διαβασματος που έχουν πέσει! Τα μικρά μου είναι 9 μηνών και σύντομα θα έχουν ένα πιο ταιριαστό σπίτι και σε λίγο καιρό ακόμη μεγαλύτερη παρέα! 

IMG_20161109_164835.jpg

Έγινε επεξεργασία - kostas_nfs
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Κώστα και καλώς μας ήρθες! :welcome:

 

Με το καλό να υποδεχτείς το νέο ενυδρείο και να είναι καλογέμιστο!

 

Οι δίσκοι είναι εκπληκτικά ψάρια με εντυπωσιακή συμπεριφορά και θα εκτιμήσουν ιδιαίτερα την αναβάθμιση σε λίτρα που θα τους προσφέρεις!

Είμαστε εδώ για να σε βοηθήσουμε γιαυτό μήν διστάσεις να κάνεις την οποιαδήποτε ερώτηση!

 

Καλή "αναβάθμιση" λοιπόν! :thumbup:

 

Link to comment
Share on other sites

Καλώς όρισες Κώστα.

:welcome:

Πραγματικά πολύ όμορφα ψάρια οι δίσκοι.

Έχεις δίκιο που τα ερωτεύτηκες.:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς ήρθες στην παρέα Κώστα! Καλά κουράγια με το μεγάλωμα των βασιλιάδων και εδώ είμαστε να βοηθήσουμε όπου χρειαστεί.

Μπορείς ν' ανοίξεις ένα νέο θέμα για να μιλήσουμε για τα ψάρια και να δούμε και φωτογραφίες.:thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ για το τοσο θερμο καλωσορισμα, ανοιξα ηδη ενα θεμα που καιει! Οπως θα διαπιστωσετε εχω κανει πολλα λαθη δυστυχως μεχρι να αρχισω να μαθαινω καποια πραγματα. Ξερω οτι εχω παρα πολλα να μαθω και η εμπειρια σας ειναι ανεκτιμητη! Συντομα θα ανοιξω και παρουσιαση πιο αναλυτικη και ευχαριστη!

Link to comment
Share on other sites

  • Καλως ηρθες!
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...