Jump to content

Τι θα θέλατε από το Αη Βασιλη φέτος ?


Recommended Posts

Μιας και οι γιορτές έρχονται όπως κάθε χρόνο, έτσι και φέτος είπα να ρωτήσω αλλά με λίγο διαφορετικό τρόπο αυτή την χρονιά... 
Τι θέλατε και δεν σας το έφερε λοιπόν ?
Τι σας κάνει να ελπίζετε ότι θα σας το φέρει φέτος και τι πραγματικά χρειάζεστε και θα παλέψετε να σας το φέρει του χρόνου ?
Από μέρους μου η ερώτηση αποτελεί μέρος μιας μίνι εξομολογησης και εσωτερικής αναζήτησης. 
Στο χόμπι μας όπως και σε κάθε χόμπι υπάρχουν συνεχόμενες επιθυμίες που κάποια στιγμή μας τρώνε. Τι εννοώ ?
Ξεκινάς με ένα 15λιτρο, πας στα 70-100 λίτρα και μετά τα 300 που έχεις στο σαλόνι συν κάνα δυο γεννηστρες... 
Μετά αφού έχεις κάνει ένα κύκλο βλέπεις ότι δεν μπορείς να τα προλάβεις όλα, ενυδρεία, οικογένεια,υποχρεώσεις κλπ και λες τα χρειαζόμουν όλα αυτά τελικά ?
Το ίδιο ισχύει και για πολλά άλλα πράγματα στο σπίτι και την ζωή μας. Καμιά φορά χάνουμε την ουσία και μενουμε στην επιφάνεια, στην βιτρίνα των πραγμάτων. 
Ας δούμε λοιπόν την ουσία και το μήνυμα αυτών των αγίων ημερών. 
Σήμερα πήγα τα παιδιά στο σχολείο με το αυτοκίνητο, κάποιοι δεν έχουν και τα πηγαίνουν με τα πόδια, ένας περνούσε μπροστά μου με το ποδήλατο παγωμένος, κι εγώ σκεφτόμουν αμέσως μετά το τζιπ με τα δερμάτινα καθίσματα που είχε παρκάρει μπροστά μου. 
Ο άνθρωπος δεν χορταίνει ποτέ! 
Ας δούμε βαθιά μέσα μας και δίπλα μας φέτος. 
Υ.Γ.Ο Άγιος ας μην φέρει λαπτοπ και ταμπλετ σε όλα τα παιδιά, υπάρχουν και κάποια που δεν θα πάρουν κανένα δώρο και θα νοιώθουν άσχημα μετά τις γιορτές στο σχολείο. Κάτι συμβολικό λοιπόν και τα ακριβά ας τα φέρει ο μπαμπάς και η μαμά. 
Καλές γιορτές!!!

Έγινε επεξεργασία - rastaman
Τα emoticons αφαιρέθηκαν.Το ΑΖ έχει δικά του ...
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Χίλια συγγνώμη για το copy paste φίλε,δεν μπορούσα να το αλλάξω από το κινητό , καλές γιορτές! 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Και καθαρή σκέψη, γιατί τα μισά το στραβό μας το κεφάλι τα κάνει, ελπίδα και ομόνοια, να μάθουμε και στην διαφορετική γνώμη των συμπατριωτων μας.Τόσα χρόνια η διχόνοια μας τρώει... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Μόνο υγεία σωματική και πνευματική τίποτε άλλο,.... α και να βρω στην φύση τα υλικά που θέλω για το ενυδρείο,.... α και γίνει μια πανελλαδική συνάντηση του ΑΖ στην Θεσσαλονίκη... και φυσικά να έχουν όλοι χρήματα να έρθουν από τα Νότια στα βόρια.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

πριν 12 λεπτά, το μέλος baggos777777 έγραψε:

Ευτυχώς εμένα με ακουσε φέτος και την παρασκευή περιμένω το δώρο μου. 

 

image-0-02-05-ab9b9b60593ec95d322d28226e2ae71abbf1b609d6d9f2711935cab8ac242dae-V.jpg

Ωωωωωωώ !!! :Present::ChristmasTree:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...