Jump to content

Recommended Posts

Σε μιας εβδομάδας reefaki έχω ήδη απομακρύνει ένα μαύρο κάβουρα και έχω εντοπίσει κ ένα bristleworm. 

Και τώρα είδα κ αυτό! Πείτε μου ότι δεν ειναι aptaisia?

IMG_5349.JPG

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, lefteris67 said:

Μια πιο κοντινή φωτο θα βοηθούσε καλύτερα. Πιθανόν είναι.

Θα πρωσπαθήσω να βγάλω καλύτερη φώτο

Link to comment
Share on other sites

Πάλι δεν μπορώ να πολυκαταλάβω. Μπορεί και majano. 

Κάνε λίγο υπομονή να απαντήσουν και άλλα παιδιά.

Link to comment
Share on other sites

Αιπτάζια ή majano.

Οπως και να'χει το ίδιο είναι. Πάρε ενα joes juice, κλείσε κυκλοφορία και με μια σύριγγα εξολόθρευσε την τώρα που είναι νωρίς.

 

Για την άλλη που λες με το φακό μπορείς να βγάλεις μια φωτό; Μήπως είναι άκακος σπειρογράφος.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

aptaisia....Όπως σου είπαν τα παιδιά, γρήγορα έξω!!Το πιο καλό είναι να βγάλεις το κομμάτι του βράχου και να το αφήσεις να νεκρώσει για λίγο καιρό!!Αλλά το   joes juice  μια χαρά κάνει, έχει και σύριγγα μέσα. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gallos said:

aptaisia....Όπως σου είπαν τα παιδιά, γρήγορα έξω!!Το πιο καλό είναι να βγάλεις το κομμάτι του βράχου και να το αφήσεις να νεκρώσει για λίγο καιρό!!Αλλά το   joes juice  μια χαρά κάνει, έχει και σύριγγα μέσα. 

Ο βράχος βγήκε!! Αυτός με την μεγάλη που σας έδειχνα συις φώτο! Ο άλλος θα περιμένω να εμφανιστεί και θα προσπαθήσω να σας στείλω φωτο. Επίσης αυτή η γλίτσα πάνω στο βράχο μου τι είναι;; Πόσο καιρό να τον αφήσω τον βράχο εκτός;

IMG_5352.JPG

Link to comment
Share on other sites

πριν 4 λεπτά, το μέλος Dotsikask έγραψε:

Ο βράχος βγήκε!! Αυτός με την μεγάλη που σας έδειχνα συις φώτο! Ο άλλος θα περιμένω να εμφανιστεί και θα προσπαθήσω να σας στείλω φωτο. Επίσης αυτή η γλίτσα πάνω στο βράχο μου τι είναι;; Πόσο καιρό να τον αφήσω τον βράχο εκτός;

IMG_5352.JPG

H γλιτσα ειναι φυσιολογικη οσο για τον βραχο αντικατεστησε τον για να εισαι σιγουρος,αλλιως θελει πολυ χρονο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, niknik said:

H γλιτσα ειναι φυσιολογικη οσο για τον βραχο αντικατεστησε τον για να εισαι σιγουρος,αλλιως θελει πολυ χρονο.

Την aiptasia την έκαψα με τον αναπτύρα, για να είμαι σίγουρος. Όταν λές πολύ χρόνο μιλάμε για μια εβδομάδα, μήνα; Να τον βάλω μέσα στο τζάκι να ψηθεί λιγάκι; :-)

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 ώρα, το μέλος Dotsikask έγραψε:

Την aiptasia την έκαψα με τον αναπτύρα, για να είμαι σίγουρος. Όταν λές πολύ χρόνο μιλάμε για μια εβδομάδα, μήνα; Να τον βάλω μέσα στο τζάκι να ψηθεί λιγάκι; :-)

Εαν νομιζεις οτι επειδη την εκαψες με τον αναπτηρα θα εισαι οκ γελιεσε,χαχαχα εδω εχουμε να κανουμε με πυρινικο ζωντανο.Κοι το να τον καψεις και να τον ξεπλυνεις καλα μετα και βουρτσισμα ειναι μια λυση.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πριν 2 ώρες, το μέλος Dotsikask έγραψε:

Την aiptasia την έκαψα με τον αναπτύρα, για να είμαι σίγουρος. Όταν λές πολύ χρόνο μιλάμε για μια εβδομάδα, μήνα; Να τον βάλω μέσα στο τζάκι να ψηθεί λιγάκι; :-)

 

Θα βγεί απο αλλού....Έτσι είχα κάνει και εγώ στην αρχή και γέμισα...Άς τον να νεκρώσει τελείως...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, gallos said:

 

Θα βγεί απο αλλού....Έτσι είχα κάνει και εγώ στην αρχή και γέμισα...Άς τον να νεκρώσει τελείως...

Πόσο δηλαδή να τον αφήσω; Πόσο χρειάζεται για να είμαι σίγουρος;

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, niknik said:

Εαν νομιζεις οτι επειδη την εκαψες με τον αναπτηρα θα εισαι οκ γελιεσε,χαχαχα εδω εχουμε να κανουμε με πυρινικο ζωντανο.Κοι το να τον καψεις και να τον ξεπλυνεις καλα μετα και βουρτσισμα ειναι μια λυση.

Πόσο καιρό να τον αφήσω έξω τον βράχο για να είμαστε σίγουροι;

Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος Dotsikask έγραψε:

Πόσο καιρό να τον αφήσω έξω τον βράχο για να είμαστε σίγουροι;

6 μηνες και δεν εισαι βεβαιος....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, niknik said:

6 μηνες και δεν εισαι βεβαιος....

Καλά σιγά μην τον περιμενω 6 μήνες! Θα μπει μέσα στο τζάκι για μια εβδομάδα να σιγοκαίγεται κάθε μέρα. Εαν αντέξει κ μετά από αυτο τι να πώ!! 

Link to comment
Share on other sites

Θα έλεγα καλύτερα να τον αφήσεις έξω καμιά 10αρια μέρες και μετά να τον βράσεις, και δύο φορές. Τη μαυρίλα και τη βρώμα που θα μαζέψει απο το τζάκι δεν νομίζω να μπορέσεις να τη βγάλεις. Θα τον αχρηστέψεις τελείως.

 

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον ΤΕΟ. 

 

Απλα άστον 5-10 λεπτα σε κατάσταση βρασμού. Τα περισσότερα σπόρια απο μικροοργανισμούς θα πεθάνουν....και πιστεύω και τις απταίσιας. 

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τον άφησα έξω στο μπαλκόνι και δεν τον ξαναέβαλα μέσα στο ενυδρείο. Αγόρασα έναν άλλο και τελειώσαμε με το θέμα.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 16/1/2017 at 8:37 PM, submarine1981 said:

Μια χαρά τοτε 

Μην το λές, ο νέος βράχος έχει έναν πολύ επίμονο κάβουρα! Δεν λέει να βγεί με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ αν ποτέ είδα κάπου aptaisia έσπαγα το κομμάτι εκείνο του βράχου και το πετούσα.

Το υπόλοιπο το έβαζα ξανά μέσα και δεν θυμάμαι να είδα ξανά κάτι.

Επίσης οι peppermint οι γαρίδες δεν είναι κακό να βρίσκονται σε ένα ενυδρείο ακόμα και προαιρετικά!! Πριν δούμε απταισιες 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...