Jump to content

Το όνομα της Ελλάδας έδωσαν σε σταθμό του μετρό στην Χιλή


Recommended Posts

Κι εμείς τα έχουμε για σκουπίδια και σύριγγες ναρκομανων. Τα βάφουμε με σπρέι ή στην καλύτερη τα χαρίζουμε σε ξένους. 

Μπράβο σε αυτούς. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/1/2017 at 2:33 ΜΜ, το μέλος saxlina έγραψε:

Κι εμείς τα έχουμε για σκουπίδια και σύριγγες ναρκομανων. Τα βάφουμε με σπρέι ή στην καλύτερη τα χαρίζουμε σε ξένους. 

Μπράβο σε αυτούς. 

Νομίζω ότι στο συγκεκριμένο δεν έχεις και τόσο δίκιο. Της Αθήνας είναι αν όχι το πιο καθαρό ένα από τα πιο καθαρά μετρό. Αυτό είναι αντικειμενικό. Και υποκειμενικά κατα τη γνώμη μου και ένα από τα πιο ωραία. (το λέω έχοντας ταξιδέψει με πάρα πολλά μετρό διαφόρων χωρών).

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου τα αρχαία εννοούσα. Τα ορίτζιναλ και μοναδικά αρχαία μας, τα έχουμε για σκουπιδοτοπους...οι άλλοι κατασκευάζουν αντίγραφα για να δείξουν την ποιότητα και τον πολιτισμό τους... 

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος saxlina έγραψε:

Όχι φίλε μου τα αρχαία εννοούσα. Τα ορίτζιναλ και μοναδικά αρχαία μας, τα έχουμε για σκουπιδοτοπους...οι άλλοι κατασκευάζουν αντίγραφα για να δείξουν την ποιότητα και τον πολιτισμό τους... 

Προφανως δεν εννοεις τα μετρο?:jig:

Αλλα δεν καταλαβαινω γιατι λες οτι τα εχουμε για σκουπιδοτοπους πρωτον, και δεύτερον σε ποιους αλλους αναφερεσε και για τι αντιγραφα?

Link to comment
Share on other sites

Πλακα πλάκα ομως, οντως εχουμε απο τα πιο καθαρα μετρό. Στην Νέα Υόρκη βλέπεις ποντίκια να σουλατσαρουν xD

Link to comment
Share on other sites

Οσο για τα υπόλοιπα αρχαία που λες, οι αρχαιολογικοί μας χωροι ειναι πολυ καθαροί. Προς το παρόν, υπαρχει ακομη σεβασμός προς αυτούς. Τωρα αν εννοείς διάφορα αγάλματα που υπαρχουν εξω ως 'διακοσμητικα' δυστυχώς ναι τα περισσότερα τα εχουν ρημάξει :/ 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ελάτε στην Θεσνικη να τα δείτε. Ρωμαϊκή αγορά, φουλ στα πρεζόνια και τα υλικά τους, Κάστρα, Καμάρα, μέχρι και στο Λ Πύργο σπρέι και όλα βάψιμο. 

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...