Jump to content

Νέο aquascape


topgun

Recommended Posts

Θα κάνω ένα πιο σοβαρό reef aquascape με DIY πλαστικές κολόνες που έφτιαξα σήμερα ! Το άλλο σκ που θα έχει στεγνώσει η σιλικόνη θα τρυπησω τον βράχο . όποια ιδέα ευπρόσδεκτη ! στην φώτο όπως είναι τώρα . 

20170129_130956.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μία ώρα πριν, το μέλος topgun έγραψε:

Οι δύο κολώνες 

20170129_130825.jpg

Ωραια δουλεια το μονο να σκεφτεις οτι ολα τα κομματια να φωτιζονται.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Φοβάμαι ότι θα περιοριστείς με αυτές τις κολόνες !

θα ειναι σαν σουβλάκι !

Αν θα ήθελες την γνώμη μου, αφού εχεις τις ντιζες κάνε ενα πιο ελεύθερο aquascape !

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Επειδη το εχω κανει και εγω,το αποτελεσμα ηταν ενα κοντοσούβλι.

Και τελικα ανοιξα τρυπα με τρυπάνι και περασα δεματικα. Με την ντιζα δεν μου φαινοταν ωραιο.

Βεβαια γουστα ειναι αυτα. Απο την στιγμη που εχεις τα υλικα,δοκιμασε τα και αν δεν σου κανει στο ματι κοιτα καποιο άλλο σχεδιο.

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχετε δίκιο! .και μου αρέσουν τα σουβλάκια . .....Θα προσέξω να κάνω δύο ύψη με 5:3 αναλογία . Οι πέτρες μπορούν να τοποθετηθούν κάθετα και οριζόντια για πιο φυσικό αποτέλεσμα. Οι βάσεις το δυνατόν λιγότερο επαφή με την άμμο. Κρυψώνες να κοιμούνται το trigger και το y. tank ! δύσκολος στόχος το ξέρω αλλά πιστεύω το αποτέλεσμα θα είναι πολύ ανώτερο από τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη μου προσπάθεια για aquascape ! Με πήρε 3 ώρες αλλά πιστεύω ότι το αποτέλεσμα με αποζημίωσε . χρησιμοποιησα μόνο τις ντιζες και tieraps προσέχοντας να αφήσω πολλές κρυψώνες και την λιγότερη επαφή της πέτρας με την άμμο . αν βάλω κάποτε κοράλλια υπάρχουν πολλά επίπεδα . 20170204_141905.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

πριν 1 λεπτό, το μέλος topgun έγραψε:

Η πρώτη μου προσπάθεια για aquascape ! Με πήρε 3 ώρες αλλά πιστεύω ότι το αποτέλεσμα με αποζημίωσε . χρησιμοποιησα μόνο τις ντιζες και tieraps προσέχοντας να αφήσω πολλές κρυψώνες και την λιγότερη επαφή της πέτρας με την άμμο . αν βάλω κάποτε κοράλλια υπάρχουν πολλά επίπεδα . 20170204_141905.jpg

Ωραίο !!!

Link to comment
Share on other sites

Αν και σχεδον τυποποιημενο βγηκε καλο.Βγαλε εξω εαν δεν κανω λαθος την απταζια στην αμμο.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα, το μέλος niknik έγραψε:

Αν και σχεδον τυποποιημενο βγηκε καλο.Βγαλε εξω εαν δεν κανω λαθος την απταζια στην αμμο.

Νίκο μάλλον δεν κάνεις λάθος και νομίζω πως υπάρχουν κι άλλες δύο. Μία σε κάθε νησί. Τουλάχιστον έτσι δείχνουν.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου ωραίο βγήκε το aquascape αλλά κοίταξε λίγο προσεκτικά τον βράχο σου. Μάλλον έχεις θέμα με απταίσιες.

Έγινε επεξεργασία - lefteris67
Link to comment
Share on other sites

πριν 7 ώρες, το μέλος lefteris67 έγραψε:

Φίλε μου ωραίο βγήκε το aquascape αλλά κοίταξε λίγο προσεκτικά τον βράχο σου. Μάλλον έχεις θέμα με απταίσιες.

Ναι είναι καιρό που με ταλαιπωρούν ! Όταν μεγαλώσουν πολύ τις ρίχνω joes juice και εξαφανιζονται για 1 μήνα . Όταν ξαναβγαινουν είναι εξασθενημενες και αργούν να μεγαλώσουν. 

Link to comment
Share on other sites

πριν 10 ώρες, το μέλος lefteris67 έγραψε:

Αφού το έχεις fish only βάλε ένα filefish να τις ξεκάνει.

Καλή ιδέα ! Θα το δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...