Jump to content

Αρχίσαμε τις βόλτες....


teoxan

Recommended Posts

Απο αλλού το περίμενα, το sea apple μου προέκυψε.

 

Σήμερα μόλις άναψαν τα φώτα, το βρήκα εκεί που βλέπετε στη φωτό. Τι κάνω τώρα; Το αφήνω ή να το πιάσω και να το κατεβάσω κάπου αλλού;; Εν τω μεταξύ απο πάνω του ακριβώς είναι ο άλλος κυκλοφορητής.

 

 

 

1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ετσι όπως το βλέπω δεν νομίζω να συμβεί κάτι. Οπότε και θα έλεγα να το άφηνες. Αλλά επειδή δεν είχα ποτέ κάτι τέτοιο στο ενυδρείο ίσως κάποιος να μας πεί κάτι περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Βασικά πρώτη φορά μετακινήθηκε απο τότε που το έχω.

Και μάλλον επειδή εκεί που ήταν αποφάσισε ο μελανούρος να κοιμάται και το γέμιζε αραγωνίτη , συν οτι το στρέσαρε κάθε φορά με τις βουτιές του στον αραγωνίτη. Θα το αφήσω εκεί και βλέπουμε.

 

Link to comment
Share on other sites

Τι είπες τώρα; Περπατάει κιόλας; Θοδωρή δεν ξέρω να σου πω τι να κάνεις, αυτό που ξέρω είναι ότι είναι υπέροχο. Αφού γουστάρει, άστο εκεί.

Link to comment
Share on other sites

πριν 14 λεπτά, το μέλος Loukas Agelopoulos έγραψε:

Τι είπες τώρα; Περπατάει κιόλας; Θοδωρή δεν ξέρω να σου πω τι να κάνεις, αυτό που ξέρω είναι ότι είναι υπέροχο. Αφού γουστάρει, άστο εκεί.

 

Περπατάει, βέβαια! Αν προσέξεις αυτές τις κίτρινες "τριχίτσες" στο σώμα του είναι τα πόδια του.

 

Link to comment
Share on other sites

πανέμορφο ζωντανό Θεοδωρή 

ποσο καιρο το εχεις ;

 

προσωπικά το φοβάμαι εκει που ειναι.. θα το μετακόμιζα 

 

Link to comment
Share on other sites

Θωδωρη ειναι προφανες οτι πρεπει να το μετακινησεις απο εκει ,οχι τοσο.οτι.θα το ρουφηξει οσο το οτι με τις δονησεις του κυκλοφορητη στρεσαρετε και μπορει να αμολησει μεσα διαφορα μεχρι και να ψωφησει.Εγω θα του αλλαζα θεση.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα εκλεινα τον συγκεκριμενο κυκλοφορητη και θα περιμενα οσο και αν χρειαστει να αλλαξει θεση μονο του.

υπαρχει η περιπτωση να φουσκωσε και να αποκοληθηκε μονο του γιατι κατι το ενοχλουσε ,

απο εκει που ηταν και να προσγειωθηκε στον κυκλοφορητη λογο ροης.

γιαυτο δεν το κρατησα.

θελει προσοχη αλλα αν το πειραξεις εσυ πιο πολυ θα το στρεσαρεις ...

παρακολουθα τα κλαδακια του ειναι δειγμα καλης διαθεσης

Έγινε επεξεργασία - antonis t83
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα τον κλείσω τον κυκλοφορητή, μέχρι να μετακινηθεί απο κει. Φοβάμαι να το πειράξω μηπως και στρεσαριστεί και τα αμολήσει όλα..

 

Έφυγε απο τη θέση που ήταν γιατί ο βλάκας ο μελανούρος αποφάσισε να κοιμάται δίπλα του και το γέμιζε με αραγωνίτη.

 

 

πριν 28 λεπτά, το μέλος pan_Oz έγραψε:

πανέμορφο ζωντανό Θεοδωρή 

ποσο καιρο το εχεις ;

Πάνο, το έχω μερικούς μήνες, πολύ ήσυχο ζωντανό και δεν μετακινείται τόσο εύκολα. Το ταϊζω φυτοπλαγκτόν. Οι κεραίες του είναι σχεδόν μόνιμα ανοιχτές. Απο ομορφιά, άσε..Εχει όλα τα χρώματα πάνω του.

 

Link to comment
Share on other sites

Λίγο πριν κλείσουν τα φώτα, γύρισα σπίτι και..είχε μετακινηθεί! :sword:  Με κλειστές κεραίες αλλά κατα τα άλλα όλα μια χαρά.

Τη γλυτώσαμε!

 

 

 

 

WP_20170213_19_55_01_Pro.jpg

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...