Jump to content

Μου λειπει λιγο πρασιναδα..


argy1

Recommended Posts

Οπως γραφει και ο τιτλος,μου ελειψε λιγο πρασινο και μου μπαινουν ιδεες..

Εξοπλισμος υπαρχει αρκετος αλλα σκεφτομαι κατι συγκεκριμενο.Γυαλα 17 λιτρα,αεροφιλτρο και λαμπα οικονομιας.

Ηδη τρεχει αυτη η γυαλα με μια μπαλα μος.Εκανα κατι πειραματισμους με κοπηποδα κτλ και τρεχει απο τον Σεπτεμβριο.Μου εχουν μπει διαφορες ιδεες για μονομαχο ή γαριδες και παντα κρατιεμαι τελευταια στιγμη.

Αυτα που θελω να αποφυγω για διαφορους λογους ειναι τα εξης: λιπανση,διοξειδιο,οσμωση,καπακι,θερμαντηρας-ανεμηστηρακια.

Θα ηθελα καμια ιδεα για φυτακια που να μπορουν να μπουν ωστε να πηγαινουν καλα σε θερμοκρασιες 17-28 και χωρις λιπανση.Στην συνεχεια θα προχωρησω με το στησιμο,αμμο ή χαλικι,πετρες,ξυλα (ξυλα ισως δεν βαλω για την μαυριλα)και για ζωντανα θα σκεφτω τι θα βαλω και αν θα βαλω κατι.

20170208_164506.jpg

Έγινε επεξεργασία - argy1
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Εδώ που τα λέμε δεν ζητάς και λίγα!! Από την εμπειρία μου αυτά που θαμπορούσαν να πιάσουν είναι, rottala walichii, hygrophila polysperma "rosanervig" κατά προτίμηση να έχεις και ποικιλία στο χρώμα με λίγο δυνατό φως. Βάλε μπροστά και ένα ξύλο με μπόλικη μοσσ και salvinia natans στην επιφάνεια και ένα μονομάχο! Έτοιμος!:thumbsu:

Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν ειναι λιγα αυτα που ζηταω το ξερω :P

Σε ευχαριστω για τις προτασεις,για φυτακια θα το ψαξω να δω τι βρισκω απο αυτα που λες Σοτο και βλεπουμε.Ψαρι δεν ξερω αν θα βαλω,ισως καμια γαριδα ή κανενα σαλιγκαρι αλλα θα δουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...