Jump to content

ΘΑΛΑΣΣΙΝΕΣ ΠΕΤΡΕΣ


Recommended Posts

ΚΑΝΕΙ ΝΑ ΒΑΛΟΥΜΕ ΘΑΛΑΣΣΙΝΕΣ ΠΕΤΡΕΣ ΣΕ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΓΛΥΚΟΥ ΝΕΡΟΥ?ΤΙΣ ΕΧΩ ΒΡΑΣΕΙ ΠΟΛΛΗ ΚΑΛΑ.ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΕ ΕΝΑ ΜΑΓΑΖΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

τις πετρες εξω απο τη θαλασσα ελπιζω να εννοεις

αν φτιαχνεις ενυδρειο για ψαρια που θελουν ψηλο Ph σκληροτητα κτλ

τοτε μπορεις να της βαλεις αλλιος οχι

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Kαλε που ξεθαψες αυτο το τοπικ..??

Ναι κανουν οι πετρες αρκει να ειναι ασβεστοληθικες και μαζεμενες εξω απο το νερο αλλα και σε παρθενες περιοχες που δεν εχει παει κοσμος...

Θελουν ενα πολυ καλο πλυσιμο και για σιγουρια μπορεις να τις βαλεις σε ενα κουβα με νερο και να ριξεις 2 καπακια καθαρη χλωρινη χωρις αρωματα και χρωμματα να την αφησεις με κυκλοφορια εκει για 2 μερες και μετα να την ξεπλυνεις και να κανεις την ιδια διαδικασια αλλα με αντιχλωριο... :(

Link to comment
Share on other sites

Kαλε που ξεθαψες αυτο το τοπικ..??

Ναι κανουν οι πετρες αρκει να ειναι ασβεστοληθικες και μαζεμενες εξω απο το νερο αλλα και σε παρθενες περιοχες που δεν εχει παει κοσμος...

Θελουν ενα πολυ καλο πλυσιμο και για σιγουρια μπορεις να τις βαλεις σε ενα κουβα με νερο και να ριξεις 2 καπακια καθαρη χλωρινη χωρις αρωματα και χρωμματα να την αφησεις με κυκλοφορια εκει για 2 μερες και μετα να την ξεπλυνεις και να κανεις την ιδια διαδικασια αλλα με αντιχλωριο... :D

Τhanks! :P

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ,

Εγω που εχω στο ενυδριο μου πετρες απο θαλασσα, το μονο που εκανα ειταν να τις βαλλω σε καυτο νερο για μια ημερα, και ειναι ενταξει χωρις κανενα προβλημα....αλλα ειναι και αναλογος οπως ειπε ο koing koing αν ειναι ασβεστοληθικες η οχι..

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ,

Εγω που εχω στο ενυδριο μου πετρες απο θαλασσα, το μονο που εκανα ειταν να τις βαλλω σε καυτο νερο για μια ημερα, και ειναι ενταξει χωρις κανενα προβλημα....αλλα ειναι και αναλογος οπως ειπε ο koing koing αν ειναι ασβεστοληθικες η οχι..

δεν υπαρχει περιπτωση πετρες απο θαλασσα να μηνειναι ασβεστολιθικες..!!!!

ελενξε τις σκληροτητες σου.... :D:P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

δεν υπαρχει περιπτωση πετρες απο θαλασσα να μηνειναι ασβεστολιθικες..!!!!

ελενξε τις σκληροτητες σου.... :):D

για χρυσοψαρα δεν κανουν .??

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...