Jump to content

ΦΥΤΑ


Guest rania2006

Recommended Posts

Guest rania2006

πρωτα απο ολα θα ηθελα να σας καλημερισω και να σας ευχηθω καλο καλοκαιρι.θα ηθελα να θεσω το ερωτημα σχετικα με το πως θα πρεπει να περιποιημαστε τα φυτα του ενυδρειου μας,ενοοω να τα κουρευουμε,λιπανση,βιταμινες,και γενικοτερα ποια ειναι τα σωστα βηματα να διατηρησουμε σε καλη κατασταση και υγιη τα φυτα μας?παρακαλω για τις αποψεις σας, :thumbup: ευχαριστω εκ των πρωτερων.

Link to comment
Share on other sites

πρωτα απο ολα θα ηθελα να σας καλημερισω και να σας ευχηθω καλο καλοκαιρι.θα ηθελα να θεσω το ερωτημα σχετικα με το πως θα πρεπει να περιποιημαστε τα φυτα του ενυδρειου μας,ενοοω να τα κουρευουμε,λιπανση,βιταμινες,και γενικοτερα ποια ειναι τα σωστα βηματα να διατηρησουμε σε καλη κατασταση και υγιη τα φυτα μας?παρακαλω για τις αποψεις σας, :thumbup: ευχαριστω εκ των πρωτερων.

καλημερα δεν ειμαι ειδικος αλλα θα πω τι κανω εγω μεχρι τωρα και τα φυτα μου πανε αρκετα καλα καταρχειν μετα την αγορα βγαζω το φυτο του πλενω και κοβω λιγο τις ριζες και στην τρυπα που κανω βαζω μισο χαπι λιπασματος και μετα 1 καπακι την βδομαδα υγρο λιπασμα αλλα και ο φωτισμος πρεπει να ειναι 10 με 12 ωρες ανοικτος αυτα κανω εγω καποιος πιο ειδικος ας πει τιποτα αλλο

Link to comment
Share on other sites

Guest rania2006

θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το κουρεμα των φυτων αν ισχυει αυτο που εχω ακουσει οτι το οταν τα κουρευουμε κραταμε το πανω μερος ,το φυτευουμε και πεταμε το κατω κοτσανι

Link to comment
Share on other sites

θα ηθελα να ρωτησω σχετικα με το κουρεμα των φυτων αν ισχυει αυτο που εχω ακουσει οτι το οταν τα κουρευουμε κραταμε το πανω μερος ,το φυτευουμε και πεταμε το κατω κοτσανι

καλη ερωτηση και εγω θελω να μαθω για το κουρεμα πως γινετε και ποτε

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτατε απο το ειδος του φυτου.Εσεις για πιο φυτο ενδιαφερεσται;

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτατε απο το ειδος του φυτου.Εσεις για πιο φυτο ενδιαφερεσται;

το elodea γινεται κλαδεμα και φυτεμα?

Link to comment
Share on other sites

Κοβεις το επανω κοματι σε οποιο μεγεθος θελεις και το ξαναφυτευεις

Link to comment
Share on other sites

Κοβεις το επανω κοματι σε οποιο μεγεθος θελεις και το ξαναφυτευεις

ετσι απλα το κοβεις και μπορεις να βαλεις 2 με 3 κλαδακια μαζι? μηπως ξερεις το java moss? kanei gia κρυψωνα για γαριδες? μπορεις να το βρεις ευκολα στην αγορα?

Link to comment
Share on other sites

Guest rania2006

καλησπερα θα με ενδιεφερε να μαθω πληροφοριες ειδικοτερα για το ANUBIAS COFFEEFOLIA ΚΑΙ ΤΟ ΗΥGROPHILA CORYMBOSA,σας ευχαριστω εκ των προτερων :thumbup::hysterical:

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...