Jump to content

πετρες(σπηλιεσ)


Guest rania2006

Recommended Posts

καλησπερα και παλι,μετα απο καποιες μετατροπες που εκανα στο ενυδρειο μου,αφου τοποθετησα πετρες απο το ποταμι του χωριου μου τις οποιες ειχα πρωτα απολυμανει βραζωντας τις για πολλη ωρα σε υψηλη θερμοκρασιατις τοποθετησα στον πατο του ενυδρειου προσπαθωντας να φτιαξω σπηλιες ,για να κρυβονται τα ψαρακια μου.αλλα καθα φορα που κανω καποια αλλαγη νερου η καποια δουλεια στο ενυδρειο εχω μετακινηση των πετρων με κινδυνο τραυματισμο των ψαριων μου,τι να κανω?τι μου πρωτεινετε??

Link to comment
Share on other sites

Τι ψαρια εχεις ;Μηπως δεν χρειαζονται σπηλιες;

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα με ενδιαφερουν οι σπηλιες για τα 3 clown macracanthus που εχω και τους αρεσει να κρυβονται απο οσο γνωριζω :thumbup::bowdown:

Link to comment
Share on other sites

βγαλε τις πετρες και κολησε τις οπως σου αρεσουν με ενυδρειακη σιλικονη ετσι ωστε να δημιουργουν σπηλιες και να σου αρεσουν.φροντισε η κατασκευη να ειναι σταθερη.μολις στεγνωσει η σιλικονη τοποθετησε τις σπηλιες στο ενυδρειο σου

Link to comment
Share on other sites

Κολατες με συλικονη για ενυδρεια,απολιμανετις με ζεστο νερο και πηστευω δεν θα εχεις κανενα προβλημα.

Αυτο βεβαια ας το διαβεβαιωσει καποιος παλιοτερος...

Link to comment
Share on other sites

τι ψαρια εχεις ? εισαι σιγουρη οτι οι πετρες ειναι μη ασβεστολιθικες ?

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα απο οτι γνωριζω,ναι οι πετρες εναι μη ασβεστολιθικες.θα ακολουθησω μαλλον την συμβουλη του aquamania και βλεπουμε τι θα γινει!!!!! :thumbup::bowdown::lmao:

Link to comment
Share on other sites

1) Ρίξε ξύδι για να δείς αν αφρίζουν οπότε είναι ακατάλληλες.

2) Πρόσεξε να στεγνώσει καλά η σιλικόνη (3 μέρες το λιγότερο)

Καλές κατασκευές! :thumbup:

Έγινε επεξεργασία - viciouscircle
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...