Jump to content

ερωτηση για ταιστρα


Recommended Posts

καλημερα σας επειδη δεν εχω χρησιμοποιησει ποτέ αυτόματο ταισμα λογω του οτι εχω κάποιον να μου τα ταιζει συνήθως αλλά μάλλον τις μερες που μας ερχονται θα χρειαστεί να μάλλον να αγοράσω τέτοιο σύστημα θα μπορούσατε να μου προτείνετε κάποιο συγκεκριμένο??? :hysterical: και αν σας ειναι ευκολο να μου πειτε και πως λειτουργει περιληπτικά???ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ εκ των πρωτέρων :hysterical:

Link to comment
Share on other sites

μια αξιοπιστη ταιστρα ειναι η eheim.μεσα θα βρεις και οδηγιες χρησης του προιοντος.Προσεξε να ρυθμισεις καλα την ποσοτητα φαγητου που θα ριχνει.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΘΩΣ ΕΠΙΣΗΣ ΝΑ ΔΙΑΛΕΞΕΙΣ ΤΑΙΣΤΡΑ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΤΗΝ ΔΥΝΑΤΟΤΗΤΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΜΙΚΡΑ ΤΑΙΣΜΑΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΗΜΕΡΑ

ΚΑΙ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΜΙΑ ΠΡΟΒΑ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΒΑΛΕΙΣ ΣΤΟ ΕΝΥΔΡΕΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΠΙΚΡΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ......

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω αυτην ΕΔΩ:

http://www.aquaristic.net/shop.php/sid/945...dor/manufac.420

Ειναι η ιδια που σου προτεινε ο zapetros.

Λειτουργει με 2 μπαταριες, εχει μεχρι 4 ταϊσματα (εως 2 φορες το καθε ταϊσμα). Απλα ρυθμιζεις την ωρα και τι ωρα θες να ταϊζει. Απλη και πρακτικη. Την εχω 4 χρονια και δουλευει μια χαρα. Προσοχη ποσο θα ανοιξεις το πορτακι για να πεφτει το φαγητο!!

Link to comment
Share on other sites

Κ εγώ αυτήν έχω κ είναι αρκετά καλή αλλά πριν την βάλεις κάνε μια πρόβα να δεις ποσό ρίχνει μέσα όταν κανείς την πρόβα να την κρατάς την ταΐστρα έτσι όπως θα είναι στο ενυδρείο σου δλδ αν έχει κάποια γωνία πάνω στο ένυδρο σου έτσι θα την έχεις εσύ κ στη πρόβα γιατί μπορεί να αλλάξει η ποσότητα! Για το πώς δουλεύει έχει καλές οδηγίες κ αν θυμάμαι καλά κ στα ελληνικά

Link to comment
Share on other sites

Μηπως χρησιμοποιει καποιος ταιστρα σε ενυδρειο carrefour 120lt για να μου δωσει ιδεα που μπορω να τη βαλω??

Link to comment
Share on other sites

i kaneis to poli aplo bgazeis to kapaki k bazis stin akri tin taistra tous kalokerinoun mines pou to xrisimopiisa ego ebgala to kapaki k ixa eksatmisi meripou 3 litra tin bdomada opote prepi na ipologisi mi figis k girisis k ine adio to enidrio i to filtro ine ston aera

post-3088-1196007730_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

φιλε thess σε ευχαριστω για τη περιγραφη και τις φωτο.θα το δοκιμασω στη πραξη και οτι χρειαστω θα σε ρωτησω!

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...