Jump to content

Κάτοχοι Juwel Rekord 160 - Help!!!


Recommended Posts

Παίδες, καλημέρα.

Θα αποκτήσω σε μερικές μέρες το Juwel Rekord 160.

Αν κάποιος το έχει, μπορεί να μου πεί το συνολικό του ύψος (μόνο το ενυδρείο χωρίς την βάση) με το καπάκι πάνω κλπ;;;

Ο λόγος που το θέλω είναι επειδή θέλω να φτιάξω μία δικιά μου βάση μιας και η μαμίσια είναι πολύ ψηλή, αλλά θέλω το συνολικό του ύψος και όχι αυτό π.χ. που δίνει η Juwel στο site της.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες, καλημέρα.

Θα αποκτήσω σε μερικές μέρες το Juwel Rekord 160.

Αν κάποιος το έχει, μπορεί να μου πεί το συνολικό του ύψος (μόνο το ενυδρείο χωρίς την βάση) με το καπάκι πάνω κλπ;;;

Ο λόγος που το θέλω είναι επειδή θέλω να φτιάξω μία δικιά μου βάση μιας και η μαμίσια είναι πολύ ψηλή, αλλά θέλω το συνολικό του ύψος και όχι αυτό π.χ. που δίνει η Juwel στο site της.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Γιατί δεν απευθύνεσαι σε κάποιο κατάστημα π.χ. από εκεί που θα το πάρεις, αθτοί θα μπορούν να σε βοηθήσουν.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν απευθύνεσαι σε κάποιο κατάστημα π.χ. από εκεί που θα το πάρεις, αθτοί θα μπορούν να σε βοηθήσουν.

:):):thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν απευθύνεσαι σε κάποιο κατάστημα π.χ. από εκεί που θα το πάρεις, αθτοί θα μπορούν να σε βοηθήσουν.

Δεν το έχουν διαθέσιμο στο μαγαζί για να το μετρήσουμε και δεν μπορούσαν να μου πουν σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχουν διαθέσιμο στο μαγαζί για να το μετρήσουμε και δεν μπορούσαν να μου πουν σίγουρα.

Ρώτα σε κάποιο άλλο μαγαζί που μπορεί να το έχει διαθέσιμο στον χώρο του.

Link to comment
Share on other sites

απο την σελιδα της juwel

21160.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι βάσεις της JUWEL είναι 73 cm. Προσωπικά δεν τις βρίσκω και τόσο ψηλές, το αντίθετο μάλιστα. Βέβαια αυτό το ύψος βοηθάει όταν έχεις να κάνεις κάποια επέμβαση μέσα στο ενυδρείο...

Τις ακριβείς διαστάσεις κάθε ενυδρείου τις βρίσκεις στο Engineering Drawing στο site της, ακριβώς όπως το σχέδιο που πόσταρε ο Χρήστος :)

Link to comment
Share on other sites

Ολες οι βάσεις της JUWEL είναι 73 cm. Προσωπικά δεν τις βρίσκω και τόσο ψηλές, το αντίθετο μάλιστα. Βέβαια αυτό το ύψος βοηθάει όταν έχεις να κάνεις κάποια επέμβαση μέσα στο ενυδρείο...

Τις ακριβείς διαστάσεις κάθε ενυδρείου τις βρίσκεις στο Engineering Drawing στο site της, ακριβώς όπως το σχέδιο που πόσταρε ο Χρήστος :)

Αυτό νόμιζα κι εγώ, αλλά δεν ισχύει.

Το ύψος 46 cm που φαίνεται στα blueprints δεν είναι με το καπάκι αλλά χωρίς.

Το συνειδητοποίησα μετρώντας τις διαστάσεις του μικρότερου Juwel που έχω και συγκρίνοντας τες με τα blueprints.

Υπολογίζω ότι η βάση που θα φτιάξω θα είναι γύρω στους 60 cm

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...