Jump to content

Στρώσιμο 60λιτρο


Recommended Posts

Καλησπέρα παιδιά.Στρώνω εδώ και 10 μέρες το 60λιτρο μου με αμμωνία και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας τις τιμές που βλέπω στα τεστ μαζί σας για να μου πείτε κατά πόσο είναι φυσιολογικές. Αριστερά είναι ο αρισθμός της μέρας ( σήμερα είμαι στη 10η μέρα ) , δίπλα οι τιμές που δείχνουν τα τεστ αμωνίας, παραδίπλα το ΝΟ2 και δεξιά πόση αμμωνία ρίχνω.

Ευχαριστώ :)

post-5387-1196979604_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά είσαι :) είναι φυσιολογικό σε πρώτη φάση να ανέβει το ΝΟ2.

Link to comment
Share on other sites

Παδιά εκτός απο ζωοτόκα , που είχα στο παρελθόν με αρκετές γέννες κλπ , μπορείτε να μου προτείνετε καμία ακόμα σύνθεση για το ενυδρείο μου? Θα ήθελα να δοκιμάσω και κάτι ακόμα εκτός απο ζωοτόκα? Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Sorry που σας ζαλίζω , αλλα επειδή είμαι κοντά στο τελείωμα του στρωσίματος , μπορείτε να μου προτείνετε κάποιο συνδυασμό για 60λιτρο ΕΚΤΟΣ ζωοτόκων?

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καποιο μικρο κοπαδακι σμηνοψαρων οπως πχ καρδιναλιοι μαζι με μερικα κορυς,η αργοτερα οταν ''παλιωσει '' το νερακι σου,καναν οτοκυκλο...μερικες γαριδες...ομορφο το θεαμα..!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν πολλές επιλογές και ο κάθε ένας θα σου προτείνει τα δικά του φαβορί. Προσωπικά τα δικά μου φαβορί για μικρά ενυδρεία είναι να βάζω μόνο ένα είδος ψαριού και πιο συγκεκριμένα τα ΝΕΟΝ.

Αλλά όπως είπαμε επιλογές υπάρχουν πολλές έχει πολλά μικρά ψαράκια που θα μπορούσαν να μπουν στο ενυδρείο σου.

Και για αργότερα δεν το συζητώ οτοκηκλους σχεδόν απαραίτητη.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας !

Σήμερα ήρθαν και τα φυτά απο Γερμανία , σε καμιά βδομάδα προβλέπω το ΝΟ2 να είναι μηδεν !

Link to comment
Share on other sites

Συνδυασμός guppies me neon γίνεται?

καλυτερα οχι.τελειως διαφορετικες συνθηκες νερου....
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...