Jump to content

No3 Anebasmeno


thess

Recommended Posts

Γεια σε όλους! Επιτέλους είναι εδώ το ενυδρείο μου κ το έστησα τα ψάρια δείχνουν τειχισμένα !έχω ένα πρόβλημα μου ανεβήκανε τα no3 στο νέο ενυδρείο στο 12,5μγ/λ έβαλα το χώμα από το παλαιό 60λ νερό το φίλτρο 2215(με substrate pro η όπως λέγετε κ μακαρόνι, σφουγγάρια κ υαλοβάμβακα) κ ένα 2010 no2 k nh3/nh4 είναι 0 !το νέο ενυδρείο είναι 300λ με αλλαγή δε πιστεύω να κατεβούν επίσης μου είπαν ότι θα κατέβει μόνο του το no3 ξαφνικά

Link to comment
Share on other sites

Με 12,5 δεν τρέχει τίποτα. Φυσικά δεν γνωρίζω πόσο είχες νωρίτερα και τη αλλαγές έκανες στο φίλτρο ή στο ενυδρείο σου. Άλλα από τα γραφόμενα σου αφήνεις να εννοηθεί ότι πρόσφατα πρόσθεσες ψάρια ή κατάλαβα λάθος; Όπως και να έχει πάντως αν το φίλτρο είναι σωστά στρωμένο και ταΐζεις με προσοχή μην φοβάσαι το φίλτρο θα αντεπεξέρθει στο υποτιθέμενο πρόβλημα από μόνο του.

Link to comment
Share on other sites

Με 12,5 δεν τρέχει τίποτα. Φυσικά δεν γνωρίζω πόσο είχες νωρίτερα και τη αλλαγές έκανες στο φίλτρο ή στο ενυδρείο σου. Άλλα από τα γραφόμενα σου αφήνεις να εννοηθεί ότι πρόσφατα πρόσθεσες ψάρια ή κατάλαβα λάθος; Όπως και να έχει πάντως αν το φίλτρο είναι σωστά στρωμένο και ταΐζεις με προσοχή μην φοβάσαι το φίλτρο θα αντεπεξέρθει στο υποτιθέμενο πρόβλημα από μόνο του.

Τα ψάρια ήταν σε ένα ενυδρείο 120λ με ένα χρόνο τα παλιότερα ψάρια κ πήρα τώρα ένα μεγαλύτερο κ λόγω χώρου δε μπορούσα να τα τρέξω κ τα 2 μαζί μέχρι να στρώσει το 300λ για αυτό έκανα την μετακόμιση !τα ψάρια είναι 1 δίσκος ένα αγγελόψαρο 1κλοουν 3 ροδοστομοι

Link to comment
Share on other sites

To ΝΟ3στο 12 δεν είναι πρόβλημα, όπως λέει και ο Χρήστος, παρόλα αυτά εάν θες μπορείς να κάνεις αλλαγή (γιατί λες ότι δεν θα κατέβει???).

Από την άλλη, τα ψάρια που έχεις επιλέξει θέλουν παρέα από το είδος τους, και αυτό είναι ένα πρόβλημα που θα πρέπει να λύσεις...

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη, τα ψάρια που έχεις επιλέξει θέλουν παρέα από το είδος τους, και αυτό είναι ένα πρόβλημα που θα πρέπει να λύσεις...

Βασικά τώρα το στήνω δλδ τώρα βάζω σιγά σιγά τα ψάρια κ δε μπορώ να βάλω με την μια 5 δίσκους λόγω $$$

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...