Jump to content

Sos


Recommended Posts

το red belly που εχω εχει ασπρισει εντελως στην κοιλια!ολο αυτο εγινε ξαφνικα μεσα σε 3 ωρες που ελλειπα απο το σπιτι.

κατα τα αλλα δεν ειχα παρατηρησει κατι ανησυχητικο.ας μου απαντησει καποιος οσο το δυνατο συντομοτερα

για να ξερω αν μπορω να κανω κατι

Link to comment
Share on other sites

Γραψε περισσοτερες πληροφοριες για το ενυδρειο και τις συνθηκες του νερου σου,οπως και μια φωτο θα βοηθουσε πολυ,Το ψαρι πως συμπεριφερεται ειναι κινητικο κολυμπαει σωστα και κ.τ.λ.

Link to comment
Share on other sites

το ενυδρειο ειναι 60λιτρα.οπως ειπα δεν παρατηρησα τπτ ιδιαιτερο στη συμπεριφορα του.για το νερο δεν μπορω να πω κατι παραπανω γιατι δεν εχω κανει τεστ για αμμωνια κ νιτρικα.θα προσπαθησω να δωσω περισσοτερεσ πληροφοριεσ απο αυριο που θα κανω το τεστ.προς το παρον εχεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μας βοηθήσεις εσυ πώς θα καταλάβουμε τι μπορεί να έπαθε!

Δώσε μας σε παρακαλώ περισσότερες πληροφορίες!

:D

Link to comment
Share on other sites

κατ'αρχας ειμαι αρχαρια στο θεμα ενυδρειο κ δεν ξερω ακριβως τι αλλο πρεπει να προσεξω.παντως κ το τεστ που εκανα ηταν οκ κ το περιεργο ειναι οτι μετα απο λιγες ωρες το ψαρι πηρε κ παλι το χρωμα του.αυτο εχει συμβει αλλη 1 φορα απο τοτε.θελω απλα καποιες πιθανες αιτιες εστω γενικα(αν π.χ.ειναι μια φυσιολογικη αντιδραση κατω απο καποιες συνθηκες) για να μπορεσω να εστιασω καπου την προσοχη μου.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άσπρισε ψάρι μόνο μια φορά και αυτό ήταν όταν του άλλαξα ενυδρείο (έντονο στρες) αλλά για λίγο και μετά επανήλθε!

Μήπως κάτι το στρέσαρε πολύ;

Όταν λές μετρήσεις οκ τι εννοείς;

Κάποιες τιμές που πήρες;

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...