Jump to content

Χρονοδιακόπτης


Recommended Posts

Καλημέρα. Θα μπορούσε κάποιος να μου πει πώς τον χρησιμοποιούμε; Έχω προσπαθήσει να τον συνδέσω πολλές φορές αλλά δε τα κατάφερα. :D

Link to comment
Share on other sites

Συνδεεις τον φωτισμο με τον χρονοδιακοπτη,ρυθμιζεις τον χρονοδιακοπτη ποτε θελεις να αναβει και

ποτε να σβυνει και εισαι ετοιμος.

Link to comment
Share on other sites

Συνδεεις τον φωτισμο με τον χρονοδιακοπτη,ρυθμιζεις τον χρονοδιακοπτη ποτε θελεις να αναβει και

ποτε να σβυνει και εισαι ετοιμος.

Ναι αυτό το ξέρω. Απλά δε ξέρω τις λεπτομέρειες, όπως ποιά δοντάκια πατάμε προς τα κάτω και ποιά τραβάμε προς τα πάνω, αν πρέπει να έχω το διακόπτη του φωτισμού ανοιχτό ή κλειστό, πού πρέπει να δείχνει το βελάκι που έχει κ.τ.λ.

Θα μπορούσες να μου πεις αναλυτικά τί πρέπει να κάνω, ή οποισδήποτε άλλος γνωρίζει;

Ευχαριστώ :D

Link to comment
Share on other sites

Το βελάκι πρέπει να δείχνει τησωστή ώρα. Για παράδειγμα, τώρα πρέπει να το βάλεις στο 18:00.

Τώρα για το τι κάνεις στα δοντάκια είναι άλλο θέμα, ανάλογα με το χρονοδιακόπτη. Σε μένα έπρεπε να τα τραβήξω προς τα έξω.

Ο διακόπτης του φωτισμού ΠΆΝΤΑ ανοιχτός. Ρυθμίζει ο χρονοδιακόπτης από κει και έπειτα.

Έγινε επεξεργασία - ~ AED
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Θα δοκιμάσω τώρα να τον ρυθμίσω και αν δε τα καταφέρω εδώ είμαστε πάλι. :D

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...