Jump to content

Απελπισία...


Recommended Posts

Πήγα σήμερα σε ένα κατάστημα στν περιοχή μου κοντά που ασχολείται αποκλειστικά με τα ενυδρεία να πάρω τέστ ph kh gh μου έδωσε της Τετρα και όταν πάω να διαβάσω την απάντηση βλέπω στο χρωματικό πίνακα salt water ψάχνω για το άλλο χαρτί και φυσικά δεν υπήρχε αρχάριος δεν το ήξερα λέω μπας και δεν είπα στον άνθρωπο και μπερδεύτηκε ότι έχω θαλλάσσινό κοιτάω το τεστ kh gh και ήταν για γλυκό... τσαντίστηκα πολύ... πάω να κάνω το τέστ... οδηγιες σε γαλλικά ιταλικά γερμανικά ολλανδκά οι εικόνες ακατανόητες... με έπιασε απελπισία απελπισία ακόμα περισσ΄τερο όταν θυμώμουν τα καημένα τα ψάρια που χάζευα στα ενυδρεία του εν λόγω καταστήματος... Το κατάστημα υπάρχει στο forum όχι για επικοινωνια αλλά ως παρουσίαση... δεν ξερω έχω απελπιστεί άλλο ένα κατάστημα που υπάρχει και για επικοινωνία είχε και αυτό σε κακή κατάσταση τα ψαράκια ορισμένα ένα βρήκα να τα προσέχει πολύ και δεν έχει ποικιλία... και λόγω του μηδενισμου αμμωνίας και NO2 και επικείμενης αγοράς ψαριών έχω απελπιστεί... αυτα΄αν κάποιος ξέρει αν με του θαλλασινού μπορω να μετατρέπω σε γλυκό ή έχει της οδηγιες για το άλλο πολύ ευχαρίστως...

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει να πας σε αυτο το καταστημα που τα πηρες και να αλλαξεις τα τεστακια !!!

Να παρεις για το γλυκο νερο. :)

Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...