Jump to content

Αναπαραγωγη Tiger Barb


Recommended Posts

Καλησπερα σας,

εχω την εντυπωση οτι ενα απο τα 4 tiger barbs που εχω ειναι εγγυος λογω της πρησμενης κοιλιας του εδω και μια εβδομαδα.Δεν ακολουθει τοσο πολυ τωρα το κοπαδι και καθεται πολλες φορες μονο του κρυμμενο στο ξυλο που εχω.Επισης εχω παρατηρησει οτι το χρωμα του σαν να ειναι λιγο πιο θολο απο τα υπολοιπα.Εχει κανει κανεις αλλος αναπαραγωγη στο συγκεκριμενο ειδος για να μου πει αν τουλαχιστον ειναι οντως εγγυος?Θα προσπαθησω και να ανεβασω φωτογραφια. Ευχαριστω πολυ εκ των προτερων.

Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που περιγράφεις μάλλον το ψάρι σου έχει πρόβλημα και δέν είναι σε περίοδο αναπαραγωγής.

Παρακολούθησε πώς θα εξελιχθεί η κατάσταση του.... :thumbup:

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει κανεις να καταλαβει απο την φωτογραφια?να προσπαθησω να βγαλω καλυτερη?Επισης ξαναρχισε να κολυμπαει με το κοπαδι και σταματησε να κρυβεται και μαλλον για το χρωμα ηταν ιδεα μου οπως φαινεται και στην φωτο αλλα η κοιλια του παραμενει πρησμενη.

Έγινε επεξεργασία - busta
Link to comment
Share on other sites

αυτο δυστυχως το παθανε ολα τα δικα μου .ειναι σκουλικι που τα προσβαλει και εμφανιζετε στο εσωτερικο τους..εγω δεν καταφερα να τα σωσω

Έγινε επεξεργασία - olimpiakakias
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο φαρμακο για να το αποβαλλει? Υπαρχει κινδυνος να κολλησει και τα υπολοιπα? Κοντευουν 2 εβδομαδες που ειναι σε αυτη τη κατασταση αλλα πλεον ειναι και ζωηρο και τρωει κανονικα σαν να μην συμβαινει τιποτα.Εσενα ποσο καιρο διηρκησε η αρρωστια μεχρι να ερθει το δυσαρεστο?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή κάντε είσοδο για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να προσθέσετε ένα σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Δημιουργήστε ένα νέο λογαριασμό. Είναι εύκολο!

Δημιουργία λογαριασμού

Σύνδεθείτε

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Είσοδος
×
×
  • Create New...